Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Одеська область

Одеська область

Назва:
Одеська область
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,05 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
План
Вступ…………………………………………………………………………3
Розділ №1. Характеристика природних умов та інфраструктурних ресурсів……………………………………………………………………………5
1.1. Фізико-географічне положення……………………………………..5
1.2. Водні ресурси…………………………………………………………7
1.3. Лісові ресурси………………………………………………………...8
1.4. Кліматичні ресурси…………………………………………………..9
1.5.Земельні ресурси і їх особливості…………………………………...11
1.6. Характеристика транспортних шляхів………………………….12
1.7. Характеристика економічних, фінансових, трудових виробничих ресурсів……………………………………………………………………………14
Розділ №2. Характеристика області як комплекс…………………24
2.1. Рекреаційні ресурси…………………………………………………24
Розділ №3. Перспективи розвитку туризму. ………………………34
Висновок……………………………………………………………………35
Список використаної літератури…………………………………….....37
Додатки…………………………………………………………………….39
Вступ
Одеська область утворена 27 лю-того 1932 року. Розташована на південному заході України і ме-жує: на півночі — з Вінницькою та Кіровоградською, на сході — з Миколаївською областями, на заході — з Молдовою, на півден-ному заході — є частиною державного кордону з Румунією. На півдні і південному заході область омивається водами Чорного моря. її територія становить 33,3 тис. км? (5,5% території Ук-раїни), кількість населення за станом на 01.01.2001 — 2491,7 тис. осіб (5,0% населення України), з яких 65,8% — міське.
У географічному відношенні територія області сильно видовжена з півночі на південь, що обумовлює значні відмінності природно-економічних умов. Більша частина області розташова-на в Причорноморській низовині, а у північну та північно-західну врізаються відроги Подільської височини. Поверхня те-риторії переважно рівнинна, з нахилом з північного заходу на південний схід до узбережжя Чорного моря. Разом з тим, рівни-на у багатьох містах пересічена глибокими долинами річок, яра-ми і балками, особливо в межах відрогів Подільської височини. Північна частина області розташована в лісостеповій, а півден-на — у степній зоні. Середньорічна температура коливається від 8,2» С на півночі до 10,8» С — на півдні. Тривалість вегетаційно-го періоду від 180 до 210 діб, середньорічна кількість опадів — від 340 мм на півдні до 460 мм — на півночі області.
До середини ХІХст. Одеська область розвивалася лише як сільськогосподарський регіон. Але з будівництвом залізниць (Одеса — Кременчуг — Харків, Одеса — Київ) структура госпо-дарства почала швидко ускладнюватись. Так, різко зросли обся-ги експорту пшениці через портові міста, виникло суднобудуван-ня. Потреби сільського господарства сприяли розвитку галузево-го машинобудування. У цей період побудовані численні овоче-консервні заводи, зокрема в Одесі, Ізмаїлі, виникає верстатобуду-вання, у повоєнні роки — електротехнічна промисловість, елек-тронне машинобудування, розширюються потужності хімічної промисловості.
Область має вигідне економічне положення відносно транспортних магістралей. Через її територію проходять важливі залізничні, річкові та повітряні шляхи, які сполучають Україну з багатьма зарубіжними країнами. Вона розташована на перетині державних і міжнародних морських шляхів Чорноморського ба-сейну. Річка Дунай дає змогу підтримувати річкове сполучення з багатьма країнами Європи (Румунією, Болгарією, Сербією, Угорщиною, Словаччиною та ін.). З Болгарією встановлено по-ромно-залізничне сполучення (Іллічівськ — Варна).
У всеукраїнському та міжнародному поділі праці об-ласть спеціалізується на виробництві різноманітної продукції АПК (зерна, соняшнику, овочів, фруктів, винограду, вовни, пло-доовочевих консервів, виноградних вин, шампанського, ефірної олії, тютюнових виробів), рибної та легкої промисловості, випу-ску товарів машинобудування (суден, верстатів, пресів, машин для АПК) і хімії (брому, лаків, фарб, кальцинованої соди, діоксину титану), деяких виробів промисловості будматеріалів (гранітів, вапняків тощо), виконує курортно-туристичні функції.
Міжнародною спеціалізацією району є транспорт, особ-ливо морський і залізничний.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Одеська область

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок