Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Геологія -> Чорноземні ґрунти суббореальних степових областей світу

Чорноземні ґрунти суббореальних степових областей світу

Назва:
Чорноземні ґрунти суббореальних степових областей світу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,61 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
На тему:
Чорноземні ґрунти суббореальних степових областей світу


ПЛАН.
 
Вступ.
Умови утворення чорноземів.
Гіпотези ( теорії ) утвореня ( формування ) чорноземів.
Характеристика основних типів і підтипів їх властивості і класифікація.
Розповсюдження чорноземів по материках світу.
Сільськогосподарске раціональне використання і охорон .
Висновок .
Чорноземи суббореальних областей світу.
Вступ .
Чорноземи – багаті темнозабарвлені гуматним гумусом грунти, насичені основами, із зернистою або грудковатою структурою, що не мають ознак сучасного перезволоження і сформувались під багаторічною трав’янистою рослинністю в континентальному суббореальному поясі.
З давніх-давен людина поклонялася землі, а точніше – Ґрунту. Вона наділяла його генетичною властивістю живого – родючістю. Виходить що ґрунт – жеве тіло? І так, і ні. В одному грамі ґрунту живе і “працює” до півтора мілбйонів клвтин мікроорганізмів, сотні тисяч дрібних безхребетних. Однак майже на 90% він складається з мінеральної маси, води, гумусу й інших неживих утворень.
Докучаєвське генетичне ґрунтознавство – гордість російської, а в цьому випадку і нашої, української науки. Слов’янські слова “чорнозем”, “підзол”, “солонець”, “солодь”,знають професіонали усього світу і ними називають свої ґрунти.
Ми якось звикли, говорячи про ґрунт, мати на увазі тільки сільське господарство, забуваючи, що на ґрунтах розташовуються сотні мільйонів гектарів лісів, величезні масиви лугів, степів, боліт і т. д. забуваємо, що без ґрунтознавства неможливо обійтися в біогеоценології ( екології), географії, лісівництві, луківництві, болотознавстві, тундрознавстві, гігієні і санітарії, у геології, землеупорядкувані, при рекультивації земель і у багатьох сферах життя. Таке багато планове “служіння” зумовлено його походженням і урізноманітненим функціонуванням. Саме ця багатоплановість відображає цілісність, велику єдність природи таємницю, яку відкрив В.В. Докучаєв в вченні про ґрунт.
Коли і як виникають чорноземи ? З чого вони починаються ? Куди і якими темпами йде еволюція чорноземів ? Як розповсюджуються чорноземи по материках світу ? Які умови утворення чорноземів ? Які існують теорії (гіпотези ) утворення чорноземів ?
Відповіді на ці запитання я намагалася знайти, з навединими нище прикладами.
1. Умови утворення чорноземі
Умови ґрунтоутворення в зоні розповсюдження чорноземів характеризуються наступною сукупністю факторів. Клімат суббореальний, континентальний, слабоаридний, сезонно контрасний. Сума опадів складає від 350 до 500 мм на рік, Кз = 0,6 – 1,1, тип водного режиму непромивний. Рельєф різноманітний – у степу рівниний з добре вираженим мікрорельєфом,
у лісостепу – горбисто-хвилястий. Грунтотворні породи переважно леси та лесоподібні суглинки, рідко – елювій вапнякових порід та щільні глини. Щодо останніх питання залишається спірним. Майже всі породи карбонатні, інколи засолені. Чорноземи утворюються під густою трав’янистою степовою рослинністю з потужною кореневою системою. У чорноземній зоні спостерігається явно виражена зональність рослиного покриву. Так, для лісостепу характерне чергуваня широколистяних лісів з ділянками лучної рослинності, які раніше були зайняті ковилою, типчаком, костром тощо.
Клімат чорноземної зони відзначається меншою кількістю атмосферних опадів і більш високими середніми річними і літними температурами, більшою тривалістю теплого періоду у порівнянні з раніше розглянутими ознаками. Слід відзначити значну неоднорідність клімату в межах області поширення чорноземних грунтів.
Середня річна температура від 1 до 9°, у середньому близько 3,3°. Літо жарке (17-21°), зима холодна (4-12°), у Сибіру до -18°. Теплий період триває близько 190 днів. Річна кількість опадів в Єропейській частині 400-550мм, у Сибіру знижується до 300 мм. Більша частина опадів припадає на літо та осінь. Приблизний розподіл опадів за порами року в Єропейській частині такий: влітку 110-180 мм, взимку 50-90 мм, навесні 70-90 мм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Чорноземні ґрунти суббореальних степових областей світу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок