Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Утворення УРСР

Утворення УРСР

Назва:
Утворення УРСР
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,80 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
План
Вступ
І. Україна у складі СРСР (до ІІ світової війни).
1.1. Зміни у складі населення України.
1.2. Конституція УСРР 1937 p.
1.3. Компартія в політичній системі суспільства.
1.4. Антицерковна політика влади в Україні.
1.5. Сталінізм і його провідники в Україні.
1.6. Терор 30-х років в Україні.
1.7. Згортання українізації.
ІІ. Українська радянська республіка після ІІ світової війни.
2.1. Становлення Української радянської республіки після ІІ світової війни.
2.2. Післявоєнна відбудова.
2.3. Хрущовська відлига та Дисидентський рух.
ІІІ. Суспільно-політичний устрій УРСР.
Висновок.
Список використаної літератури.


Вступ
Радянська Україна була одним з Ініціаторів створення СРСР. Делегати VII Всеукраїнського з їзду Рад, який зібрався 10 грудня 1922 року в Харкові, отримавши телеграму 6. І. Леніна: «Вітаю Відкриття Всеукраїнського, з їзду Рад. Одним з важливих: питань, яке доведеться розглянути з'їзду, є питання про об'єднання республік», одностайно підтримали ленінську ідею створення СРСР.
30 грудня 1922 р. І Всесоюзний з'їзд Рад, що відбувся у Москві, прийняв Декларацію і Союзний договір про створення багатонаціональної держави - Союзу Радянських Соціалістичних Республік на принципах добровільності, повного рівноправ’я, суверенітету й співробітництва.
Створення СРСР стало одним з вирішальних факторів, які забезпечували сприятливі умови для створення суспільства на соціалістичних засадах з метою прискореного соціально-економічного й культурного розвитку, зміцнення оборонного потенціалу країни в умовах капіталістичного оточення. Величезні перспективи відкрилися перед Україною. У результаті здійснення курсу на соціалістичну індустріалізацію, колективізацію сільського господарства і куль-турну революцію, зміцнення багатонаціональної держави на місці колишньої Російської Імперії була створена одна з наймогутніших держав світу. У1937р. СРСР посідав по промисловому виробництву перше місце в Європі І друге в світі після США. (Нагадаємо, що, в 1913 р. Росія за загальним обсягом промислового виробництва посідала 5-е місце в світі після США, Німеччини, Англії, Франції). На цей час глибокі зміни відбулися в економічному, культурному житті країни, соціально-класовій структурі радянського суспільства, економічною основою якого стала суспільна власність на засоби виробництва. Утвердився соціалістичний спосіб виробництва. Однак справі будівництва соціалізму в СРСР багато шкоди завдало те,, що на рубежі 1928-1929 рр. Й. Сталін, його найближче оточення і ті, хто його підтримував, здійснили відхід від ленінської концепції і ленінських принципів будівництва соціа-лістичного суспільства. У країні утвердилась командно-адміністративна система з вольовими методами керівництва, відбулась деформація суспільства. Наслідки цього відомі, і це тема для окремої розмови.
Трудящі Української РСР завдяки допомозі інших союзних республік домоглись величезних успіхів у соціалістичному будівництві. Створювались нові Фабрики й заводи, виникали й розвивались нові галузі промисловості, здійснювався перевод народного господарства на нову технологічну основу. На кінець другої п'ятирічки на ""нових і повністю реконструйованих старих підприємствах випускалося чотири п'ятих всієї промислової продукції.


І. Україна у складі СРСР (до ІІ світової війни)
1.1. Зміни у складі населення України.
Громадсько-політичне життя України наприкінці 20-х - у 30-ті роки розвивалося під впливом суперечливих факторів.
Соціальний склад населення кардинально змінився. Зникли економічно активні в 20-ті роки категорії приватних торговців, власників підприємств, помітно зросла чисельність робітників - з 1770 тис. до 4578 тис. чол. у 1940 р. їх питома вага у населенні республіки досягла третини. Джерела поповнення робітничого класу були різноманітні. Вугільна промисловість Донбасу, новобудови республіки та ряд інших галузей господарства, де переважала важка ручна і малокваліфікована праця, поповнювалися в основному за рахунок українського селянства. У машинобудуванні, деяких інших галузях важкої і леткої промисловості, де були високі вимоги до рівня кваліфікації, поповнення йшло за рахунок вихідців із робітничого середовища, кустарів і ремісників, різних верств міського населення, як українців, так і представників інших національностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Утворення УРСР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок