Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Країнознавча характеристика Республіки Чехії

Країнознавча характеристика Республіки Чехії

Назва:
Країнознавча характеристика Республіки Чехії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
70,13 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
Країнознавча характеристика Республіки Чехії
курсова робота з географії і міжнародних відносин


ЗМІСТ


Вступ
У самому серці Європи, де беруть свій початок річки Ельба і Одер, розкинулася мальовнича країна Чехія, з усіх боків оточена горами і лісами. Її називають "перлиною Європи". Тут є усе: давні за геологічним віком гори та улоговини (Ческо-Будейовіцька, Тршбоньська), височини (Чесько-моравська) і каньйони, водоспади й озера, райони, що їх за аналогією називають Чеською Канадою, Чеською Швейцарією, Чеським Сибіром і навіть ... Чеським раєм – улюбленим місцем відпочинку туристів.
У чеському гімні є такі слова:
"Це земний рай уже з першого погляду..." . І справді, мандруючи Чехією та Моравією, милуєшся їх ландшафтом. Неперервне чергування лісів і полів, пагорбів і низин, полонин і скелястих крутих берегів річок надає країні неповторної чарівності.
У 5-6 ст. н.е. на території сучасної Чехії розселилися слов'янські племена. Давня легенда розповідає, що привів одне з них на ці землі вождь на ім'я Чех. Люди побачили з пагорба Ржеїп "край вільний, широкий, з лісами й гаями, лугами і нивами". Тут були "ріки велерибні, земля родюча, угіддя багаті". Вдосталь було звірів, і птиці, і дикого меду в лісах. Сказав тоді Чех:
"Станете жити в достатку, а гори вам будуть за варту від ворога".
Горбистий Чеський масив став колискою чеського народу. З трьох боків його оточують гори: на північному сході – Судети, на північному заході – Рудні гори, на південному заході – Чеський Ліс і Шумава. Всередині пагорби Чеського масиву чергуються з низинами, найбільша з яких – Полабська рівнина, а з півдня Чеський масив облямовує Чесько-Моравська височина.
Тут, серед рівнин, оточених горами Чеського масиву, в 9-10 ст. утворилася перша держава західних слов'ян – Велико-моравська держава. Вона об'єднала землі Чехії, Моравії та сучасної Словаччини. Але вже в 11 ст. від ударів угорських племен, що прийшли зі сходу, Великоморавське князівство розпадається, і східна його частина, куди входить сучасна Словаччина, приєднується до угорської держави. А Чеське королівство (так тоді почали називати державу чехів) зростає і досягає розквіту за чеського короля Карла І, він же й Карл IV – імператор Священної Римської імперії, до якої ввійшло в ті часи Чеське королівство. Пам'ять про цього короля досі зберігають замки й мости старої Праги та її околиць.
Тільки не все так добре складалося в історії Чехії. Були й важкі часи, коли країна втрачала свою незалежність. Це і 16-17 століття, й події недавнього минулого. Згадаймо окупацію Чехословаччини (об'єднаної держави чехів і словаків, утвореної 1918 р.) військами фашистської Німеччини напередодні Другої світової війни. Тепер Чехія і Словаччина – знову незалежні держави.
Чехія утворена 1 січня 1993 р. За державною організацією країна є республікою з багатопартійною системою. На чолі держави стоїть президент, якого обирає парламент. Першим президентом Чеської Республіки став Вацлав Гавел.
Уже на початку XX ст. Чехія була найрозвинутішою областю Австро-Угорської монархії, а після встановлення незалежності – найрозвинутішою країною Європи. Промислова продукція Чеської Республіки конкурувала на світовому ринку з продукцією інших високорозвинених країн. У структурі валової вітчизняної продукції на промисловість припадає 40%.
Таким чином, актуальність дослідження даної проблеми, а саме розробка країнознавчої характеристики Чехії, полягає в необхідності вивчення і систематизування відомого матеріалу про цю країну, яка має значний вплив на геополітичну ситуацію в Європі.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної роботи є Республіка Чехія.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної роботи є країнознавча характеристика Республіки Чехії.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає в дослідженні Республіки Чехії і складанні її країнознавчої характеристики.


1. Загальні відомості
Офіційна назва – Чеська Республіка.
Державний устрій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 Курсова робота на тему: Країнознавча характеристика Республіки Чехії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок