Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Геологія -> Рудківське родовище

Рудківське родовище

Назва:
Рудківське родовище
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,12 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
В С ТУ П
Рудківське родовище багатопластове: промислова газоносність його пов’язана з юрським та гельветським відкладами, скупчення газу в яких утворюють єдиний масивний поклад, та горизонтами НД-9, НД-8, НД-7, НД-5 і НД-4 нижнього сармату. Розробка здійснюється є 1957 р. і в даний час вступила в завершальну стадію. Станом на 01.01.1996 р. із родовища вилучено з втратами 96 % затверджених запасів газу, приведених на початок розробки (31132 млн. м3) та 90,8 % уточнених в останньому проекті розробки (8) запасів. Однак наявність в окремих об’єктах розробки ще значного поточного пластового тиску вказує на певну заниженість раніше підрахованих запасів газу.
В роботі проведена переоцінка обширних геолого – промислових матеріалів по Рудківському родовищу та суміжних з ним площ, в результаті якої внесені корективи в геологічну будову та промислову характеристику родовища з уточненням контурів газоносності окремих горизонтів. Проведений аналіз довголітньої розробки газових покладів родовища, на підставі результатів якого уточнені залишкові запаси гази та визначні перспективи подальшої до розробки родовища. Розглянуто 3 проектні варіанти завершальної до розробки родовища існуючим фондом свердловин та з вводом в експлуатацію двох нових свердловин. Обґрунтовано доцільність буріння оціночних свердловин на родовищі з рекомендаціями з конструкції та технології буріння.
Видані рекомендації з раціонального використання існуючого фонду свердловин для максимальної відробки продуктивного розрізу родовища та з комплексу промислових досліджень і спостережень. Розроблені заходи з продовження терміну експлуатації свердловин в умовах прогресуючого обводнення.


І. ГЕОЛОГО – ПРОМИСЛОВА ХАРАКТЕРИСТИКА РОДОВИЩА
1.1. Загальні відомості про родовище
Рудківське газове родовище розташоване на території Самбірського району Львівської області, в 25 км. на північний схід від м. Самбір, в оточенні відомих газових родовищ Грушівського, північно Мединицького, Пинянського, Малогорожанського.
В межах родовища знаходяться м. Рудки, селище Комарно і села Переможне, Сусолів, Малинів, які зв’язані між собою гравійними і ґрунтовими дорогами.
Через північно – західну частину родовища проходять шосейна та залізнична дороги Львів – Ужгород.
Поблизу родовища проходить магістральний газопровід Комарно – Самбір – Дроздовичі.
В селищі Комарно знаходиться оперативно – виробнича служба по видобутку газу, яка займається розробкою Рудківського, Малогорожанського, Новосілківського, Пинянського та Залужанського родовищ.
В економічному відношенні даний рай1он належить до категорії сільськогосподарського, де в основному, вирощують пшеницю, ячмінь, льон, цукровий буряк.
Більшість населення району зайнято в сільському господарстві, а частина його займається на підприємствах легкої, харчової та гозовидобувної промисловості.
Клімат району помірно – континентальний р річною кількістю атмосферних осадків 700 – 800 мм і середньорічною температурою 7 – 8 єС.
В геоморфологічному відношенні район робіт знаходиться в межах верхнє – дністровської зандрово – алювіальної рівнини.
Рельєф району родовища злегка горбкуватий з коливанням абсолютних відміток від + 70 до + 320 м.
Основними водними артеріями є ріка Дністер і невеликі річки Верещиця і Вишня, відповідно ліві і праві притоки Дністра і Стрия.
В геологічному відношенні Рудківське родовище знаходиться в Косівсько – Угорській підзоні Вільче- Волицької зони Передкарпатського прогину і його промислова газоносність пов’язана з юрсько – гельветським і нижньосарматськими відкладами.
В період 1940-19** рр. на площі Рудки були проведені сейсмічні роботи в результаті яких тут було встановлено підняття по гіпсоангідритовому горизонту.
Матеріали цих робіт послужили підставою для проведення на площі Рудки глибокого розвідувального буріння, яке здійснювалось трестом “Львівнафтогазрозвідка”.
Перша розвідувальна свердловина 5, яка було почата бурінням в листопаді 1950 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Рудківське родовище

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок