Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Геологія -> Характеристика і територіальна дислокація нерудних корисних копалин України

Загрузка...

Характеристика і територіальна дислокація нерудних корисних копалин України

Назва:
Характеристика і територіальна дислокація нерудних корисних копалин України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
3,47 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Контрольна робота
 
На тему
Характеристика і територіальна дислокація нерудних корисних копалин України
 
План:
Вступ.
1 Структура нерудних корисних копалин по напрямам використання.
2 Характеристика основних родовищ нерудних корисних копалин і їх розміщення.
3 Рівень використання основних родовищ нерудних корисних копалин.
Висновки.
Україна має великі запаси багатьох цінних мінерально-сировинних ресурсів, розміщення яких безпосередньо пов’язане з особливостями геологічного формування та будови її території.Висока геологічна вивченість недр республіки дає змогу з достатньою вирогидністю робити висновок про особливості розміщення мінерально-сировинних ресурсів, глибину та умови їх залягання, запаси, хімічний склад та механічні характеристики, про найбільш імовірні райони пошуку й розвідування нових ресурсів.
Мінерально-сировинна база складається з:
Топливних корисних копалин
Рудних корисних копалин
Нерудних корисних копалин
Розглянемо останні.
По напрямам використання нерудні корисні копалини поділяються на:
Сировину для чорної металургії. Сюди відносяться:
вогнетривкі глини
флюсові вапняки
доломіти
Сировину для хімічної промисловості:
сірка
калійні солі
кам’яна сіль
апатит
фосфорит
Сировину для промисловості будівельних матеріалів:
крейда
глина
граніт
мармур
Україна багата на гірнохимічну сировину.Великі запаси калійних солей зосереджені в:
Івано-Франківській області.Родовища:
Калуське
Тростянецьке
Туро-Волинське
Львівській області.Родовища:
Стебниківське
Бориславське
Калуське,Стебниківське і Сиваські родовища багаті на магнієві солі.
Україна багата ресурсами самородної сірки ,основні запаси якої
розміщені у Передкарпатському сірконосному басейні (Львівська та Івано-Франківська області).Сірка зосереджена в багатьох родовищах , які простягаються від Яворова (на заході Львівщини) і йдуть вздовж правобережжя Дністра.Райони Роздола і Новояворівська – головні місця видобутку і переробки сірки.Вона залягає неглибоко від поверхні (до 50 м) і розробляється відкритим способом.На більших глибинах сірку добувають шляхом підземної виплавки.Вміст сірки ,яка залягає у мергелях і вапняках,- високий (до 30%).
Украіна має великі та унікальні за якістю поклади кухонних солей.Слід сказати ,що за хімічною частиною їх можна вважати кращими в світі.Основні запаси приурочені до Донбасу ,Придніпровської низовини ,Прикарпаття та Закарпаття ,а також до Криму.Найбільші запаси кам’яної кухонної солі зосереджені на Донбасі ,де у потужних пластах на незначних глибинах (Слов’янськ ,Артемівськ) залягають ресурси дуже високої якості.Загальна потужність шару солі в Донбасі коливається від 100 до 200 м.Тут видобувається найбільша кількість кухонної солі в Європі.В обмежених обсягах кухонну сіль добувають у Дрогобичі ,Калуші ,Долині (Прикарпаття), Солотвиному (Закарпаття).
В Україні є також незначні родовища фосфоритів – сировини для виробництва добрив (у Придністров’ї в межах Тернопільської, Хмельницької і Вінницької областей; найбільш відоме Незвиське); на північному сході республіки знаходяться Кровельницьке (Сумська обл.); на північному сході Харківської обл. – Ізюмське родовища. У тісному зв’язку з кристалічнимі відкладами на Житомирщині зосереджені значні скупчення іншої цінної сировини для виробництва фосфатних добрив – апатитів.Їх родовища вивчені ще слабо. Але оцінки свідчать про їх чималі та перспективні для промислової розробки запаси. Перспективним є також ордовище апатитів у Приазов’ї.
Розвиток чорної металургії в країні потребує різноманітних
нерудних матеріалів – флюсових ,вогнетривких і формувальних глин. Великі запси флюсових вапняків розміщені в Донецькій області та Автономній Республіці Крим ,а доломіти – у Донецькій , Дніпропетровській і Закарпатській областях.Основні запаси вогнетривких глин у Донецькій ,Дніпропетровській ,Запорізькій і Черкаській областях ,кварцитів – у Житомирській(Овруцьке) , Кіровоградській(Малоскелеватське) ,Сумській(Банницьке) та Донецькій (Красногорівське) областях.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Курсова робота на тему: Характеристика і територіальна дислокація нерудних корисних копалин України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок