Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Перші сліди життя людей в Україні

Перші сліди життя людей в Україні

Назва:
Перші сліди життя людей в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
26,61 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
„Перші сліди життя людей в Україні”


План
Вступ
1. Новіша кам’яна культура.
2. Грецькі колонії.
3. Степові народи.
4. Слов’янські селища.
5. Розселення українське. Анти.
6. Українські племена
Висновок.
Використана література.


Вступ
З тих часів як леди уступалися з наших сторін, маємо перші сліди людського життя в наших сторонах У нас ті сліди досить рідко трапляються, рідше ніж у Франції або й Нїмеччинї, бо там люди жили в сухих камінних печерах, де могли ціло заховатися і кости і різні останки їх життя; у нас тих кам'яних печер мало, а на вільнім місці рідко де могли долежати до наших часів ті останки. Цілі ж десятки тисяч літ минуло з того часу! Проте як на це стали пильніше вважати, викривається тих слідів все більше і у нас. Найдавніші сліди людського життя на Україні, які маємо досі, викрито в Києві, на Кирилівській вулиці; їх знайдено копаючи глину на цеглу. Лежать вони тут під низом грубого шару жовтої глини, в верстві піску, 60 сяжнів під землею, займаючи велику просторінь (коло десятини). На дні велика сила костей мамонта—знайшлося більше як сто самих тільки сікачів (кликів); вище кості інших звірів, що давно вже перевелися: лева, гієни, ведмедя печерного. Декотрі кості обпалені, розбиті й інші сліди людської руки мають на собі; поміж кістками вугілля, кремінний струмент, яким тодішній чоловік орудував. Сим нахідкам рахують 30 тисяч літ і більше.
Трохи новійша оселя людська знайшлася недавно над Десною коло с. Мізиня (в Чернигівщині); тут вона лежить між двома шарами жовтої глини, в верстві каміння, нанесеного ледами.
Ще молодша нахідка з-над Удаю, коло с. Гонцїв (в Полтавщині): вона лежить поверх шару жовтої глини, коли вже стекла вода від ледів.
Таким чином ці найзначніші і добре обглянені нахідки дають сліди чоловіка з довгих часів, другої половини ділювіальної доби.
З тих наших і далеко богатіших знахідок з Західної Европи знаємо, що тодішній чоловік уже багато поступив у своїм життю і високо піднявся над звірами. Він умів добувати вогонь і уживав його собі до печення страви. Не вдоволявся вже ломакою або диким каменем, а навчився обробляти кість і навіть камінь: зручними ударами він вміє відбити кремінь такої форми, яку йому треба: чи гострокінчастий камінь, котрим можна було бити з руки, чи різні вістря, щоб насаджувати їх на. деревину, як спис, чи скрібнички для виправлювання шкури або обдирання м'яса. Навіть мережав кістки різними візерунками та рисунками: такі мережані кістки знайшлися в київській і мізинській знахідці, а в знахідках французьких нераз знаходилися такі гарно вирізьблені фігурки на костях, що й теперішній неучений чоловік не утяв так.
Але в тих часах так званої палеолітичної себто старої кам'яної культури чоловік не мав ще ніяких домашніх звірят, не вмів сіяти збіжа, а живився тим, що зловив—їв звірину, рибу, черепашки; не вмів робити ніякої посуди, і багато ще в чім не дійшов пізнішого знаття.


1. Новійша кам'яна культура.
Кам'яна культура, коли чоловік ще не знав ніяких металів і свій найкращий інструмент мусив робити з каменя, з тих давніших так званих ділювіальних часів поволі переходить в новійші, коли вже перевелися ті давні звірв, коли стопилися леди і стекли води, і життя в наших сторонах стало зовсім близьке до теперішнього. Чоловік ще орудував головно каменем, але виробляти з нього всякий іструмент навчився далеко краще против давнішого. Він не вдоволявсь уже тим, щоб відбити собі аби як камінюку, а ще вигострював свій струмент дрібонечкими ударами, шліфував на гладко, навчився вертіти діри, щоб насадити сокирку, молоток або булаву на дерево або кістку. Дивуватися приходиться не раз, як таки-так чоловік не знаючи заліза, каменем або кісткою вмів висвердлити такі рівні, акуратні діри, так вишліфувати піском сокирку, клин, або долото з каміня, виробити таку тоненьку стрілку, ножик, пилку, серп з кременя. Та не тільки в цім видно великий поступ людського житя. Іноді покійника, ховаючи, посипали червоним порошком (охрою) і той порошок осідав потім на костях, як тіло згнило; такі могили з червоними, пофарбованими кістками йдуть через усі степи наші, від Кубані до Бесарабії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Перші сліди життя людей в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок