Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Фінансова система держави

Фінансова система держави

Назва:
Фінансова система держави
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,70 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
на тему:
Фінансова система держави


ПЛАН
Вступ
1. Фінансова діяльність держави: цілі; засоби, результати
2. Державні фінанси та їх призначення
2.1. Бюджетна система
2.2. Державний бюджет
2.3. Місцеві бюджети
2.4. Міжбюджетні відносини
3. Фінансова безпека і малий бізнес
4. Основи збалансованості фінансової системи держави
Висновок
Література


ВСТУП
Відомий вітчизняний вчений професор І.І.Янжул у 1890році.
“Финансове хозяйство или хозяйство
государства, его доходы и расходы
составляют подавляющий интерес
нашего времени...”
Справді фінанси пронизують наше життя з фінансовими категоріями ми зустрічаємось повсюди, адже до них належать податки, доходи, прибуток, бюджет та багато інших.
З розвитком держави фінансові відносини вдосконалювались і ускладнювались, збагачувалися новими формами прояву і вже не уособлювались лише у податках.
Фінанси відіграють надзвичайно важливу роль у суспільстві. Вони формують його життєздатність, його потенціал забезпечуючи при цьому реалізацію поставлених кожною людиною, кожним підприємством та державою в цілому завдань і цілей. Щодня ми вступаємо у безліч різноманітних відносин, важливе місце серед яких займають і фінанси. Уже давно фінансова діяльність перестала бути привілеєм, хоча вони і не втратили своєї провідної ролі у суспільстві. При цьому ефективність фінансової системи залежить від двох основних чинників: фінансової освіченості громадян та майстерності фінансистів-професіоналів. На фоні фінансової безгрошовності населення діяльність фахівців втрачає міцну опору, без якої дуже важко досягти належної організації у функціонуванні фінансів.
Без достатньої ж кількості висококваліфікованих професіоналів неможливо забезпечити відповідну результативність фінансової діяльності, надійність і стабільність фінансової системи. Цим обумовлюється значення фінансової освіти у суспільстві, необхідність донесення фінансових знань, умінь кожному.


І. Фінансова діяльність держави: цілі, засоби, результати
Цілі й завдання нового етапу розвитку України потребують активних регулятивних дій з боку держави, тобто удосконалення напрямів, форм, методів і механізмів економічної діяльності, важливим складником якої є фінансова діяльність. Отож науковий теоретичний аналіз фінансової діяльності держави, її ролі у процесі глибоких якісних перетворень в економіці є необхідним етапом у розв'язанні проблем. Недооцінка важливості розробки теоретичних питань веде до емпіричного пошуку шляхів удосконалення форм і методів фінансової діяльності.
В економічній літературі для позначення взаємовідносин держави й економіки використовується безліч термінів, зокрема: “економічна діяльність держави”, “економічна політика держави” або “державна економічна політика”, “державне втручання в економіку”, “державне регулювання економіки”, “державно-монополістичне регулювання економіки”, “державне підприємництво”, “державний сектор економіки”. Вживають також поняття “економічна роль держави”, “економічні функції держави”, “політика державного регулювання економіки” тощо. Найбільше відповідають сутності взаємовідносин держава – економіка, як здається, поняття “економічна діяльність держави”, “економічна політика держави”, “економічні функції держави”.
Економічні функції держави реалізуються у процесі її економічної діяльності, яка здійснюється відповідно до цілей економічної політики на певному етапі розвитку економіки країни.
До економічної діяльності держави входять цілі, засоби їх досягнення, сам процес і результат діяльності. Сукупність цілей і засобів їх досягнення у процесі економічної діяльності становить економічну політику держави.
У структурі економічної діяльності серед засобів(інструментів)реалізації як стратегічних, так і тактичних цілей важливе місце посідає фінансова діяльність держави. Вона має також власні стратегічні й тактичні цілі, які повинні збігатися з цілями економічної діяльності та діяльності держави в цілому. Певні цілі фінансової діяльності можуть розглядатися тільки як засіб або проміжна мета досягнення стратегічної загальноекономічної або загальнополітичної мети.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота на тему: Фінансова система держави

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок