Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Суспільно-політичні особливості Бразилії

Суспільно-політичні особливості Бразилії

Назва:
Суспільно-політичні особливості Бразилії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
47,07 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
Суспільно-політичні особливості Бразилії
курсова робота з географії і міжнародних відносин


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Бразилія належить до десяти найбільших країн світу, як за площею, так і за чисельністю населення. Територія країни займає 6,3% заселеної суші, на якій проживає 2,8% населення світу. За розмірами території вона поступається тільки Росії, Китаю, США і Канаді.
Бразилія займає східну і центральну частини Південної Америки. Територія країни дуже компактна. Протяжність її з півночі на південь і з заходу на схід майже однакова. Сухопутні кордони Бразилія має майже з усіма країнами материка, крім Чилі і Еквадору, протяжність яких – 16 тис. км. На півночі межує з Венесуелою, Ґаяною, Сурінамом і французькою Гвіаною, на заході – з Колумбією, Перу і Болівією, а на південному заході – з Парагваєм, Аргентиною і Уругваєм. На сході її омивають води Атлантичного океану. Довжина морських кордонів – 7367 км. Берегова лінія розчленована досить слабо. В Атлантичному океані Бразилії належить декілька невеликих островів: Мартін-Вас, Рокас, Сан-Себастьян, Фернанду-ду-Норонья та ін.
Узбережжя країни у 1600 р. відкрив португальський мореплавець П.Кабрал. Більше 300 років вона була колонією Португалії. У 1822 р. Португалія офіційно визнала незалежність Бразилії. Протягом перших 67 років свого незалежного існування країна залишилася монархією. Тільки у 1899 р. вона була проголошена Федеративною Республікою.
Серед інших країн регіону Бразилія виділяється найбільшим економічним потенціалом. За обсягом ВВП вона далеко випереджує всі інші країни, що розвиваються, посідаючи дев'яте місце в світі. Частка Бразилії у створенні ВВП світу становить 2,9%.
За основними макроекономічними показниками Бразилія – індустріально-аграрна країна. За рівнем соціально-економічного, а також за характером економічних і соціальних проблем, які необхідно ще розв'язати, вона відноситься до групи країн, що розвиваються. Згідно класифікації ООН вона належить до нових індустріальних країн (НІК).
Таким чином, сказане вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об’єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади політичних систем.
Предметом дослідження є суспільно-політичні особливості Бразилії.
Методологічну і методичну основу дослідження становлять сучасні теорії розвитку політичних систем і порівняльної політології. Зазначені проблеми відображено у публікаціях В.М. Бебика, А.О. Білоуса, С. Головатого, В.М. Шаповала та ряду інших авторів.
Дослідження здійснене на основі системного підходу з використанням таких методів: структурного аналізу, порівняльного, історичного, прогнозування.
Метою курсової роботи є дослідження суспільно-політичних особливостей Бразилії.
Метою роботи зумовлено виконання таких завдань:
дослідити суть поняття "Політична система країни";
визначити основні чинники, що впливають на суспільно-політичний розвиток країни;
охарактеризувати історичні чинники формування сучасної політичної системи Бразилії;
дослідити сучасну політичну систему Бразилії (законодавчу, виконавчу та судову владу Бразилії, роль політичних партій і громадських організацій у суспільно-політичній системі Бразилії);
охарактеризувати особливості сучасного політичного розвитку Бразилії (сучасний економічний розвиток Бразилії, сучасну суспільно-політична ситуація Бразилії, сучасну зовнішня політика Бразилії);
зробити висновки.


Розділ 1. Теоретичні основи суспільно-політичного розвитку країни
1.1. Суть поняття "Політична система країни"
Сучасні політологічні дослідження свідчать, що сфера політичного життя не обмежується відносинами "держава – суспільство". Отже, і терміни "держава", "уряд", "нація" набувають вужчого й інституціонального змісту, оскільки належать до конкретних інститутів, характерних для сучасних західних суспільств.
У середині XX ст. характер дослідження проблем державного управління радикально змінився після введення до наукового вжитку поняття "політична система", яке набуло значного поширення завдяки тому, що охоплює всю політичну сферу суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Курсова робота на тему: Суспільно-політичні особливості Бразилії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок