Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> РПС Чернігівської області

РПС Чернігівської області

Назва:
РПС Чернігівської області
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
РПС Чернігівської області


ПЛАН


Вступ
Актуальність теми полягає в тому, що дослідження особливостей розміщення продуктивних сил Чернігівської області дозволить проаналізувати й планувати подальший економічний і соціальний розвиток регіону.
Завдання роботи – дослідити особливості розміщення продуктивних сил Чернігівської області та проаналізувати їх подальші тенденції розвитку.
Мета роботи – навчитись самостійно досліджувати і аналізувати розвиток розміщення продуктивних сил.
Об’єкт дослідження - Чернігівська область. Чернігівська область утворена 17 жовтня 1932 р. Її площа дорівнює 31,9 тис. кв. км, що складає 5,3% території України. Чисельність населення - 1302,9 тис. чоловік, тобто 2,8% усього населення України, у тому числі міське населення - 759,9 тис. чоловік (58,3%), сільське - 543 тис. чоловік (41,7%). Щільність населення - 40,8 чол. на 1 кв. км.
Чернігівська область - одна із самих північних областей України, граничить з Білорусією (Гомельська область) на північно-заході і Росією (Брянська область) на півночі. На сході розташована Сумська область, на півдні - Полтавська, на південно-заході і заході - Київська.
Область поділена на 22 райони, нараховується 15 міст, у тому числі 3 обласного підпорядкування (Чернігів, Ніжин, Прилуки), 30 селищ міського типу і 1502 сільських населених пункту. У межах області розташований Славутич - місто чорнобильських атомників, особливий анклав, що адміністративно підкоряється Київської області.
Адміністративний центр - місто Чернігів. Населення міста нараховує 309,9 тис. чоловік.
Робота складається зі вступу, основної частини, висновку, списку використаних джерел та додатку.


1. Передумови розміщення продуктивних сил Чернігівської області
Утворена 15 жовтня 1932 року. За площею - одна з найбільших областей України (31,9 тис. км 2 ). Населення - 1245,3 тис. чоловік (на 5 грудня 2001 року). Розташована у північній частині України і межує з Російською Федерацією (199 км держкордону), Республікою Білорусь (227 км держкордону), Сумською, Полтавською та Київською областями.
Чернігівщина - край з потужним економічним, інтелектуальним і природним потенціалом. У галузевій структурі промисловості пріоритетними є харчова, паливна, машинобудівна і металообробна, деревообробна, целюлозно-паперова, легка. Помітну роль відіграють електроенергетика, хімічна та нафтохімічна промисловість.
Потенційні можливості підприємств дають змогу виготовляти унікальні вироби виробничо-технічного призначення, широкий спектр товарів народного споживання, здатних задовольняти потреби національного і зовнішнього ринків.
Чернігівщина має значний сільськогосподарський потенціал і є однією з найбільш аграрно-розвинутих в Україні. Сільськогосподарські угіддя займають 2,1 млн. га. У поліській частині більший розвиток, поряд із зерновими, отримали виробництво картоплі і вирощування льону, в лісостепу - зернове господарство і вирощування цукрових буряків.
Значне місце належить тваринництву, в основному це - скотарство молочно-м'ясного напрямку, свинарство і птахівництво.
Географічне розташування на стику трьох держав, природні можливості, розгалужена мережа автомобільних шляхів, доступ до ринків України і країн СНД створюють можливості для розширення експортного потенціалу.
Сьогодні область підтримує тісні зовнішньоекономічні зв'язки із 72 країнами світу.
У структурі експорту переважають м'ясо та м'ясопродукти, папір, картон, засоби наземного транспорту, обладнання та механічні пристрої.
На експорт до країн СНД припадає близько 60% загального обсягу поставок підприємств і організацій. Постійні експортні потоки йдуть до Росії, Білорусі, Литви, Латвії, Словаччини.
У загальному обсязі імпортних поставок основне місце займає тютюн, обладнання та механічні пристрої, засоби наземного транспорту та їх частини.
Освітній потенціал області становлять 807 загальноосвітніх шкіл, 26 професійно-технічних навчальних закладів, 303 дошкільних закладів. Вища освіта представлена 5 закладами освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації, 18 вищими навчальними закладами І - ІІІ рівнів акредитації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: РПС Чернігівської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок