Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Іноземні мови -> Спонтанне монологічне мовлення у методиці викладання англійської мови

Спонтанне монологічне мовлення у методиці викладання англійської мови

Назва:
Спонтанне монологічне мовлення у методиці викладання англійської мови
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,16 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Курсова з іноземної мови
Спонтанне монологічне мовлення у методиці викладання англійської мови.
ПЛАН
Вступ
Розділ І
Сутність спонтанного монологічного мовлення.
Розділ ІІ
Навчання спонтанного монологічного мовлення
Етапи навчання спонтанного монологічного мовлення
Система вправ для навчання монологічного мовлення
Висновки
Список використаної літератури


ВСТУП
У програмі з англійської мови зазначено, що основною метою вивчення іноземних мов є оволодіння мовленням [12,3]. Перед вчителем англійської мови стоять відповідальні завдання, оскільки в умовах розширення міжнародних зв’язків підвищуються вимоги до рівня практичного володіння англійською мовою, навичками спонтанного монологічного мовлення зокрема, що проявляється у здатності учнів правильно і послідовно викладати свої думки. Це складає актуальність представленої роботи, присвяченої теорії і практиці навчання монологічного мовлення англійською мовою.
Відповідно, метою даного дослідження є виявлення та аналіз раціональних прийомів та форм роботи для розвитку умінь спонтанного монологічного мовлення у школярів.
Поставлена мета зумовила необхідність вирішення наступних завдань:
виявити сутність спонтанного монологічного мовлення;
проаналізувати етапи навчання монологічного мовлення;
запропонувати систему вправ для цього навчання;
Матеріалом дослідження послужили методичні розробки та підручники, наукові праці методистів, досвід роботи вчителів у школі.
Теоретичне значення роботи полягає в тому, що вона робить певний внесок у методику викладання англійської мови у середній школі.
Практичне значення роботи визначається можливістю використання її основних положень та результатів у процесі навчання спонтанного монологічного мовлення.
Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.


Розділ І
СУТНІСТЬ МОНОЛОГІЧНОГО МОВЛЕННЯ.
Монолог – це безпосередньо спрямований до співрозмовника чи аудиторії організований вид усного мовлення, який передбачає висловлювання однієї особи [16,88].
Спонтанне монологічне мовлення виконує такі комунікативні функції:
інформативну – повідомлення інформації про предмети чи події навколишнього середовища, опис явищ, дій, стану;
впливову – спонукання до дії чи попередження небажаної дії, переконання щодо справедливості тих чи інших поглядів, думок, дій, переконань;
експресивну – використання мовленнєвого спілкування для опису стану, в якому знаходиться той, хто говорить, для зняття емоційної напруженості;
розважальну – виступ людини на сцені чи серед друзів для розваги слухачів;
ритуально-культову – висловлювання під час будь-якого ритуального обряду [15,25].
Кожна з цих функцій має свої особливості мовні засоби вираження думки, відповідні психологічні стимули та мету висловлювання.
З погляду психології монологічному мовленню властиві такі риси:
Однонаправленість. Воно не розраховане на відповідну реакцію у вигляді мовлення у голос.
Зв’язність, яка відрізняє монологічне мовлення від випадкового набору речень.
Тематичність як співвіднесеність висловлювання з будь-якою досить загальною темою.
Контектуальність. Яку, однак, не слід протиставляти ситуативності, як рисі, властивій діалогічному мовленню. Монолог теж може бути ситуативним (наприклад, спонтанне висловлювання – розгорнута репліка (мікро-монолог у діалозі)).
Відносно безперервний спосіб мовлення. Монологічне висловлювання не обмежується однією фразою і триває протягом певного часу.
Послідовність і логічність. Ці якості реалізовуються в ідеї основної фрази шляхом уточнення думки, доповнення до неї [13,31].
Залежно від комунікативної функції та характеру логіко-синтаксичних зв’язків між реченнями розрізняють такі основні типи монологічних висловлювань: опис, розповідь і роздум.
Монолог – опис є констатуючим типом монологічного висловлювання, в якому стверджується наявність будь-яких ознак в об’єкті, описується людина, природа, погода тощо.
Монолог – розповідь є динамічним типом монологічного висловлювання, в якому розповідається про розвиток подій, пригод, дій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Спонтанне монологічне мовлення у методиці викладання англійської мови

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок