Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Махновщина

Махновщина

Назва:
Махновщина
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,05 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
«Махновщина»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Нестор Махно: захисник селян України чи кримінальний злочинець?
Розділ 2. Соціально-економічна політика Нестора Махна.
Розділ 3. Українське питання в ідеології махновського руху.
Висновки.
Література.
 


Вступ
Нестор Іванович Махно (1888-1934) народився в багатодітній родині селянина-бідняка с. Гуляйполе Єкатеринославської губернії. Мав початкову освіту, але читав лекції в університеті Сорбони.
Світоглядною парадигмою Нестора Махна була, як відомо, анархія, "безвладний лад", "вільний радянський лад". Нестор Махно адекватно відображав інтереси і прагнення українського селянства.
Саме ідеали, устремління Н.Махна підкреслюють і віковічні прагнення українського народу до свободи.
Махно першим рішуче виступив проти захоплення більшовиками політичної влади, проти диктатури однієї партії в Україні, і саме цим накликав на себе найбільшу ненависть і переслідування з боку "власть імущих". Категорично заперечуючи керівну роль партії у суспільстві, Н.Махно ніби попереджував про той глухий кут, до якого потрапить величезна комуністична країна у кінці ХХ ст. Натомість, Н.І.Махно пропонує суспільству багатопартійність – рівні права і змагальність усіх політичних партій і груп у впливі на людей і пропаганді своїх ідей і доктрин.
Отже, актуальність дослідження полягає в тому, що необхідність вивчення проблеми, яка винесена в заголовок, і яка є невіддільною від проблем відродження історії як науки в Україні, є першочерговим завданням сучасності, оскільки в наш час є більше можливостей для подібного дослідження, яке може бути неупередженим.
Об’єктом дослідження є селянський повстанський рух в Україні в період визвольних змагань на початку ХХ ст..
Предмет дослідження є проблеми такого феномену селянського повстанського руху як Махновщина.
Метою курсової роботи є дослідження і наукова обробка кола проблем, які стосуються Махновщини та узагальнення висновків та відомостей, що стосуються даної проблеми.
Реалізація поставленої мети здійснюється вирішення кількох основних завдань:
1. Охарактеризувати Нестора Махно. Хто він – захисник селян України чи кримінальний злочинець?
2. Розкрити проблеми соціально-економічної політики Нестора Махна.
3. Дослідити українське питання в ідеології махновського руху.
Наукова новизна. В дослідженні присутнє намагання автора торкнутися, хоча б частково, тих питань, які не були або мало досліджені в спеціалізованій літературі.
Курсова робота (практичне значення) може бути використана практичній роботі історика, а також студентами історичних факультетів університетів та інститутів при вивченні даного навчального курсу.
Методи дослідження. Для розв'язування поставлених завдань використано такі методи наукового дослідження: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, абстрагування, конкретизація, моделювання, спостереження, бесіда.
 
 


Розділ 1. Нестор Махно: захисник селян України чи кримінальний злочинець?
Шлях Нестора Махна у революцію, як і деяких інших членів найбільш радикальних політичних партій Російської імперії починався з відвертих кримінальних дій, що мотивувалися потребою набуття партійних коштів та терором як засобом боротьби з представниками самодержавної влади. Здебільшого подібна революційна "романтика" ставала для таких молодиків життєвою необхідністю і вигідним ремеслом для задоволення власних потреб, які надійно маскувалися політичними гаслами.
Після усунення з престолу Миколи ІІ партійці-бойовики, які пройшли школу царської каторги, залишилися без звичайної роботи. Приводом для поновлення активної військовою революційної діяльності став корніловський заколот у вересні 1917 р., коли Тимчасовий уряд був примушений кинути заклик про "захист революції". Відразу ж почали створюватися за аналогічним зразком загони червоної і чорної гвардії, які нерідко мали й спільні керівні органи. Так анархо-більшовицьке військове бюро в Катеринославі очолював анархіст з Гуляйполя В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Махновщина

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок