Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Діяльність В. Чорновола

Діяльність В. Чорновола

Назва:
Діяльність В. Чорновола
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
45,53 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Зміст
Вступ
Розділ І Джерела та історіографія проблеми.
Розділ ІІ Дисидентський рух в УРСР та участь в ньому В.Чорновола. Формування і кристалізація його громадянської позиції.
Розділ ІІІ Політична і публіцистична діяльність В.Чорновола у перші роки перебудови (1985-1989).
Розділ IV Демократизація суспільно- політичного життя в УРСР і державотворча діяльність В.Чорновола (1990-1991).
Висновки
Список використаних джерел і літератури
Додатки


Вступ.
В часи активного державотворення, національно- культурного відродження, великих суспільно- політичних і соціально- економічних перетворень, активного пошуку Украйнською державою свого місця в геополітичному просторі виникає гостра потреба в реабілітації всіх форм суспільного життя, зверненні до витоків модерної української державності, заповненні “білих плям” в історії, переосмислення ролі особи в контексті певної історичної епохи. Тому дослідники все частіше, згідно з вимогами часу, звертаються до питання ролі національної еліти, окремої особистості в історії певного народу. Однак, необхідно відмітити, доволі часто під маскою “розкриття “білих плям” в історії” криється певне політичне замовлення окремих соціальних груп і прошарків населення, політичний суб`єктивний підхід і певна ідеологічна заангажованість. В результаті маємо заполітизоване кон`юктурне висвітлення біографії видатних чи просто суспільно відомих людей. Небезпечною, на нашу думку, є і інша тенденція: випуск кількасоттисячними або й мільйонними тиражами дешевої аматорської біографічної продукції, що веде до спотворення історичної дійсності, появи нових історичних міфів. Тому ми вважаємо, що історично визрілою є необхідність видання комплексних наукових біографій, які базувалися на документах і архівних матеріалах (джерелах, що несуть первинну інформацію), принципах історизму, об`єктивності і всебічності. Особливо це має стосуватись наукових біографій видатних діячів національно- визвольного руху. Зокрема використання принципів історизму і всебічності є необхідною умовою дослідження життєвого шляху і політичної долі одного з творців модерної України- В`ячеслава Максимовича Чорновола, в оцінці якого і далі домінують псевдонауковість, заполітизованість і кон`юктурщина. Тому ми, усвідомлюючи, що біографія є “складним історичним явищем, що чутливо реагує на суспільні коливання, зміни історичних парадигм та ідеологічні коливання” [120,с.4], робимо лише спробу окреслення політичного портрета одного з найвидатніших фундаторів української незалежності.
Актуальність такого дослідження, на нашу думку, обумовлена необхідністю наукового переосмислення ідеологічних засад та практичної спрямованості українського інакомислення 60-80-х рр. ХХст., розкриття багатовимірного відношення “людина- історична епоха- суспільство”, висвітлення діяльності В.Чорновола як відомого правозахисника, голови Львівської обласної Ради народних депутатів і керівника радикального табору національно- демократичних сил у Верховній Раді України, реформатора і журналіста.
Об`єкт дослідження- сукупність соціально- психологічних, політико- правових геополітичних чинників, які мали вплив на становлення особистості В.Чорновола, формування його ідейної та політичної зрілості, кристалізацію суспільно- політичних поглядів і визначення своєї громадянської позиції.
Предмет дослідження- публіцистична творчість і політична діяльність В.Чорновола в 1960-і- початку 1990-х років у контексті опозиційного руху в УРСР, державницька діяльність в перші роки незалежності України.
Хронологічні рамки даної дипломної роботи обмежуються 1965 (часу висловлення В.Чорноволом своєї громадянської позиції)-1991рр. (до його участі в президентських виборах 1 грудня 1991 року)- період становлення журналіста Чорновола як критично мислячої особистості і кристалізації його ідейно- політичних поглядів.
Метою нашого дослідження є окреслення політичної біографії В`ячеслава Максимовича Чорновола, ретроспективне переосмислення значення публіцистичних творів і політичної діяльності видатного українського дисидента в контексті сучасних політичних реалій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Діяльність В. Чорновола

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок