Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Доходи державного бюджету України їх склад і структура

Доходи державного бюджету України їх склад і структура

Назва:
Доходи державного бюджету України їх склад і структура
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,33 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Доходи державного бюджету України їх склад і структура


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „Доходи державного бюджету України їх склад і структура”.
Мета написання даної роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних зі складом та структурою доходів державного бюджету України. Також метою написання роботи є поглиблення теоретич-них і практичних знань в галузі фінансів, вироб-лення умінь застосовувати їх при вирішенні конкретних практи-чних завдань, сприяння розвитку пошуку сучасних наукових досягнень і уміння їх самостійно застосовувати при вирішенні прикладних проблем.
Основними завданнями роботи є: вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з питань сучасного стану формування доходної частини бюджету в Україні; проведення всебічної діагностики ситуації із застосуванням сучасного інструментарію; розробка та оцінка альтернативних підходів до вирішення визначеної проблеми;
Актуальність обраної теми полягає в тому, що для країн з перехідною економікою регулювання державних доходів надзвичайно актуально, тому що в умовах економічної кризи спостерігається особливо гостре протиріччя між обмеженістю ресурсів для реалізації соціальних програм на тлі зниження життєвого рівня населення і зростання вимог до кінцевого попиту як одного з головних двигунів економічного росту. Глобальні соціально-економічні перетворення, що стосуються всіх сторін життєдіяльності суспільства, викликають необхідність зваженої й обґрунтованої політики державних доходів.
В роботі розкриваються наступні питання: поняття, сутність та значення державного бюджету України; доходи державного бюджету України, їх склад і структура; характеристика доходної частини державного бюджету України, запланованої на 2003 рік тощо.


1. Поняття, сутність та значення державного бюджету України
Бюджет є основним фінансовим планом утворення, розподілу та використання централізованого грошового фонду відповідної території, який затверджується відповідними представницькими органами державної або місцевої влади.
Затверджений у встановленому законом порядку бюджет виступає як основний державний фінансово-плановий акт або основний фінансово-плановий акт місцевого рівня.
Бюджет не просто централізований фонд грошових коштів.
Такий фонд у цілісному виді ніколи не існує, так як по мірі
надходження доходів вони обертаються на покриття передбачених
витрат. Це передбачене обчислення очікуваних доходів і видатків
держави, підприємств, установ, організацій і громадян, іншими
словами бюджет - це основний план утворення та використання фонду грошових коштів.
Бюджет складається з двох взаємопов'язаних частин: доходної, яка містить в собі перелік коштів, що надходять до неї, та видаткової, що об'єднує всі види видатків.
Доходна частина покликана забезпечити передбачені кошторисом видатки.
Видаткова частина відображає напрямки використання акумульованих у бюджеті коштів. При невідповідності доходної частини бюджету видатковій, в сторону її зростання, виникає дефіцит бюджету. Бюджетний дефіцит - це перевищення державних видатків над доходами.
Державний бюджет є центральною ланкою фінансової
системи. Суть бюджету полягає в тому, що він виступає
найважливішим засобом розподілу і перерозподілу грошових
коштів між виробничою і не виробничою сферами.
В бюджетних відносинах знаходить своє відображення розподільча і контрольна функції фінансів.
Відносини, що виникають в процесі бюджетної діяльності, регулюються нормами Конституційного права, бюджетним постійно діючим і періодичним законодавством і спеціальними нормативними актами, які стосуються бюджетної діяльності.
В державі існує ряд спеціальних законів і нормативних актів, які регулюють бюджетні відносини в Україні. Так, основи організації бюджетної системи України на базі її суверенітету і економічної самостійності установлює Бюджетний Кодекс України. Цим Кодексом визначаються засади бюджетної системи України, її структура, принципи, правові засади функціонування, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за порушення бюджетного законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Курсова робота на тему: Доходи державного бюджету України їх склад і структура

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок