Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Геологія -> Аналіз процесу буріння з точки зору об’єкту управління

Аналіз процесу буріння з точки зору об’єкту управління

Назва:
Аналіз процесу буріння з точки зору об’єкту управління
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Аналіз процесу буріння з точки зору об’єкту управління
1.1 Опис процесу буріння нафтових та газових свердловин
1.1.1Особливості процесу буріння як об’єкта управління
Буріння свердловини 3 – це процес спорудження направленої гірської виробки великої довжини і малого (в порівнянні з глибиною) діаметру з метою створення транспортної артерії, яка з’єднує продуктивний пласт з наземними спорудами. Процес спорудження свердловини складається із декількох етапів 3:
а) спорудження наземних споруд;
б) механічне буріння ствола свердловини, яке можна розділити на два процеси – руйнування породи за допомогою бурового інструмента і промивку свердловини буровим розчином, який транспортує вибурену породу до гирла. Ці два процеси суміщені в часі і протікають паралельно;
в) роз’єднання пластів, яке включає два послідовні види робіт – спуск обсадної колони і цементування(тампонування) позатрубного простору;
г) освоєння (закінчення) свердловини. Метою цього етапу є створення притоку нафти чи газу із пласта в спорудження свердловину.
Затрати на механічне буріння свердловини за оцінками авторів роботи 3 складають 75-80% від загальної вартості спорудження свердловини.
Тому основна увага в даній роботі приділена питанням управління процесом механічного буріння (або просто буріння) нафтових і газових свердловин.
Бурова установка, з допомогою якої здійснюється технологічний процес спорудження свердловини, з точки зору управління нею, є складним об’єктом з багатьма каналами передачі як керуючих впливів так і збурень, які зумовлені взаємодією системи з навколишнім середовищем і унікальними властивостями самої бурової установки.
Результатом дії вхідних впливів є величини, які характеризують стан керованого об’єкта, ефективність його протікання та техніко-економічні показники буріння. Виявлення в загальному випадку керуючих впливів є складною інженерною задачею 4 і розв’язок її визначається не тільки складністю системи, її фізичною природою, а й метою керування. Керуючі впливи повинні бути такими, щоб перевести систему із одного початкового стану в визначений кінцевий стан таким чином, щоб була досягнута мета керування.
Метою керування процесом буріння є безаварійне спорудження свердловини визначеної глибини і конструкції у задані терміни і, по можливості, з мінімальними затратами. Реалізується ця мета в процесі спорудження свердловини безпосередньо за допомогою керуючих впливів, які можна розділити на дві групи. Перша група – це різновидність бурових вишок, комплекс бурових станків, тип колони бурильних труб, типорозмір бурильного інструменту. Другу групу утворюють режимні параметри процесу – осьове навантаження на долото, швидкість його обертання, кількість та якість бурового розчину. Змінні першої групи носять назву елементів технічного управління, а другої – елементів технологічного управління.
Елементи технічного управління вибираються на стадії проектування свердловини і в подальшому залишаються незмінними, в крайньому випадку, для кожного рейсу проходки.
Елементи технологічного впливу можна цілеспрямовано змінювати з метою досягнення необхідних показників в кожному з рейсів.
Осьове навантаження на долото та швидкість його обертання визначають величину енергії, що вивільнюється при періодичних ударах зубів долота об поверхню вибою, а промивальна рідина, для ефективного протікання процесу руйнування вибою свердловини, повинна забезпечувати його повну очистку.
Крім того, керуючі впливи повинні задовольняти деяким додатковим вимогам. По-перше, керуючі впливи повинні бути такими, щоб керований об’єкт задовільняв умові керованості, тобто вони повинні переводити об’єкт із початкового стану (нульова проходка, нове долото) в кінцевий стан (проходка за рейс, відпрацьоване долото).
Із аналізу фузичної суті процесу буріння ясно, що осьове навантаження на долото, швидкість його обертання і витрата промивальної рідини задовольняють умовам керованості процесу буріння свердловини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Аналіз процесу буріння з точки зору об’єкту управління

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок