Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Основи фотограмметрії. Створення топографічного плану в масштабі 1:5000 на Донецький об’єкт за матеріалами аерофотознімання.

Основи фотограмметрії. Створення топографічного плану в масштабі 1:5000 на Донецький об’єкт за матеріалами аерофотознімання.

Назва:
Основи фотограмметрії. Створення топографічного плану в масштабі 1:5000 на Донецький об’єкт за матеріалами аерофотознімання.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,29 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Зміст


Вступ
Слово фотограмметрія складається з трьох грецьких слів: photoЇсвітло, grammaЇзапис, metreoЇвимір. Таким чином, ця дисципліна займається розв’язуванням задач визначення форм, розмі-рів та взаємного розміщення предметів у просторі, тобто їх кількісних і якісних характеристик, за фотознімками. Інакше кажучи, засобами фотограмметрії проводиться збір інформації про об’єкти на основі їх фотозображень.
Предмет цієї дисципліни Ї вивчення властивостей фотозображення, методів його отримання і вимірювання, розробка приладів для вимірювання і перетворення фотознімків.
Найбільше поширена фотограмметрія в топографії, переважна більшість топографічних карт й планів середнього і великого масштабу створюється за матеріалами аерофотозйомки. Весь комплекс робіт при цьому називають фототопографічною зйомкою.
Прикладна фотограмметрія значною мірою вивчає також нетопографічне використання знімків. Таких напрямів дуже багато. У приклад-ній фотограмметрії вивчаються методи використання фотограмметричних вимірів при проектуванні, будівництві й експлуатації інженерних спо-руд, е також при розвідувальних роботах у землевпорядкуванні, земля-ному кадастрі лісотаксації, дорожній справі, гідротехніці, благоустрої міських і сільських населених пунктів, освоєнні шельфу.
У фотограмметрії використовують знімки, здобуті спеціальними фотоапаратами, встановленими на літаках, космічних носіях і безпосе-редньо на землі. У зв’язку з цим розрізняють фототопографічні зйомки двох видів: аерокосмічну і наземну.
Фотограмметричні методи мають певні переваги перед геодезичними при дослідженні різних динамічних процесів, при визначенні координат великої кількості точок, а також при дослідженні недоступних об’єктів.
Аероскопічна зйомка широко застосовується в геології. За знімками визначають положення розломів земної кори, проводять геологічне картографування.
У медицині фотограмметричні методи дають змогу підвищити якість діагностики.
Гідрографи визначають за знімками висоту, довжину, швидкість переміщення хвиль у водоймах. Топографічні карти і аерофотознімки мають велике значення у військовій справі. З використанням даних фотограмметрії розв’язують не тільки задачі будівництва інженерних споруд, а й планування заходів військово-оборонного характеру, меліоративних робіт і багатьох інших.
Фотограмметрія ґрунтується на використанні проективної геометрії, багатьох розділів математики, у першу чергу-векторної алгебри, матричного числення тощо. Розробка фотограмметричних приладів ґрунтується на принципах точного приладобудування, електроніки, оптики. Математична обробка фотограмметричних вимірювань ведеться з використанням основних положень теорії математичної обробки, теорії ймовірностей. Оскільки обчислення ведуться на ЕОМ, то фотограмметрія пов’язана з програмуванням. У створення карт стереотопографічним методом входить дешифрування знімків, яке в наш час удосконалюється, ароматизується, використовуючи основні положення теорії розпізнавання образів. Завдяки ЕОМ створюються цифрові моделі місцевості та цифрові карти.


Мета курсової роботи
Метою курсової роботи з прикладної фотограмметрії є закріплення отриманих знань, вироблення навиків проектування аерофотознімальних робіт, планово-висотної підготовки знімків, фотограмметричної обробки знімків на універсальних приладах, рисування рельєфу та складання оригіналу топографічної карти чи плану.
В курсовій роботі розв'язуються задачі вибору способу стерефотограмметричної зйомки з врахуванням фізико-географічних умов відпо-відного району, виконується розрахунок елементів планового аерофотознімання і проектування планово-висотної підготовки з врахуванням необхідної точності. Передбачено проведення експериментальних робіт по складанню оригіналу карти на стереографі СД, стереопроекторі СПР, стереоанаграфі, визначення елементів взаємного орієнтування з використанням стереокомпаратора і ЕОМ.
Курсова робота виконується згідно з індивідуальним завданням. За допомогою топографічної карти дрібного масштабу необхідно запроектувати планове аерофотознімання з врахуванням фізико-географічних умов заданого району і планово-висотну підготовку аерофотознімків, стереопару знімків і прилад для виконання експериментальних робіт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Основи фотограмметрії. Створення топографічного плану в масштабі 1:5000 на Донецький об’єкт за матеріалами аерофотознімання.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок