Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Іноземні мови -> Шляхи оптимізації навчання аудіювання в старших класах середньої школи.

Шляхи оптимізації навчання аудіювання в старших класах середньої школи.

Назва:
Шляхи оптимізації навчання аудіювання в старших класах середньої школи.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,18 KB
Завантажень:
176
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
Шляхи оптимізації навчання аудіювання в старших класах середньої школи.


План.
Вступ.
І. Теоретичне обгрунтування.
1.Функції аудіювання.
2.Аудіювання як окремий вид комунікативної діяльності.
3.Антиципація – особливий елемент аудіювання.
ІІ. Формування навичок аудіювання.
1.Трифазова робота з аудіотекстом та послідовна ситема вправ.
2.Використання і роль автентичних текстів.
Висновок.
Додатки.
Література.


Вступ.
Розвиток системи освіти в Україні, її вихід на европейський рівень неможливі без підвищення уваги до викладання іноземних мов, володіння однією з яких є неодмінним критерієм інтеграції України в Європейське та світове співтовариство. Національна Доктрина розвитку освіти України наголошує на важливості опанування іноземної мови як засобу комунікації, що має на меті набуття учнями відповідних навичок і вмінь.
Головною метою навчання іноземних мов є розвиток здібностей учнів використовувати іноземну мову як інструмент у діалозі культур та цивілізацій світу.
У наш час метою володіння іноземною мовою є набуття необхідного рівня іншомовної комунікативної компетенції, що уможливить участь тих, хто вивчає іноземну мову, в діалозі культур. З шести рівнів володіння мовою є рівень В1 – Threshold (рубіжний рівень / незалежний користувач). Досягти цього рівня означає бути здатним підтримувати інтеракцію іноземною мовою, висловлюючи свої наміри у ряді ситуацій повсякденного життя. Рівень незалежного користувача є перехідним від рівня елементарного до досвідченого користувача. Він забезпечує досягнення функціональної грамотності в оволодінні мовою, тобто реальне робоче володіння нею, що дійсно дає можливість мовленнєвої взаємодії з носіями мови як з особистою метою, так і з метою міжнародної співпраці.
Формування в учнів вміння і навичок спілкування передбачає формування здатності і готовності здійснювати спілкування в чотирьох його видах: розуміння (аудіювання та читання), говоріння й письмо.
Основною комунікативною компетенцією є комунікативні вміння, сформовані на основі мовленнєвих знань і навичок, а також соціокультурні знання, навички й уміння.
Діяльність аудіювання включає усне сприймання текстового матеріалу різних типів і жанрів: від описів подій, розповідей, радіо- і теленовин, лекцій, розмов до прагматичних текстів (інструкцій). У Програмі з іноземної мови, окрім згаданих, зафіксовані ще й такі типи текстів як інтерв’ю, оголошення, реклама.
Отже, аудіювання – це один зі чотирьох видів мовленнєвої діяльності учнів. Сьогодні кожен із чотирьох видів МД не розглядаються ізольовано, тобто всі аспекти мовлення дуже тісно взаємопов’язані і спрямовані на оволодіння іноземною мовою як засобом комунікації. Особливий акцент сьогодні відводиться на комунікативний підхід саме до навчання аудіювання.
Необхідність у слуханні вже містить комунікативну задачу, яку має вирішити учень на завершальному етапі аудіювання. Наприклад, інформація сприймається для того, щоб на неї відреагувати, висловити власну думку, вз’яти до уваги. Саме з цього й випливає одна з основниг вимог до комунікативного навчання аудіювання: стимулювати в слухачів інтерес до змісту повідомлення, що сприятиме створенню необхідної комунікативної готовності до сприйняття інформації, в результаті чого з’являється антиципація – ймовірне прогнозування перебігу та змісту повідомлення.
Власне суть цього питання я і намагатимусь висвітлити в своїй роботі.
Перед собою ставлю завдання:
1) якомога грунтовніше розкрити зміст навчання аудіювання в старших класах, визначаючи всі його функції;
2) визначити роль антиципації в процесі аудіювання та шляхи її розвитку;
3) навести послідовний хід вправ, спрямованих на розширення потенційного словникового запасу в учнів старших класів та розвиток їх мовленнєвої компетенції вцілому.
Предметом дослідження є шляхи оптимізації навчання цього виду мовленнєвої діяльності в старших класах середньої школи.
Структура роботи складається з вступу, двох розділів, висновків, додатків, що практично розкривають методико-теоретичні твердження і списку використаної літератури.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Шляхи оптимізації навчання аудіювання в старших класах середньої школи.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок