Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Природний національний парк Синевир

Природний національний парк Синевир

Назва:
Природний національний парк Синевир
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,95 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Природний національний парк Синевир
Природний національний парк, розташований у центральній частині , у верхів'ї Тереблі і , в . Підпорядкований об'єднанню "Закарпатліс" Держдеревпрому України. Утворений 1989. Площа 40.4 тис. га.
Створений з метою збереження малопорушених природних ландшафтів пд.-зх. частини , рідкісних рослинних угруповань, раціонального використання багатих рекреаційних ресурсів, а також сприяння підтриманню екологічного балансу в регіоні. Найвидатнішим елементом ландшафту є озеро . Флора парку налічує близько 800 видів судинних рослин. У рослинному покриві добре виражена висотна поясність. Чисті букові ліси поширені на висоті 450-700 м, вище переважають буково-ялицеві та ялицеві ялинники (700-1100 м) і чисті ялинові ліси (1100-1500 м). Для високогір'я характерне криволісся сосни гірської, рідше вільхи зеленої та ялвцю сибірського. У верхній частині поясу ялиново-ялицево-букових лісів в урочищі Канчівський вивлено рідкісне для Карпат угруповання з переважанням у деревостані в'яза гірського і явора. Біля с.Негровець розташоване найбільше у Горганах верхове сфагнове болото, де зростають рідкісні види: лікоподієлла заплавна, росичка круглолиста, шейхцерія болотна, а також журавлина дрібноплода, занесена до Червоної книги України. На гірських луках трапляється тирлич жовтий, занесений до Червоної книги України.
Тваринний світ парку багатий і різноманітний. Тут водяться ведмідь, вовк, рись, лисиця, олень європейсьний, козуля, білка, куниця лісова, куниця кам'яна, борсук, горностай, глухар, тетерук, канюк, саламандра, трапляються пугач, триток карпатський і тритон гірський, занесені до Червоної книги України. У гірських річках водиться форель.
Тариторію парку поділяють на 4 функціональні зони: заповідну (7 тис. га), захисну (20.1 тис. га), рекреаційну (5 тис. га) та агрогосподарську (8.3 тис. га). На території парку є джерела мінеральних вод, цінні пам'ятки дерев'яної архітектури, інші культурні та історичні пам'ятки. На р.Озерянці збереглася гребля (клаузура), побудована в середині 19 ст., на її базі створено музей лісосплаву.
с. Синевір (Міжгірського району Закарпатської області)
Національний природний парк "Синевір" створено у 1989 р. (площа 40,4 тис. га). Свою назву отримав від однойменного високогірного озера розташованого на його території. Озеро знаходиться на висоті 989 м, його глибина до 22 м, площа 4-5 га. У парку виділені зони постійної та регульованої рекреації. Природні умови територій парку, що займає верхню частину водозбору р. Тереблі, є типовими для гірського масиву Горган. У рослинному світі переважають смерекові та букові ліси, чітко виражена висотна поясність. Багатою є і фауна парку, серед якої варто виділити благородного оленя, бурого ведмедя, рись, саламандру.
Туристам цікаво відвідати також музей лісу і сплаву, влаштований на штучній водоймі на Чорній Річці, де представлено знаряддя праці лісорубів і плотогонів та побут місцевого населення.
Карпатський єврорегіон
Українська частина
Туризм і відпочинок
| |
Загальна інформація
Українські Карпати відомі своїми багатими рекреаційними ресурсами, що сприяє розвитку санаторіїв, оздоровниць і туризму. Тут знаходяться близько 800 мінеральних джерел майже всіх бальнеологічних типів із загальною добовою витратою понад 57,5 тисяч кубічних метрів. На базі найбільших і найбільш цінних ресурсів мінеральних вод працюють відомі оздоровниці, такі як Трускавець, Моршин, Східниця, Любінь Великий, Поляна Квасова та ін. Значна кількість лікувальних грязей та озокериту разом з чистим повітрям та численними краєвидами сприяли тут розвитку бальнеологічних та кліматичних оздоровниць.
Окрім природніх, Українські Карпати багаті також на історичні, культурні і рекреаційні ресурси - пам'ятки оригінальної культури гуцулів, бойків, лемків - гірських етнографічних груп українців.
Все це сприяє розвитку як літнього, так і зимового - гірсько-лижного туризму. Значні перспективи розвитку туризму пов'язані з сільськогосподарським туризмом, який зараз активно розвивається.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Природний національний парк Синевир

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок