Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Фінанси -> Фінансове планування і прогнозування на підприємстві

Фінансове планування і прогнозування на підприємстві

Назва:
Фінансове планування і прогнозування на підприємстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,84 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
Фінансове планування і прогнозування на підприємстві


План
Вступ
Фінансове планування: його методи та види.
Фінансове планування і фінансова стабільність підприємств.
Прогнозування та планування грошових потоків підприємства як складові елементи системи управління ними.
Висновок
Використана література.


Вступ.
У сучасних умовах діяльності будь-яких підприємств, безсумнівно, особливої актуальності набуває підвищення якості та економічної ефективності управління фінансовими ресурсами підприємства. В Україні ж процес впровадження основ практичного менеджменту взагалі знаходиться лише на етапі становлення, і основ-ною проблемою, що спричиняє дану ситуацію, виступає відсутність належного рівня розробки саме теоретичної бази
та системи управління грошовими потоками зокрема.
В умовах же ринкової економіки та наявності численних ризиків в процесі діяльності будь-яких суб'єктів господарювання управління грошовими потоками підприємства не можливе без впровадження дієвої системи всебічного планування, прогнозування та бюджетування грошових потоків підприємства, що в зв'язку з вищевикладеним й набуває ключової ролі в системі фінансового менеджменту взагалі та грошових потоків зокрема.
Таким чином, актуальність теми дослідження сумнівів на викликає.
Метою даної роботи є узагальнення основ прогнозування та планування (бюджетування) грошових потоків підприємства як одного з основних етапів управління грошовими потоками підприємства та як наслідок, формування єдино-го завершеного підходу щодо прогнозування та планування (бюджетування) грошових потоків підмрисмства.


1. Фінансове планування: його методи та види.
Вихідною складовою фінансового механізму є фінансове планування й прогнозування. За його допомогою залучаються інші структурні елементи фінансового механізму, такі як фінансові показники, норми і нормативи, ліміти, резерви, фінансові стимули.
У процесі фінансового планування й прогнозування визначаються обсяги фінансових ресурсів, які створюватимуться в державі в цілому, обсяги ресурсів, що зосереджуватимуться й розподілятимуться через бюджетну систему й інші фінансові інститути, а також тих, які перебуватимуть у розпорядженні підприємницьких структур і населення.
Фінансове планування – діяльність зі складання планів формування, розподілу і використання фінансових ресурсів на рівні окремих суб'єктів господарювання, їх корпоративних об'єднань, галузевих структур, територіально-адміністративних одиниць, країни в цілому.
Об'єктом фінансового планування є фінансові ресурси, що утворюються в процесі розподілу і перерозподілу ВВП, а результатом - різні види фінансових планів і прогнозів.
Фінансовий план - це план формування і використання фінансових ресурсів.
За чинною практикою всі фінансові плани поділяються на дві великі групи – зведені та індивідуальні. У свою чергу, зведені фінансові плани поділяються на загальнодержавні, плани окремих господарських об'єднань (промислово-фінансових груп, концернів, асоціацій тощо) і територіальні. Індивідуальні – це фінансові плани окремих суб'єктів господарювання.
Фінансові плани мають форму балансу, тобто прибуткові й видаткові розділи. Фінансовий план тільки тоді має практичне значення, коли існує збалансованість прибуткової й видаткової частини. Тому фінансовий баланс і фінансовий план – поняття тотожні.
До фінансових балансів включаються:
баланси доходів і витрат підприємств, організацій, установ усіх форм власності;
баланси доходів і витрат об'єднань, концернів, асоціацій,
міністерств, відомств, державних комітетів;
баланси доходів і витрат бюджетних установ;
баланси фінансових ресурсів областей, районів, міст;
державний бюджет та місцеві бюджети;
баланс фінансових ресурсів і витрат держави;
фінансові баланси окремих фінансових інститутів;
баланс грошових доходів і витрат населення;
платіжний баланс.
За тривалістю дії розрізняють:
перспективні фінансові плани (складаються на період понад
один рік);
поточні (складаються на один рік);
оперативні (складаються на квартал, місяць).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Фінансове планування і прогнозування на підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок