Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Військово-політичні міжслов’янські конфлікти другої половини XVI століття

Військово-політичні міжслов’янські конфлікти другої половини XVI століття

Назва:
Військово-політичні міжслов’янські конфлікти другої половини XVI століття
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,52 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему:
Військово-політичні міжслов’янські конфлікти другої половини XVI століття


План
Вступ…………………………………………………………………………….3
Лівонська війна російсько-польський військовий конфлікт…………..….5
Загострення украйнсько польських відносин під час
козацько-селянських виступів кінця XVI ст……………………………..18
Висновок………………………………………………………………………..26
Список використаних джерел та літератури…………………………………28


Вступ
На території Центрально-Східної Європи станом на XVI ст. Існувало два могутні слов’янські політичні утворення, котрі опинилися по різні сторони барикад і неминуче мусили вступити в конфлікт.
У центрі Європи в другій половині XVI ст.(1569р.) утворилася Річ Посполита – східний “Легіон” католицизму, котра під гаслами поширення “правової віри” чинила запеклу експанчію на схід. Проте в цьому регіоні її натиск зустрівся із зустрічним, який вівся російською державою – активним “збирачем” руських земель. Конфлікти як на міждержавному рівні, так і внутрішні суперечності між слов’янами різних релігій, культур і, врешті – решт, цивілізацій, мали значний вплив на розтановку сил в тогочасній Європі, а перемога тієї чи іншої сторони – на подальшу її долю. Саме тому вивчення військово-політичних міжслов’янських конфліктів другої половини XVI ст. залишається актуальним.
По-перше, актуальність даної теми зумовлюється тим, що незважаючи на достатню висвітленість проблеми в історичній літературі, конкретного дослідження і досі не створено. Окрім того, авторам, наприклад, радянського періоду, важко було вийти за усталені ідеологічні рамки.
По-друге, актуальністьроботи полягає у величезному впливі, який мали ці події на подальшу долю всіх без винятку народів регіону. Тому потрібно скурпульозно рокрити витоки та причини міжслов’янських конфліктів, а також їх наслідки.
Об’єктом дослідження виступають військово-політичні міжслов’янські конфлікти другої половини XVI ст., як частина складного процесу міждержавних відносин.
Предметом дослідження є закономірності розгортання цих конфліктів, а також особливості розвитку кожного з учасників вказаного явища.
Хронологічні межі охоплюють період другої половини XVI ст., що позначився різкою активізацією конфліктів. Нижню межу тсановлять 50-ті рр. XVI ст., коли розпочалася багатолітня лівенська війна, одним з найважливіших наслідків якої стала поява Речі Посполитої, котра виникла в результаті об’єднання Польщі та вкрай ослабленого Великого князівства Литовського. Це надовго продовжило конфліктність і напруженість у регіоні. Верхню межу становлять 90-ті рр. XVI ст. – час заворушень в середині самої Речі Посполитої. Це були перші предвісники кривавих воєн, котрі незабаром матимуть тут місце, козацько-селянські виступи під проводом О.Косинського та С.Наливайка були одними з першихпроявів серйозних етно-національних, релігійних та соціально-економічних протиріч між панівною католицькою шляхтою і пригнобленими православними масами. Зазначені межі можна вважати значною мірою умовними, оскільки для того, щоб зрозуміти причини та передумови всіх цих подій, потрібно було звертатись до більш ранніх часів.
Мета цього дослідження полягає в якомога об’єктивнішому висвітленні міжслов’янських конфліктів. Потрібно вирішити в ході роботи такі завдання:
розкрити причини, хід та наслідки російсько-польського конфлікту – Лівонської війни;
показати загострення українсько-польських відносин, що вилились у козацько-селянські виступи кінця XVI ст.
Практичне значення одержаних результатів визначається тим, що вміщені у роботі висновки, опрацьований і переосмислений фактичний матеріал можуть бути використані для створення інших видів наукових робіт, о також при підготовці до занять з відповідного курсу.
Структура курсової побудована за проблемним принципом, її зміст і постідовність виикладу матеріалу зумовлені логікою самої проблеми, а також метою і завдвнням дослідження. Робота складається зі вступу, з розділів, висновків та списку використаної літератури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Військово-політичні міжслов’янські конфлікти другої половини XVI століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок