Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Гетьманат Скоропадського

Гетьманат Скоропадського

Назва:
Гетьманат Скоропадського
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
43,47 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
Курсова робота
«Гетьманат Скоропадського»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Переворот і становлення гетьманату П. Скоропадського.
1.1. Напередодні перевороту.
1.2. Проголошення гетьманської Української держави та громадська реакція на цю подію.
Розділ 2. Зовнішня політика гетьманського уряду.
Розділ 3. Розвиток освіти та культури в період гетьманування П. Скоропадського.
Розділ 4. Боротьба проти гетьманату і повалення його влади.
Висновки.
Література.
 
 


Вступ
Актуальність дослідження. Після більшовицького перевороту революція переросла у громадянську війну. Минули ейфорія, почуття солідарності, масові демонстрації, бурхливі й гарячі дебати 1917 року. Протягом наступних трьох років у запеклій і безжальній війні, що супроводжувалась масовим терором і звірствами, зчепились численні претенденти на владу в Україні і в усій колишній імперії, зброєю вирішуючи, хто і яка форма правління заступить старий устрій.
Для багатьох українців поява більшовиків у Росії була не лише початком нового жорстокого пореволюційного етапу, а й причиною докорінних змін у їхньому політичному мисленні. Диктаторська природа більшовицького режиму на півночі викликала відразу у багатьох українських діячів і змусила їх відмовитися від позиції збереження автономних, федералістських стосунків із Росією. Відтепер незалежність стала їхньою метою. Проте серед українців, як і серед інших народів колишньої імперії, виникало дедалі глибше розмежування щодо ряду цілей і шляхів їх досягнення. До того ж майже кожна сторона, що брала участь у громадянській війні, прагнула підпорядкувати собі Україну з її природними багатствами та стратегічним розташуванням. Тому після певного затишшя, зумовленого німецькою окупацією, Україна стала ареною найбільш хаотичних і складних подій громадянської війни.
Отже, актуальність теми дослідження полягає у необхідності глибше вивчити проблему, яка винесена в заголовок курсової роботи, оскільки в наш час є більше можливостей для подібного дослідження, яке може бути неупередженим. Цьому сприятиме та обставина, що за останні роки з’явилося досить багато нової інформації, яка не є настільки полярною і однозначною, як в умовах панування тоталітарної системи.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи є події в Україні в період 1918-1919 років. Зокрема боротьба за відновлення незалежності української держави в період перебування при владі гетьмана Павла Скоропадського.
Предмет дослідження. Предметом дослідження курсової роботи виступає зовнішня і внутрішня політика гетьманату П. Скоропадського.
Мета дослідження. Метою дослідження цієї курсової роботи є опрацювати, дослідити і вивчити основні віхи зовнішньої та внутрішньої політики України в період гетьманату П. Скоропадського.
Мета роботи реалізується шляхом реалізації таких завдань:
1. Розкрити питання перевороту і становлення гетьманату П. Скоропадського.
2. Дослідити зовнішню політику гетьманського уряду.
3. Дослідити розвиток освіти та культури в період гетьманування П. Скоропадського.
4. Розкрити питання боротьби проти гетьманату і повалення його влади
Практичне значення. Практичне значення даної курсової роботи полягає в можливості застосування матеріалу роботи при підготовці шкільних уроків, а також використання матеріалу у подальшій науковій роботі.
В даній роботі використовувались наступні праці та джерела: Андрусишин В.І. Церква в Українській державі 1917-1920 рр. (доба директорії, УНР): Навч. посібник. – К.: Либідь, 1997 – 176 с.; Гетьман Павло Скоропадський (1873-1945): Матеріали до бібліографії. – К.: Бібліотечний вісник, 1996. – 52 с.; Гунчак Т. Україна: І половина ХХ ст.: Нариси політичної історії. – К.: Либідь, 1993 – 288 с.; Держанюк М.С. Міжнародне становище України та її визвольна боротьба у 1917-1922 рр. – К.: Оріяни, 1998. – 240 с.; Млиновецький І. Нариси історії українських визвольних змагань 1917-1918 рр. – Львів: Каменяр, 1994. – 571 с.; Нагаєвський І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Курсова робота на тему: Гетьманат Скоропадського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок