Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Геологія -> Малопродуктивні землі та принципи відведення їх під кормові угіддя

Малопродуктивні землі та принципи відведення їх під кормові угіддя

Назва:
Малопродуктивні землі та принципи відведення їх під кормові угіддя
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,59 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота
на тему:
«МАЛОПРОДУКТИВНІ ЗЕМЛІ ТА ПРИНЦИПИ ВІДВЕДЕННЯ ЇХ ПІД КОРМОВІ УГІДДЯ».
ЗМІСТ
ВСТУП…………………………………………………………………………..
РОЗДІЛ 1. ЗАХИСТ ҐРУНТІВ ВІД ПРОЦЕСІВ ВТОРИННОГО ЗАСОЛЕННЯ, ОСОЛОНЦЮВАННЯ І ЗЛИТИЗАЦІЇ …………………………………………..
РОЗДІЛ 2. ВТОРИННА КИСЛОТНІСТЬ ҐРУНТІВ ТА ОХОРОНА ВІД ПЕРЕОСУШЕННЯ……………………………………………………………...
РОЗДІЛ 3. ЕРОДОВАНІ ҐРУНТИ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ…………………
РОЗДІЛ 4. ЗАСОЛЕНІ ҐРУНТИ………………………………………………….
4.1.Солончаки……………………………………………………
4.2. Солонці…………………………………………………………………
4.3. Солоді…………………………………………………………………
РОЗДІЛ 5. Система сівозмін та ґрунтозахисного обробітку ґрунту……………
ВИСНОВОК…………………………………………………………
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ………………
ВСТУП
Ґрунти утворюються під впливом клімату, живих організмів, складу і будови материнських гірських порід, рельєфу місцевості і віку території. Від клімату залежить кількість опадів, що впливає на розвиток рослинності, життєдіяльність мікроорганізмів, розчинення різних сполук у ґрунті та їх переміщення. Температура впливає на перебіг хімічних і біохімічних реакцій.
Грунт містить мікроелементи (азот, фосфор, калій, кальцій, магній, сірку, залізо та ін.) і мікроелементи (бор, марганець, молібден, мідь, цинк та ін.), які рослини споживають у невеликих кількостях. Їх співвідношення і визначає хімічний склад ґрунту. Він залежить від вмісту елементів в материнській породі, кліматичних факторів, рослинності. Чим більше зволожений ґрунт, тим переважно бідніші мінеральними сполуками його верхні горизонти.
Хімічний склад ґрунту постійно видозмінюється під впливом життєдіяльності організмів, клімату, діяльності людини. При внесенні добривами грунт збагачується живильними речовинами.
В залежності від наявності тих чи інших хімічних елементів виділяють кислотність ґрунту. Основне природне джерело кислотності ґрунту – органічні кислоти. Вони утворюються при розкладі рослинних залишків мікроорганізмів без доступу повітря і просочуються в товщу ґрунту з атмосферною вологою. Підкислення ґрунту відбувається також, коли осади вимивають кальцій і магній з кореневоживого шару. Кислоти можуть накопичуватися в ґрунті і від систематичного застосування так званих фізіологічних кислотних добрив (сульфат амонію, хлористий амоній тощо).
Кислотність ґрунту визивають іони водню, які утворюються при дисоціації кислот і гідролітичних кислих солей, а також поглинуті самими дрібними частинками ґрунту – колоїдами, які можуть переходити в ґрунтовий розчин.
Підвищена кислотність негативно впливає на ріст і розвиток більшості культурних рослин, заважає сприятливому ходу мікробіологічних процесів у ґрунті. Особливо чутливі до підвищеної кислотності люцерна, пшениця, кукурудза та ін.
Також виділяють серед хімічних явищ пов’язаних з ґрунтом засолення ґрунтів. Засоленням ґрунтів називається збільшення переважного вмісту легкорозчинних солей в ґрунті (понад 0,25%), що призводить до утворення солонцюватих і солончакових ґрунтів.
Розумне регулювання хімічного складу ґрунту може підвищувати родючість ґрунту, і навпаки, невміле використання мінеральних добрив, неправильна обробка ґрунту – може змінити хімічний склад ґрунту в негативну сторону і стати причиною спустошення родючих земель.
В Україні нараховують понад 38 типів ґрунтів. Вони відрізняють-ся між собою структурою, мінеральним складом, вмістом гумусу та поживних елементів, фізичними й хімічними властивостями, родючістю, придатністю для сільськогосподарського використання.
З усіх видів ґрунтів найродючіші чорноземи. Родючість ґрунтів визначає такий компонент, як гумус (перегній). Це органічна речовина, що утворилася з решток відмерлих організмів, а також у результаті життєдіяльності організмів, які переробляють ці рештки, розкладають, збагачують вуглекислим газом, водою, аміаком та іншими речовинами. Процес утворення ґрунту (ґрунтоутворення) — важлива частина біологічного кругообігу речовин й енергії. Грунт забезпечує рослини калієм, вуглецем, азотом, фосфором тощо.
Родючість ґрунту залежить від кількості цих речовин у гумусі, вмісту гумусу в ґрунті та товщини шару ґрунту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Малопродуктивні землі та принципи відведення їх під кормові угіддя

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок