Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Господарство та інтеграційні процеси в Республіці Вірменія

Загрузка...

Господарство та інтеграційні процеси в Республіці Вірменія

Назва:
Господарство та інтеграційні процеси в Республіці Вірменія
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
49,17 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Господарство та інтеграційні процеси в Республіці Вірменія
курсова робота з географії і міжнародних відносин


зміст


вступ
Актуальність теми. Глобальні трансформації, як реальна дійсність і стратегічна перспектива, посилення впливу дії факторів глобальної інтеграції, яка стає головною закономірністю світового розвитку, все це спонукає нас по-новому підійти до проблеми еволюції та історичної ролі державності і національної держави як міжнародної інституції. Наприкінці XX століття в загальному руслі глобальної трансформації неминуче виникла вже відома дилема пріоритетів розвитку – держава чи суспільство, національна держава чи якась нова форма державності. Багато дослідників дійшли висновків, що держава є перехідним історичним явищем, і що тепер вона знаходиться наприкінці своєї історії. Причому, такі висновки характерні не лише для західних дослідників, які знаходяться під більшим впливом інтеграції, а й дослідників Сходу Європи, де превалюють дезінтеграційні трансформаційні процеси. Відома київська школа політології, що гуртується навколо Інституту світової економіки і міжнародних відносин (ІСЕМВ) і журналу «Політична думка», також ще на початку 90-х років констатувала зростання конфлікту між державою і суспільством. З нашої точки зору, цей конфлікт вже є загальним, глобальним, а не локальним.
Держава довгий час безальтернативно монополізувала роль виразника і представника інтересів розвитку суспільства. Зміцнення інститутів держави було синонімом прогресу, а поняття «безпека розвитку» стало синонімом поняття «безпека держави» або національна безпека. Рубіж 60 – 70-х років XX століття відмічено як апогей розвитку всіх інститутів держави. Здержавлення суспільства, економіки, політики, культури в багатьох регіонах світу, особливо в Центральній і Східній Європі і Азії, досягло свого найвищого рівня.
В цей же час з'явились і перші ознаки кризи традиційного інституту держави. Вперше на Заході було піддано сумніву принцип і механізм роз'єднання і відмежування народів один від одного, чим, власне, і є держава з її інститутами кордонів, громадянства, ідеології, армії.
Тоді ж Європа відкрила для себе поняття загальноєвропейського дому і період «розрядки». Питання глобального об'єднання інтересів усього людства вперше поставлено в площину конкретної політики.
Щодо країн, колишніх союзних республік, то можна погодитися з твердженням В. Загашвілі, що зазначає, що «аналіз геоекономічних інтересів Росії і інших держав, що утворилися на території СРСР, дозволяє говорити про їх взаємну зацікавленість в консолідації пострадянського економічного простору. Інтегруватися колишнім союзним республікам необхідно не стільки з всім світом, скільки один з одним, зрозуміло, на новій основі і в різній мірі».
Таким чином, розвиток кризи зажадав прийняття відповідальних рішень, направлених на реалізацію тенденції до економічної інтеграції. Глави дев'яти держави СНД: Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Республіки Білорусь, Республіки Казахстан, Киргизської Республіки, Республіки Молдова, Російської Федерації, Республіки Таджикистан, Республіки Узбекистан 24 вересня 1993 р. підписали Договір про створення Економічного союзу. Він передбачає:
забезпечення вільного обігу в регіоні СНД товарів, послуг, капіталів, робочої сили;
здійснення узгодженої фінансово-кредитної, податкової, цінової, валютної і митної політики;
сприяння розвитку міжнародної виробничої кооперації, прямих зв'язків підприємств країн-учасниць;
спільні заходи по розвитку підприємницької діяльності і інвестиційного процесу;
гармонізацію господарського законодавства;
проведення узгодженої соціальної політики.
Отже, актуальність дослідження даної проблеми, а саме розвитку господарства і участі Вірменії в процесах економічної інтеграції, є особливо актуальної в наш час, коли ця країна стоїть на цьому шляху подальшого розвитку.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи є Республіка Вірменія та процеси інтеграції і трансформації економіки, що відбувається цій країні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Курсова робота на тему: Господарство та інтеграційні процеси в Республіці Вірменія

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок