Загрузка...
Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Казначейська система виконання бюджету України

Загрузка...

Казначейська система виконання бюджету України

Назва:
Казначейська система виконання бюджету України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Казначейська система виконання
бюджету України”


ПЛАН
Вступ
1. Казначейство як розпорядник державних коштів
2.Структура державного казначейства, його роль у виконанні бюджету
3. Казначейська система виконання бюджету
3. Особливості казначейської системи виконання бюджету
Висновок
Список використаної літератури


Вступ
Тема даної курсової роботи: “Казначейська система виконання бюджету України”.
В основі виконання бюджету як складової частини бюджетного процесу закладені певні принципи, що складають правову основу ефективної реалізації закріплених у законі про державний бюджет норм. Принципи виконання бюджету — це нормативно-керівні засади фінансової, діяльності державних органів та організацій, спрямованої на виконання бюджету, що характеризують її загальний зміст, особливості та закономірності. Кожний принцип представляє собою основоположний регулятивний елемент, що є складовою частиною виконання бюджету. До принципів, за якими здійснюється виконання бюджету, належать як загальні принципи фінансово-правової діяльності держави, так і особливі принципи, що притаманні виконанню бюджету як основній стадії бюджетного процесу.
Одним з найголовніших принципів виконання бюджету є принцип строковості. Цей принцип полягає в тому, що виконання бюджету проводиться протягом встановленого періоду.
Окрім принципу строковості, виконання державного бюджету тісно пов'язано з принципом єдності бюджету, що означає існування в державі єдиного державного бюджету.
За статтею 4 Закону України «Про бюджетну систему» єдність бюджету означає існування єдиного рахунку доходів та видатків кожної ланки бюджетної системи, а отже і державного бюджету. В Законі України «Про бюджетну систему» також зазначається, що єдність бюджетної системи забезпечується єдиною правовою базою, єдиною бюджет-ною класифікацією, єдністю форм бюджетної документації, погодженими принципами бюджетного процесу, єдиною грошовою системою, єдиною соціально-економічною політикою, наданням необхідної статистичної та бюджетної інформації з одного рівня бюджету іншому. Іншими словами, єдність бюджетної системи, за законом, забезпе-чується іншими формами єдності правового, економічного та політичного характеру.
Принцип єдності слід відрізняти від принципу єдності каси, що є одним з найваж-ливіших принципів організації та управління виконанням бюджету. Єдність каси означає зарахування всіх доходів на єдиний рахунок бюджету і здійснення всіх запланованих видатків з цього єдиного рахунку бюджету, тобто централізацію бюджетних коштів з метою здійснення ефективного контролю за їх надходженням та розподілом.
В Україні цей принцип має бути реалізований через існування принципу роботи єдиного казначейського рахунку, що являє собою систему бюджетних рахунків органів Державного казначейства, відкритих в установах банків за відповідним балансовим рахунком, на які зараховуються податки, збори, інші обов'язкові платежі державного бюджету та надходження з інших джерел, встановлених законодавством України, і з яких органами Державного казначейства здійснюються платежі безпосередньо на користь суб'єктів господарської діяльності, які виконали роботи та/або надати послуги розпоряд-никам бюджетних коштів.
Принцип повноти виконання державного бюджету тісно пов'язаний з принципом єдності та полягає в обов'язковому включенні в бюджет всіх доходів держави і всіх видатків держави в повному обсязі. Держава не повинна мати жодних не передбачених бюджетом доходів та видатків.
Принцип послідовності виконання бюджету зумовлений процесуальним характером дій державних органів по виконанню бюджету, наявністю певної процедури з її етапами та внутрішніми закономірностями, яка вимагає суворого дотримання черговості вико-нання дій. Від реалізації принципу послідовності залежить досконалість, оптимальність та ефективність процесу виконання бюджету.
Тому в даний час проблема виконання бюджету набуває особливої актуальності, тим більше в умовах дефіцитності бюджету.
Реалізація курсу молодої Української держави, що стала на шлях здорових перетворень і щиро прагне якнайшвидше увійти до сучасного світового співтовариства на правах рівноправного партнера, великою мірою залежить від її фінансової міцності, фінансових ресурсів, що, у свою чергу, об’єктивно потребує побудови добре збалансованої, оптимальної моделі формування потужної бази вказаних ресурсів на різних рівнях народногосподарського управління галузями і сферами відтворювальної суспільної діяльності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Казначейська система виконання бюджету України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок