Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Географія -> Особливості територіальної організації електроенергетики світу

Особливості територіальної організації електроенергетики світу

Назва:
Особливості територіальної організації електроенергетики світу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,51 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему:
«Особливості територіальної організації електроенергетики світу»


План:
Вступ.
Роль, значення і структура електроенергетики.
Особливості територіальної організації електроенергетики світу.
Характеристика розвитку та розміщення електроенергетики України.
Проблеми та перспективи розвитку галузі.
Висновок
Використана література.
Вступ:
Електроенергетика – капіталомістка складова паливно-енергетичного комплексу будь-якої країни, його базова галузь. Їй належить провідна роль у розвитку науково-технічного прогресу. У багатьох країнах світу її розвиток фінансується за рахунок державних коштів.
Україна належить до держав недостатньо забезпечених власними енергоресурсами. За цим показником вона відстає від країн Західної Європи, в тому числі й таких, як Німеччина і Франція. Окремими видами палива Україна забезпечена лише на 20-30 % і тільки вугіллям - на 100 %. Водночас вона має найбільш енергомістку економіку. Енергомісткість національного доходу України у 4-6 разів вища, ніж США, Японії та країн Західної Європи. Споживання умовного палива на душу населення у нас становить приблизно 6,5 т, тоді як у перелічених країнах тільки 4,2 -–5,5 т. Основними видами енергоресурсів в Україні є кам’яне вугілля, нафта, газ, атомна і водна енергія.
Електроенергія виробляється найчастіше за рахунок не відновлювальних джерел – вугілля, нафти, природного газу тощо. Єдиним відновлювальним джерелом енергії є гідроенергетика. Потенційні запаси гідроресурсів на Землі визначаються 3750 млн кВт. Щоправда, економічний потенціал планети використовується лише на 17%.
За виробництво електроенергії перед веде теплоенергетика. У країнах, що мають великі розробки вугілля, потужні конденсаційні електростанції, що його використовують, прив’язані саме до цих розробок. Місце спорудження ТЕС вибирають шляхом зіставлення економічних показників транспортування палива та електроенергії.
Гідроенергетика має великі перспективи розвитку. Питома вага гідроенергії у світовому енергетичному балансі на середину 90-х років дорівнює 20%. За потужністю і кількістю електростанцій першість належить Бразилії, США та Венесуелі.
Попри гідроенергетичне будівництво, що триває у всьому світі, роль ГЕС в енергопостачанні постійно зменшується. Це пояснюється вищими темпами спорудження ТЕС, що працюють на мінеральному паливі.
Атомна енергетика стала окремою галуззю після другої світової війни. Сьогодні вона відіграє важливу роль в електроенергетиці багатьох країн світу. Атомні електростанції (АЕС) використовують транспортабельне паливо – уран. Їх розташовують незалежно від паливно-енергетичного фактора та орієнтують на споживачів у районах з напруженим паливно-енергетичним балансом.
Роль і значення електроенергетики.
Електроенергетика – основа розвитку економіки, вона є складовою частиною паливно-енергетичного комплексу.
У господарському комплексі електроенергетика відіграє дуже важливу роль. Близько половини всього первинного палива (вугілля, нафта, газ, уран), що його має чи одержує з інших держав певна країна, а також енергія окремих річок використовується для виробництва електроенергії та теплоенергії. Електроенергетика – одна з найдавніших галузей народного господарства. Вона забезпечує всебічний науково-технічний прогрес у всіх без винятку виробництвах, поліпшує умови праці і побуту.
Електроенергетика впливає не тільки на розвиток господарства, а й на територіальну організацію продуктивних сил. Будівництво потуж-них ліній електропередач дає змогу освоювати паливні ресурси незалежно від віддаленості районів споживання Розвиток електронного транспорту розширює територіальні межі цієї галузі промисловості. Достатня кіль-кість електроенергії притягує до себе виробництво електросталі. алюмінію та інших кольорових металів, в яких частка паливно-енергетичних ви-трат у собівартості готової продукції значно більша порівняно з традиційними галузями промисловості.
Розвиток електроенергетики, будівництво потужних електростанцій спияють створенню нових промислових вузлів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Особливості територіальної організації електроенергетики світу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок