Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Бюджетний дефіцит, його причин і наслідки, методи управління

Бюджетний дефіцит, його причин і наслідки, методи управління

Назва:
Бюджетний дефіцит, його причин і наслідки, методи управління
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,05 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Курсова робота
На тему:
Бюджетний дефіцит, його причин і наслідки, методи управління


П Л А Н
В С Т У П
І. ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ БЮДЖЕТНОГО ДЕФІЦИТУ.
Проблематика теорії і практики дефіциту фінансового плану держави.
Причини бюджетного дефіциту та його вплив на економіку.
ІІ.БЮДЖЕТНИЙ ДЕФІЦИТ ТА ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК КРАЇНИ.
2.1. Вплив бюджетного дефіциту на макроекономічні показники
2.2. Бюджетний дефіцит і національна безпека.
2.3. Управління зовнішнім боргом і його вплив на бюджетний дефіцит.
2.4. Побудова моделей бюджетного дефіциту України.
ІІІ.ПРОБЛЕМИ СКОРОЧЕННЯ ТА ЗБАЛАНСУВАННЯ БЮДЖЕТНОГО ДЕФІЦИТУ.
3.1. Доцільність використання внутрішнього боргу як джерела покриття бюджетного дефіциту: надії і реалії.
3.2. Бюджетний дефіцит - сутність та напрямки його скорочення. Питання збалансованості бюджетів.
В И С Н О В К И
Використана література
В С Т У П
Виникнення бюджету, бюджетних відносин, і як наслідок брак коштів держави (бюджетного дефіциту) – пов`язане з виникненням держави. Щоб здійснювати свої функції, державі необхідні фінансові ресурси, при чому перелік функцій держави в процесі історичного розвитку збільшився. Якщо при зародженні та становленні держави їй були притаманні суто політичні функції (утримання армії, державного апарату управління і влади), то на сучасному етапі переважна частина державних видатків, і видатків бюджету зокрема, пов’язана із здійсненням державою економічних і соціальних функцій - це видатки на державні інвестиції, на зовнішньоекономічну діяльність, на соціальні виплати населенню, на фінансування невиробничої сфери.
Попередній досвід проведення ринкових реформ в Україні свідчить, що перебороти кризові явища тільки політичними методами неможливо. Потрібні чіткі економічні важелі стабілізації економіки, до яких відносяться податки, кредит, ціни, тобто необхідна нова економічна політика. Головне місце в її розбудові належить фінансовій системі, яка проходить шлях становлення і розвитку в період економічної кризи та інфляції, що тяжким тягарем лягли на фінанси держави і зумовили появи бюджетних дефіцитів.
Спад виробництва, інфляція, криза неплатежів, неефективна і неадекватна сучасним вимогам структура народного господарства, бюджетний дефіцит, державний борг, недосконалості, а часом і протиріччя, у законодавстві з економічних питань - ось далеко неповний перелік гострих і взаємопов'язаних проблем, що стоять перед сучасниками і які необхідно вирішувати. Стан економіки відбивається і на бюджеті, тому і виникають труднощі у плануванні і виконанні бюджетів різних рівнів, отже треба виходити з реального стану економіки та керуватись принципом економічної доцільності та максимальної ефективності при формуванні бюджетного фонду країни.
ЕКОНОМІЧНА СУТНІСТЬ БЮДЖЕТНОГО ДЕФІЦИТУ.
1.1. Проблематика теорії і практики дефіциту фінансового плану держави.
Питанням дефіциту бюджету приділяється дедалі більше уваги як у науко-вій літературі, так і в практичній діяльності.
У науковій літературі піл дефіцитом бюджету розуміють такі об'єктивні економічні відносини, які виникають між учасниками суспільного виробниц-тва щодо використання коштів понад наявні закріплені джерела доходів бюд-жету в силу зростання граничних витрат виробництва. Бюджетний дефіцит, як правило, виникає внаслідок незбалансованості бюджету, тобто нестачі бюд-жетних коштів порівняно з потребою в них для фінансування необхідного об-сягу державних витрат.
За своєю природою бюджетний дефіцит, як і будь-яка інша економічна категорія, має конкретний інтервал дії, шо визначається, з одного боку, зако-нами зростання вартості (капіталу), з другого — законами інфляції. Якщо бюджетний дефіцит тяжіє до законів зростання вартості, він об'єктивно наби-рає активної економічної форми, якщо ж до законів інфляції — то пасивної Регулювання бюджетного дефіциту в тому й полягає, щоб за умов готівково-грошового потенціалу за допомогою фінансового маневру активною і пасив-ною формами бюджетного дефіциту ефективно адаптуватися до тенденції зростання граничних суспільних витрат виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Бюджетний дефіцит, його причин і наслідки, методи управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок