Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Геологія -> Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області.

Загрузка...

Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області.

Назва:
Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,56 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота з фізичної географії
Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області.


Зміст
Вступ
Розділ І
Фізико-географічна характеристика території дослідження.
Географічне положення
Геологічна будова
Геоморфологія
Водні ресурси
Грунти
Клімат
Рослинний світ
Тваринний світ
Висновки
Література


ВСТУП
Україну часто називають квітучим краєм. Це – земля, де знання, досвід людей і їх любов до природи можуть творити чудеса, тому дбайливе ставлення до природи мусить бути невід’ємною рисою характеру кожної молодої людини.
Невід'ємною частиною природи е птахи. Птахи – одні із найцікавіших створінь природи, які здавна приваблюють людину своїм умінням літати, поведінкою, барвами оперення, винятковим розмаїттям. Це – скарб, який природа дарує людству, це – наша спадщина, наші обереги і нести відповідальність за долю птахів. У лісі, на луках, у полі, в парку, саду, біля житла — скрізь вони привертають нашу увагу. Ми спостерігаємо, як одні з них у пошуках їжі стрибають по землі, інші — об-стежують гілки й стовбури дерев. Ми милуємося їх польотом, формою тіла, красою оперення, дивуємося з їхньої поведінки. Не можемо уявити собі лісу без співу птахів, нас зачаровує пісня солов'я, жайворонка, навіть тихеньке тенькання якоїсь непомітної серед рослинних хащів пташки радує нас, створює добрий настрій.
Птахи — окраса природи. А яку велику користь приносять невтомні крилаті захисники полів, лісів, лук, садів! Хижі птахи живляться гризунами, які завдають на полях шкоди, зерноїдні—насінням бур'янів. Особли-во корисні комахоїдні птахи, які поїдають дуже багато комах-шкідників. Серед птахів є мисливсько-промислові — людина використовує їх м'ясо, пір'я, пух. Деяких птахів людина приручила й одомашнила. За багато років завдяки штучному добору створено чимало порід свійських курей. Так, лише в СНГ їх налічується близько п'ятнадцяти. Усі вони походять від птахів одного виду — банківської курки, або курки джунглів, що й тепер водиться в лісах Індії, Бірми, Малайського архіпелагу.
Птахи становлять велику й. різноманітну групу тва-рин. Вони поширені скрізь, де для них є їжа, сприят-ливі для життя умови. На земній кулі налічується 9400 видів птахів і 1000 з них перебуває зараз під загрозою. Ця цифра вказує і на загальне погіршення стану нашого довкілля. В Україні зареєстровано близько 400 видів птахів, 67 з них занесено до Червоної книги України “Тваринний світ”. 17% птахів можуть зникнути на наших очах, як уже практично зникли: орел степовий, дрохва, хохітва. Наприклад, до Червоної книги України занесено дятла великого строкатого, лелеку чорного, яструба, канадка сокола, зозулю, балабана, Філіна, дятла зеленого, сову вухату тощо. Отже, тепер людство усвідомлює, що екологічна проблема є надзвичайно важливою, бо небезпека загрожує існуванню цивілізації. Відновлення і збереження довкілля стало важливим завданням і розв’язати його можна, лише об’єднавши зусилля всіх країн світу.
Усіх птахів поділяють на 28 рядів. Найчисленнішим є ряд горобиних — (близько 4000 видів). За місцем оселення птахів поді-ляють на синантропних, або птахів культурного ланд-шафту, птахів лісу, лук, степу, берегових урвищ та ярів, птахів-водолюбів. Поділ на ці екологічні групи умовний, бо деякі птахи можуть оселятися в різних місцях. Наприклад, перепел гніздиться в степу і на луці, ОДУД — У будівлях і в лісі. Але більшість птахів дотри-мується певних рослинних угруповань, певного ланд-шафту.
Птахами цікавляться люди різних професій і різно-го віку. Вивченням же біології птахів займаються вчені-орнітологи. Вони спостерігають за ними в природних умовах, вивчають їх за допомогою різних приладів, зокрема радіопередатчиків і радіолокаторів, з допомогою кільцювання, ставлять різні експеримен-ти в природі й лабораторіях.
Проте життя птахів вивчене ще недостатньо. Ученим, безумовно, можуть допомогти учні, юні натуралісти. Ознайомившись з фауною птахів своєї місцевості, можна перейти до дослідницької роботи: .
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота на тему: Фізико-географічна характеристика Івано-Франківської області.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок