Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Природно-ресурсний потенціал і розміщення продуктивних сил Донецького економічного району

Природно-ресурсний потенціал і розміщення продуктивних сил Донецького економічного району

Назва:
Природно-ресурсний потенціал і розміщення продуктивних сил Донецького економічного району
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,91 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КУРСОВА РОБОТА
з курсу: “РПС та регіональна економіка”
на тему:
"Природно-ресурсний потенціал і розміщення продуктивних сил Донецького економічного району"


Зміст
Вступ ....................................................................................................................3
1. Значення і місце природніх ресурсів у формуванні економічного
потенціалу Донецького району......................................................................5
2. Компонентна стуктура природно-ресурсного потенціалу, аналіз
рівня забезпеченості Донецького району......................................................9
3. Вплив природно-ресурсного потенціалу території на формування
галузей спеціалізації Донецького району....................................................14
4. Проблеми антропогенного впливу господарської діяльності на
навколишнє природне середовище Донецького району.............................21
5. Проблема ресурсів, відтворення та збереження природних ресурсів
Донецького району..........................................................................................25
Висновки...............................................................................................................29
Використана література............................................................................30
Вступ
Донецький економічний район – найбільший індустріальний район України з переважанням важкої промисловості та сільського господарства приміської спеціалізації. В цій курсовій роботі я намагатимусь висвітлити питання про значення і місце природніх ресурсів у формуванні економічного потенціалу району, також аналізувала рівень його забезпеченості природніми умовами і вплив їх розміщення на формування галузей спеціалізації у районі. Також я вивчала проблеми антропогенного впливу людської діяльності на навколишнє середовище у Донецькому районі та відтворення і збереження ресурсів для подальшого сприятливого економічного розвитку району.
Район має великі запаси цінних корисних копалин, що сприяє розвитку його господарства, зокрема ресурсомістких галузей важкої промисловості, яка є провідною галуззю економіки. Перше місце належить паливній індустрії. Галузями спеціалізації є машинобудування і металообробка, чорна металургія, легка, хімічна і нафтохімічна галузі.
Тут є сприятливі природні передумови для розвитку сільського господарства,яке у приміських районах спеціалізується на вирощуванні овочів, фруктів, ягід, молочному тваринництві. Із зернових культур головною культурою є пшениця, культивуються соняшник, кормові, баштанні та інші сільськогосподарські культури. Широко використовується зрошувальна меліорація, яка в посушливі роки забезпечує стабільні врожаї.
Район посідає перше місце за кількістю населення. Тут воно багатонаціональне, найчисленніою групою є українці. Друге місце займають росіяни. Частка міського населення району єнайвищою в країні. У районі добре розвинений транспорт, передусім залізничний. Тут розміщена розгалужена мережа автомагістралей, великі транспортні вузли, найбільший з яких - Донецький транспортний вузол.
Проте район має досить серйозні екологічні проблеми. Через використання в промисловості, особливо у важкій індустрії, застарілих технологій та машин район переживає справжню екологічну катастрофу. Необхідне вкладання коштів у промисловість, передусім у реконструкцію і технічне переоснащення промислових підприємств. Потрібні розробка та здійснення обгрунтованих заходів з охорони довкілляі комплексного використання мінерально-сировинних ресурсів. Доцільно буде перевести металургійну, хімічну та інші галузі промисловості, що найбільш негативно впливають на довкілля, на утилізацію відходів свого виробництва.
В умовах району важливою є проблема водозабезпечення. Її реалізація, очевидно і далі здійснюватиметься за рахунок організації додаткового міжбасейнового перерозподілу водних ресурсів з метою використання їх у промисловості та комунальному господарстві, для зрошення в сільському господарстві та великого використання і забруднення води.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Природно-ресурсний потенціал і розміщення продуктивних сил Донецького економічного району

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок