Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Геологія -> Дослідження нових енергозберігаючих екологічно безпечних технологій видобування та транспортування вуглеводнів

Дослідження нових енергозберігаючих екологічно безпечних технологій видобування та транспортування вуглеводнів

Назва:
Дослідження нових енергозберігаючих екологічно безпечних технологій видобування та транспортування вуглеводнів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,48 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
“Дослідження нових енергозберігаючих екологічно безпечних технологій видобування та транспортування вуглеводнів”
Багато газових та газоконденсатних родовищ розробляються на пружноводонапірному режимі, що супроводжується природним і закономірним обводненням пластів і свердловин. Сьогодні робота більшості свердловин вступила в четвертий період, у якому має місце накопичення води у стовбурі, що потребує примусового її видалення, очищення свердловин від рідини.
Накопичення води у стовбурі газової чи газоконденсатної свердловини відбувається прискорено у четвертому періоді, внаслідок чого робота свердловини переходить на режим нульової продуктивності газорідинного піднімача. Прискорення накопичення води (газоконденсату) відбувається внаслідок зниження дебіту газу і підвищення вибійного тиску, в результаті чого в умовах спільної роботи з пластом свердловини “захлинається” водою і її робота припиняється (“самоглушиться”) [1].
Обводнення свердловин призводить до зменшення газонасиченої товщини продуктивного розрізу і фазової проникності для газу в працюючих газонасичених пластах за рахунок перетікання води з обводнених пластів. В обводнених газових і газоконденсатних свердловинах відбуваються значно більші втрати тиску в насосно-компресорних трубах (НКТ), ніж при русі тільки газу. В результаті обводнення свердловин зменшуються дебіти газу аж до повного припинення природного фонтанування. Для отримання високих значень коефіцієнтів газовилучення необхідно забезпечити стабільну експлуатацію видобувних свердловин за наявності рідини в пластовій продукції [2].
Всі методи боротьби із обводненням газових свердловин можна розділити на три групи [3]. Методи першої групи основані на попередженні надходження води на вибій свердловини і включають:
селективне розкриття газоносних пластів;
ізоляційні роботи для від’єднання обводнених пропластків, установки екранів в пластах із підошовної водою, ліквідації заколонних перетоків води і негерметичності експлуатаційної колони;
експлуатацію свердловин із заниженими дебітами газу, при яких виключається надходження на вибій пластової води;
обробку привибійної зони газовіддаючих пластів з метою зменшення робочих депресій на пласт.
Одним із основних методів контролю за обводненням газових свердловин Астраханського ГКР є гідрохімічний метод. В основі даного методу лежить відмінність хімічного складу підошовних і технрогенно-конденсаційних вод. Реєстрація зміни хімічного складу останніх в процесі розробки родовищ дозволяє вирішувати наступні задачі: контролювати початок і динаміку обводнення свердловин, уточняти положення газоводяного контакту, вибирати оптимальний режим експлуатації свердловин, розпізнавати суміші вод і розрізняти тип обводнення свердловин.
Ознаками появлення у продукції свердловини підошовної води можна вважати підвищену мінералізацію вод, які виносяться – до 150 г/л, густина вод які виносяться – до 1,05-1,08 г/см3 і найголовніше, високий вміст у воді калій-іона – до 400-700 мг/л і більше.
Критерієм по якому можна вважати воду підошовною, являється близькість її фізико-хімічних властивостей до властивостей води, отриманих із свердловини п’єзометра 623-Н, розкритий продуктивний пласт на 112 м нижче газоводяного контакту.
Основним ускладненням визначення дати поступлення пластових (підошовних) вод є те, що разом з газом із пласта можуть виноситися залишкові (слабозцементовані), останцовые води і води, які віджимаються із глинистих пластів всередині покладу, а також глини, які перекривають і підстилають поклад. Щоб відрізнити перше поступлення підошовних вод в експлуатаційну свердловину від залишкових, останцовых і віджимаючих із глин, необхідно продовжити нагляд за зміною фізико-хімічних властивостей виносимих вод із свердловини. При цьому слід мати на увазі, що об’єктивних гідрохімічних критеріїв для розпізнання перелічених вище типів вод при близьких фізичних властивостей і хімічному складі і даний час немає.
Аналіз промислових досліджень виконаних на багатьох газових і газоконденсатних родовищах Росії, показав, що частка підошовних вод у воді, яка виноситься із свердловини, у часі зазвичай зростає, а частка залишкових вод, останцовых і віджимаючих із глин зменшується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 



Курсова робота на тему: Дослідження нових енергозберігаючих екологічно безпечних технологій видобування та транспортування вуглеводнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок