Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Опришківський рух на Прикарпатті

Опришківський рух на Прикарпатті

Назва:
Опришківський рух на Прикарпатті
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
46,80 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Дипломна робота
на тему:
Опришківський рух на Прикарпатті


Зміст
Вступ
Розділ перший.
Джерела та історіографія дипломної роботи.
1.1. Джерельна база.
1.2. Історіографія.
Розділ другий.
Опришківський рух на Прикарпатті у ХVІІ столітті.
2.1. Становище селянства краю під гнітом першої Речі Посполитої.
2.2. Особливості антифеодальної боротьби селян.
2.3. Опришківський рух під впливом Хмельниччини.
2.4. Наростання опришківського руху в кінці ХVІІ століття.
Розділ третій.
Олекса Довбуш як ватажок опришківського руху у ХVІІІ столітті.
3.1. Посилення феодального гніту з боку польської шляхти.
3.2. Опришківський рух під проводом Олекси Довбуша з огляду на реальні історичні факти.
3.3. Постать Олекси Довбуша в народних оповіданнях.
Висновки.
Додатки:
Додаток 1. Пам’ятник Олексі Довбушу в селищі Печеніжин Коломийського району, Івано-Франківської області (фото).
Додаток 2. Експозиція музею Олекси Довбуша в селищі Печеніжин Коломийського району, Івано-Франківської області (фото).
Список використаних джерел.
Анотація.


Вступ
Актуальність теми
Зараз, коли Україна постала і розвивається як незалежна держава, існує потреба глибокого осмислення її складної, суперечливої, і, той же час героїчної минувшини. Чи не найважливішим проявом погляду щодо історичного минулого української нації, є історична пам’ять, що покликана зберігати в свідомості народу інформацію про минулі часи, особливо ті, що стосуються боротьби кращих представників нації за свої права, за свободу, як кожної людини так і народу в цілому.
Однією із важливих сторінок боротьби української нації за національні та соціальні права є опришківський рух, що відбувався на Прикарпатті в другій половині ХVІІ століття і продовжувався впродовж ХVІІІ століття. Опришківський рух це дійсно унікальне явище в історії українців, насамперед селянства. Впродовж тривалого часу, боротьба опришків проти соціального і національного поневолення знаходила своє вираження в народній пам’яті. Скільки було складено пісень, легенд, переказів про опришківські виступи, але чи найбільше в народному фольклорі відображена постать самого Олекси Довбуша – найбільш яскравого представника опришківства. Місця пов’язані з опришківство, Довбушем, для багатьох поколінь українців стали майже святими. Численні полонники-туристи прагнуть відвідати музей Олекси Довбуша на його батьківщині в селищі Печеніжин, що недалеко від Коломиї Івано-Франківської області, село Космач що на Косівщині де загинув Олекса Довбуш, знамениту Чорногору, скелі Довбуша та інші місця, але такий підвищений інтерес до постаті Олекси Довбуша та опришківського руху завжди наштовхувався на певні проблеми. Перша проблема, яка завжди поставала – це проблема співвідношення міфологічного і реалістичного погляду на феномен опришківства. Звичайно, що тут в розв’язанні даної проблеми важливу роль відіграла історична наука, бо лише вчені історики опираючись на реальні історичні події і факти могли і можуть робити об’єктивні висновки щодо оцінки опришківського руху.
Друга проблема осмислення опришківського руху пов’язана із питанням і відношенням соціальної та національної мотивації боротьби опришків. На превеликий жаль, на декого з бажаючих зрозуміти опришківство, останнє поставало я, ватаги таких собі розбійників. Для інших це лише виразники антифеодальної боротьби селян проти панів поневолювачів. Для третіх опришки це народні месники які виборювали права прикарпатських українців від утисків польської тогочасної Речі Посполитої.
Рівень вивчення проблеми.
Тема опришківського руху вже давно стала предметом дослідження істориків. Слід зауважити, що нею цікавилися як польські так і українські історики. Звісно що, польські історики дивилися на цю проблему з позиції так званої цивілізованості поляків по відношенню до українців, всіляко принижуючи феномен опришківства. Щодо українських істориків, то в ній чи іншій мірі, ми знаходимо окремі фрагментарні думки в працях М.Грушевського, В.Антоновича, М.Крип’якевича, Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Курсова робота на тему: Опришківський рух на Прикарпатті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок