Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Геологія -> Геологічна будова газових родовищ зовнішньої зони Передкарпатського прогину та їх географо-економічна характеристика (на прикладі Орховицького газонафтового родовища)

Геологічна будова газових родовищ зовнішньої зони Передкарпатського прогину та їх географо-економічна характеристика (на прикладі Орховицького газонафтового родовища)

Назва:
Геологічна будова газових родовищ зовнішньої зони Передкарпатського прогину та їх географо-економічна характеристика (на прикладі Орховицького газонафтового родовища)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,64 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Геологічна будова газових родовищ зовнішньої зони Передкарпатського прогину та їх географо-економічна характеристика (на прикладі Орховицького газонафтового родовища)
1 Географо-економічна характеристика Орховицького родовища
Орховицьке родовище газу і конденсату розташовано на території Самборського району Львівської області України (рис. 1.1).
В результаті проведених на площі сейсморозвідувальних робіт, пошуково-розвідувального буріння та геофізичних досліджень свердловин, вивчена геологічна будова всього комплексу осадових порід, встановлена промислова газоносність нижньосарматських та гельветських відкладів, вивчено поширення покладів газу та конденсату по розрізу і площі, отримані геофізичні підрахункові параметри для визначення запасів об’ємним методом.
Орховицьке родовище відкрите в 1997 році в процесі буріння свердловини №1-Орховичи за геофізичними рекомендаціями, яка дала промисловий приплив газу з горизонту НД-16.
Орховицька площа, як відмічалося вище, розташована на території Самборського району між населеними пунктами Судова Вишня, Мостиська. Найбільш великими населеними пунктами є Львів, районні центри міста Самбор та Стрий. Населені пункти пов’язані між собою сіткою асфальтованих та гравійних доріг. Найближча залізнична станція Судова Вишня, яка розташована в 10 км. від площі проведених робіт.
В економічному відношенні район, що описується, характеризується розвинутою промисловістю та сільським господарством. Основні промислові підприємства зосереджені в районних центрах. В Дрогобичі знаходиться нафтопереробна, гірськохімічна, машинобудівельна, легка та харчова промисловість. В районі розвинута газова промисловість, є
Рисунок 1 – Оглядова схема карпатського нафтогазоносного регіону (використана побудова А.В. Локтєва)
організації по добутку та транспортуванню газу.
Клімат району помірно-континентальний, середньорічна температура повітря плюс 7-8 0С, середньорічна кількість осадів 700-800 мм, більша частина яких випадає весною та осінню, сніговий покров лежить з листопада по березень місяць.
 
Стратиграфія
Гірські породи теригенного складу, макро- і мікрошаруваті, переважають у відкладах неогенової системи, а також у неокомському і сенонському відділах крейдової системи. У табл.1.1 наведено літолого-стратиграфічну схему Зовнішньої зони Передкарпатського прогину, складену А.В. Локтєвим [1] за матеріалами ІГГГК НАН України, УкрДГРІ, Стрийської і Самбірської НГРЕ. На даний час ця схема є найбільш повною, загальноприйнятою стратиграфічною класифікацією відкладів осадового чохла від ріфейської системи до антропогену. Із змісту табл.1.1 бачимо, що основні газові родовища, серед яких і Орховицьке, зосереджені в тонкошаруватих розрізах, і значні перспективи відкриття нових продуктивних покладів, приросту розвіданих запасів вуглеводнів у регіоні слід пов’язувати з крейдовими і неогеновими системами.
Слід зазначити, Передкарпатський крайовий прогин заповнений товщами нижньо- (аквітан - гельвет) та верхньоміоценових молас (тортон - сармат), які залягають відповідно на геосинклінальних флішових (крейдово-палеогенових) і платформених (рифейських, палеозойських, мезозой-ських) утвореннях. На цій підставі прогин поділений на Зовнішню і Внутрішню зони.
Флішовий крейдово-палеогеновий і моласовий неогеновий комп-лекси утворюють єдиний альпійський поверх із характерною лінійною складчастістю. Антиклінальні складки переважно перекинуті на пів-нічний
Таблиця 1– Літолого-стратиграфічна схема Зовнішньої зони Передкарпатського прогину (склав А.В. Локтєв за матеріалами ІГГГК, УкрДГРІ, Стрийської та Самбірської НГРЕ), 2003 р.
схід. Вони розбиті скидами, скидо-зсувами, підкидами, надвигами. Складки простягаються на значні відстані або за рахунок ундуляції шарнірів переходять одна в іншу, утворюючи лінії складок.
Зовнішня зона виникла на схилі платформи. Вона виповнена по-тужною неогеновою товщею, яка неузгоджено перекриває рифейські, палео-зойські та мезозойські породи.
Відклади рифею розкриті свердловинами у північно-західній частині Зовнішньої зони безпосередньо під міоценом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Геологічна будова газових родовищ зовнішньої зони Передкарпатського прогину та їх географо-економічна характеристика (на прикладі Орховицького газонафтового родовища)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок