Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Скачати курсова робота: РПС Чернігівської області

РПС Чернігівської області / сторінка 4

Назва:
РПС Чернігівської області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
до серпня 2002р.
7 Станом на 1 вересня.
8 Вересень до грудня попереднього року. 
Область має значний сільськогосподарський потенціал і є однією з найбільш аграрно-розвинутих в Україні.
Із загальної площі 3.2 млн. га сільськогосподарські угіддя займають 2,1 млн. га, у тому числі рілля 1,4 млн. га. Дві третини території припадає на поліську зону і одна третя - на лісостепову.
На Поліссі галузями спеціалізації є тваринництво м'ясо-молочного напряму, вирощування льону, картоплі і зернових. У лісостепу поряд з молочно-м'ясним скотарством поширене вирощування зернових та цукрових буряків.
Область забезпечує 35,9% загальнодержавного виробництва льоноволокна, 6,9% - картоплі, 4,0% - м'яса, 4,6 молока, 3,3 яєць, 3,2% - зерна, 3,1% - цукрових буряків, 2,9% - овочів, загалом валової продукція сільського господарства - 3,8%.
Активно ведеться реформування галузі з метою впровадження прогресивних організаційно-господарських форм господарювання, нових технологій, підвищення економічної ефективності галузі.
Підприємства та акціонерні товариства, що складають економіку області
Ряд промислових підприємств області є основними виробниками в Україні окремих видів продукції. Серед них: акціонерне товариство "Хімволокно", яке випускає кордні тканини, хімічні волокна та нитки, концерн " Чексіл " - основний виробник вовняних тканин в країні; Корюківська фабрика технічних паперів, яка спеціалізується на виробництві шпалер; Прилуцький орендний завод " Пожмашина " - єдиний в Україні по випуску пожежної техніки; ВАТ "Ніжинсільмаш" - монополіст на внутрішньому ринку по випуску обладнання для галузі птахівництва; акціонерне товариство "Прилуцький завод " Білкозин " - єдиний в Україні виробник білкової оболонки для ковбасних виробів.
Підприємства і організації області поставляють продукцію більш ніж у 60 країн світу.
Інфраструктура Чернігівського району має такий вигляд. Протяжність залізничних шляхів загального користування, які перетинають територію області, становить 768 км. З них 553 км - відносяться до Південно-Західної залізниці, 215 км - до Південної. Територією області проходить головна пасажирська магістраль Москва-Київ-Одеса, а також міжнародний транспортний коридор ї 9, визначений Крітською конференцією у рамках Європейського товариства ( Хельсінки - Санкт-Петербург - Київ (Москва) - Одеса (Кишинів) - Бухарест - Александрополіс , що створюється.
Автомобільні шляхи . Територію області перетинають автошляхи державного значення Одеса-Київ-Петербург та Київ-Москва.
Загальна протяжність мережі автомобільних шляхів на території області становить 7.9 тис. км, у тому числі з твердим покриттям - 6.8 тис. км.
В області функціонує 63 автотранспортних підприємства, з них 13 пасажирських, 37 вантажних і 13 змішаних.
Автотранспортними підприємствами здійснюються перевезення вантажів в межах області, по Україні, у країни ближнього і дальнього зарубіжжя, перевезення пасажирів, а також технічне обслуговування автотранспорту.
Річковий транспорт . Можливості судноплавства по р. Десна дозволяють здійснювати перевезення водним шляхом протяжністю 525 км від р. Дніпро до м. Н.-Сіверський на судах тоннажем до 1000 тонн. В м. Чернігові розташований річковий порт, облаштований під'їзними залізничними і автомобільними шляхами, що дозволяє здійснювати переробку вантажів.
Повітряний транспорт . В безпосередній близькості від кордонів Росії та Білорусі, в 170 км від Києва та 20 км від Чернігова знаходиться сучасний авіаційний комплекс, розрахований на пасажиропотік потужністю 400 чол. на годину і обладнаний літаками середнього класу. Є можливість взаємодії з аеродромом Чернігівського центру перепідготовки льотного складу військовоповітряниками України для обслуговування великих літаків. Це робить авіакомплекс перспективним для розвитку мобільних ділових зв'язків з різними країнами і регіонами, а також розширення міжнародного туризму.
Структура промислового виробництва області представлена 257 підприємствами, 237 (92,2%) яких належать до обробної промисловості, 15 (5,9%) - до виробництва та розподілення електроенергії, газоподібного палива, тепла та води, 5 (1,9%) - до добувної промисловості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: РПС Чернігівської області

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок