Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Характеристика Теребовлянського району

Характеристика Теребовлянського району

Назва:
Характеристика Теребовлянського району
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,21 KB
Завантажень:
321
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсовий проект
Вступ.
Природно - кліматична характеристика району.
Розташування району.
Кліматичні та погодні умови.
Техніко - технологічна характеристика підприємства.
Загальні відомості про підприємство.
Техніко -технологічні показники підприємства.
Організація санітарно - захисних зон.
Характеристика джерел забруднення підприємства.
Сучасна геологічна ситуація в районі, місті, на підприємстві.
Розрахунок забруднення атмосферного повітря шкідливими викидами підприємства.
Заходи із зменшення забруднення атмосферного повітря шкідливими викидами.
Ареали забруднення атмосферного повітря шкідливими викидами.
Оцінка економічних збитків.
Розрахунок економічних збитків на існуюче положення.
Розрахунок економічного ефекту.
Екологічна ситуація по району.
Загальна екологічна ситуація району.
Роль підприємства у загальному забрудненні довкілля.
Шляхи подолання екологічного навантаження.
ПРИРОДНО - КЛІМАТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА РАЙОНУ
1.1. Розташування району.
Теребовлянський район є одним із найбільших у Тернопільській області. Як адміністративна одиниця утворився 4 листопада 1939 року, але з тих пір кордони району дещо змінювалися; остання така зміна відбулася у 1994 році.
Район розташований на Подільській височині в західній частині Правобережного лісостепу. Займає центральну частину Тернопільської області. Районний центр - місто Теребовля, перша згадка про яке датується 1097 роком. У той час це була столиця землі Теребовельської. Місто віддалене від Тернополя на 32 км, від Києва - на 453 км ( автомобільними шляхами державного значення через Хмельницький і Житомир).
Протяжність території району з заходу на схід становить понад 54 км, а з півночі на південь –42 км.
Теребовлянський район межує на заході з Підгаєцьким районом, на півдні - з Бучацьким і Чортківським, на сході - з Гусятинським, на північному сході - з Підволочиським, на півночі - з Тернопільським, на північному заході - з Козівським районами. Площа району складає 11308 кв. км, що становить 8,3% території області.
Близьке розташування до Тернополя, центральне положення Теребовлі та району в межах області сприяють розвиткові економіки, торгівлі, транспорту.
Теребовлянщина розташована на торговельних шляхах, які забезпечують її зв’язок із Києвом, Кримом, Донбасом, Придніпров’ям, Буковиною, а також країнами Європи: Румунією, Угорщиною, Польщею тощо.
Територія району лежить на Тернопільському плато.
При загальному огляді поверхня району має рівнинний, злегка хвилястий характер. Лише прирічкові схили сильно почленовані ярково - балковою мережею, що надає їм гірського вигляду.
Територія району, як і всієї області, розташована в межах Волино - Подільської плити, яка є частиною давньої Східно - Європейської платформи. Вік цієї платформи становить понад 500 мільйонів років. Вона належить до найдавніших ділянок суші.
Сучасний рельєф Теребовлянщини формувався відповідно до геологічної будови та історії розвитку земної кори. На південь від лінії Підгайці – Теребовля - Гримайлів на території Тернопільської області виділяють три орографічних райони: частина Придністров”я( між селом Коропець і гирлом річки Збруч); частина Придністров’я ( між с. Довге і с. Коропець); і територія, яка лежить на захід від річки Стрипи. Теребовлянський район входить до третього орографічного району. Тут збільшуються висоти і поверхня його стає горбистою. Річкові долини мають меншу глибину, пологі схили й широке дно. Нахил території району з півночі на південь визначив меридіанний напрям і паралельність рік Серет та Стрипа.
У багатьох місцях межиріччя майже ідеально плоскі, що ускладнює дренаж атмосферних вод, сприяє надмірному зволоженню грунтів і приводить до оглеювання чорноземів( степ “Панталиха” на вододілі Серету і Стрипи). Тут поширені карстово-просадочні западини різної форми і розмірів. Раніше вони були заповнені водою і утворювали невеликі озерця. Зараз ця територія осушена і розорюється.
Для північної частини Теребовлянщини ( с.Сороцьке) характерно те, що тут знаходяться відроги Товтрового кряжу ( Медоборів), який простягається з північного заходу на південний схід.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Характеристика Теребовлянського району

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок