Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Геологія -> Паливні корисні копалини: нафта, газ, вугілля, сланці, торф.

Паливні корисні копалини: нафта, газ, вугілля, сланці, торф.

Назва:
Паливні корисні копалини: нафта, газ, вугілля, сланці, торф.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,02 KB
Завантажень:
208
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
Паливні корисні копалини: нафта, газ, вугілля, сланці, торф.


ЗМІСТ
ВСТУП...……………………………………………………………….......... 3
1. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ГОРЮЧИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН………... 5
2. ДОБУВАННЯ ПАЛИВНИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН……………...... 8
3. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОРЮЧИХ КОПАЛИН
3.1 Утворення горючих копалин……………………………………… 11
3.2 Склад і властивості горючих копалин……………………………. 13
3.3 Класифікація паливних копалин………………………………….. 16
4. ВИКОРИСТАННЯ ГОРЮЧИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН
4.1 Основні напрямки господарського використання нафти і газу…. 19
4.2 Основні напрямки господарського використання вугілля,
торфу та горючих сланців…...……………………………………....... 22
5. ЕКОЛОГІЧНІ НАСЛІДКИ ПРИ ВИДОБУВАННІ І ГОСПОДАРСЬКО-     МУ ВИКОРИСТАННІ КОПАЛИН
5.1 Екологічні наслідки при видобуванні горючих копалин……...... 25
5.2 Екологічні наслідки господарського використання горючих
копалин.........................................................................................…...... 27
ВИСНОВКИ……………………………………………………………...... 29
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ………………………………………………….. 30
 


ВСТУП
Паливні корисні копалини – це природні та мінеральні речовини, які з достатнім економічним ефектом використовуються в техніці та народному господарстві для давання тепла та інших корисних речовин.
Як відомо, в процесі господарської діяльності людина використовує багато корисних копалин і різних речовин, серед яких одне з провідних місць займають паливні корисні копалини. А саме: нафта, природний газ, вугілля, торф та горючі сланці.
Мільйони років тому основним джерелом енергії була м’язова сила людей. Всього близько 500000 років назад, як думають археологи, в час наступання льодовиків для добування енергії використовували деревину: людина навчилась користуватись вогнем і підтримувати вогнище на місці стоянки. І лише десь 7 – 5 тисяч років тому назад, приручивши коней, ослів, буйволів, верблюдів та інших, вона почала використовувати тяглову силу цих тварин і приблизно тоді ж – силу річкових потоків та вітру. Всього 150 – 200 років назад металургійні заводи працювали на дровах, ними вантажили печі паровозів. В середині ХVІІІ століття розпочалося широке використання вугілля, а з кінця ХІХ століття – нафти і газу, як більш калорійного, економічного та транспортабельного палива.
Ці копалини займають сьогодні визначне місце в паливно-енергетичному балансі переважної більшості країн світу та відіграють надзвичайно важливу роль в їх економіці та політиці, а також широко використовуються у всіх промислових процесах і житті людини. Але ці ресурси є невідновлюючими. Тому потрібно освоювати нові альтернативні джерела енергії, які належать до практично невичерпних, а саме: гідроенергія, енергія Сонця, вітру, морських припливів та відпливів, хвиль, течій, геотермальна енергія. Кожна з них зможе зменшити вживання органічного палива, воно буде менше викидати в атмосферу різних шкідливих газів, які можуть спричиняти парниковий ефект, кислотні дощі та інші різні проблеми. Крім того сучасна наука ставить перед собою завдання – мета, якого є глибинна переробка горючих корисних копалин, а також підвищення ефективності використання та зменшення на навантаження на природу Землі.
Моя мета – це дати розгорнути характеристику паливних корисних копалин. Моїм методом дослідження буде безпосереднє вивчення цих порід. А моїми основними завданнями буде дізнатися про їх склад і властивості, добування, використання, їхню історію та екологічні наслідки при їхньому добуванні та використанні. І я надіюсь, що мені це вдасться.
1. ІСТОРІЯ ВІДКРИТТЯ ГОРЮЧИХ КОРИСНИХ КОПАЛИН
Ще з давніх-давен були відомі горючі корисні копалини. Свідченням цього є те, що в Китаї вже в 1000 році до н.е. використовувалося вугілля для виплавки міді. Пізніше його почали спалювати для виробництва фарфорових виробів, кольорових металів, паперу, пороху і в побуті. В Європі першими почали добувати вугілля жителі Британії, ще до того, як їх захопили римляни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Паливні корисні копалини: нафта, газ, вугілля, сланці, торф.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок