Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Особливості розвитку розміщення продуктивних сил Чернігівської області

Особливості розвитку розміщення продуктивних сил Чернігівської області

Назва:
Особливості розвитку розміщення продуктивних сил Чернігівської області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,78 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Особливості розвитку розміщення продуктивних сил Чернігівської області


ПЛАН


Вступ
Розміщення продуктивних сил (РПС) – галузь економічної науки, що вивчає специфічні, просторові аспекти вияву економічних законів. Об’єктом вивчення є продуктивні сили, а предметом науки – їх територіальний стан і розвиток.
Продуктивні сили – це сукупність трудових ресурсів і засобів виробництва. У свою чергу, предмети праці включають природні ресурси – вугілля, руду й сировинні матеріали (сировину), як-от бавовник, зерно, пластмаси, тобто матеріали, піддані якійсь обробці. До поняття засобів виробництва зараховуються машини й устаткування, будівля і споруда, засоби транспорту і зв’язку, а також земля, бо цей земельний ресурс має свої виразні особливості. Головним складом продуктивних сил є праця. Робоча сила характеризується кількістю (чисельність працівників) і якістю (статево-віковий склад, рівень кваліфікації, рівень освіти, традиції та навички). Роль праці як складової частини зростає з розвитком продуктивних сил: підвищуються вимоги до якості трудових ресурсів.
Актуальність теми полягає в тому, що дослідження особливостей розвитку розміщення продуктивних сил Чернігівської області дозволить проаналізувати й планувати подальший економічний і соціальний розвиток регіону.
Мета роботи – навчитись самостійно досліджувати і аналізувати особливості розвитку розміщення продуктивних сил.
Завдання роботи – дослідити особливості розвитку розміщення продуктивних сил Чернігівської області та проаналізувати їх подальші тенденції розвитку.
Об’єкт дослідження - Чернігівська область (Див. Додаток 1). Чернігівська область утворена 17 жовтня 1932 р. Її площа дорівнює 31,9 тис. кв. км, що складає 5,3% території України. Чисельність населення - 1302,9 тис. чоловік, тобто 2,8% усього населення України, у тому числі міське населення - 759,9 тис. чоловік (58,3%), сільське - 543 тис. чоловік (41,7%). Щільність населення - 40,8 чол. на 1 кв. км.
Чернігівська область - одна із самих північних областей України, граничить з Білорусією (Гомельська область) на північно-заході і Росією (Брянська область) на півночі. На сході розташована Сумська область, на півдні - Полтавська, на південно-заході і заході - Київська.
Область поділена на 22 райони, нараховується 15 міст, у тому числі 3 обласного підпорядкування (Чернігів, Ніжин, Прилуки), 30 селищ міського типу і 1502 сільських населених пункту. У межах області розташований Славутич - місто чорнобильських атомників, особливий анклав, що адміністративно підкоряється Київської області.
Адміністративний центр - місто Чернігів. Населення міста нараховує 309,9 тис. чоловік.
Робота складається зі вступу, основної частини, висновку, списку використаних джерел та додатків.


1. Передумови розвитку розміщення продуктивних сил Черніговської області: історичні, природні, демографічні
Значна частина території належить Придніпровській низині, південно-східна частина відноситься до краю Полтавської рівнини. На півночі області переважають змішані ліси (68% території області), і лише на півдні зустрічаються ділянки лісостепу. Мінеральні ресурси області представлені родовищами нафти, газу, торфу і будівельних матеріалів.
Клімат області помірковано континентальний з достатнім рівнем зволоження, теплим летом і порівняно м'якою зимою.
Чернігівська область у достатній ступені забезпечена водними ресурсами. Ріки Чернігівщини належать басейнові Дніпра, що протікає уздовж західної границі області, з північного сходу на південний захід територію області перетинає Десна.
У процесі утворення давньоруської феодальної держави - Київської Русі, що завершились до IX в., у її склад ввійшла і Чернігівсько-Північна земля. Подальший розвиток феодальних відносин і посилення влади місцевих феодалів призвів в 1054 р. до утворення Великого князівства з центром у Чернігові, що об'єднав Чернігово-Північну землю. У результаті російсько-литовської війни в 1503 р. Чернігово-Північна земля залишилася в складі Росії, за винятком невеликої частини біля Остру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Особливості розвитку розміщення продуктивних сил Чернігівської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок