Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Універсали Богдана Хмельницького

Універсали Богдана Хмельницького

Назва:
Універсали Богдана Хмельницького
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
75,03 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 
Дипломна робота
Універсали Богдана Хмельницького


План


Вступ
Предметом дослідження в даній роботі є документи гетьмана Богдана Хмельницького, що очолив Визвольну війну, які виділяються автором в особливу групу - універсали.
Вивчаючи письмові джерела по історії Визвольної війни автор в даному випадку обмежується розглядом універсалів Б. Хмельницького як найбільше важливих джерел, які вийшли з повстанського лагеря і відбили його тенденції.
Значення документів Б. Хмельницького було оцінено ще сучасниками Визвольної війни. Їхню інформацію часто використовували автори вітчизняних та закордонних літописів і хронік, щоденників і мемуарів. Примітно, що вже в 1649 р. був вперше опублікований топографічним засобом документ Б. Хмельницького (лист до польського короля Яна Казимира від 17/8 1649 р.). Вітчизняні і закордонні історики протягом трьох сторіч розшукували і вводили в науковий оборот документи керівника Визвольної війни, зрідка присвячуючи конкретним документам невеличкі джерелознавчі етюди. Лише в 20 столітті стало можливим опублікувати практично весь комплекс відомих тоді гетьманських документів - 499 одиниць, включаючи 24 сумнівних або фальсифікованих. Це найцінніше археографічне видання було виконано академіком, доктором історичних наук И. П. Крип’якевичем і кандидатом історичних наук И. Л. Бутичем. Воно відразу ж стало незамінною підмогою для кожного фахівця з історії Визвольної війни.
Автор хоче в роботі вирішити такі задачі.
1. Залучити деякі універсали Б. Хмельницького, їх тексти і провести аналіз щодо їх написання.
2. Визначити характерні риси внутрішньої форми універсалів Б. Хмельницького; походження формулярів універсалів.
3. Визначити умови достовірності різноманітних універсалів гетьмана, охарактеризувати можливість використання інформації універсалів для наукової реконструкції історії Визвольної війни.
Методологічною основою даної наукової праці є визначне видання І. Крип’якевича і І. Бутила “Документи Богдана Хмельницького”, випущені в Києві в 1961 році.
Упорядники цього збірника прагнули, по можливості, уникнути повторення недоліків попередніх публікацій. Всі документи подаються на тій мові, на якій вони збереглися. Документи, які вже публікувалися, звірені з оригіналами, і в них зроблені відповідні уточнення.
Археографічне опрацювання проведено у відповідності з існуючими правилами, а також з урахуванням досвіду практичної роботи в цій галузі.
В основу публікації покладено оригінали; у випадках, коли оригінал загинув, але він у свій час був надрукований, в основу публікації покладений передрук з оригіналу. При відсутності оригіналів і публікацій з них у збірник включена найбільш вірогідна" копія.
Всі документи мають редакційні заголовки, в яких зазначаються дата (рік, місяць і число), місце написання, адресат і зміст. Оскільки всі документи належать Богдану Хмельницькому, в заголовках автор не вказується.
У тих випадках, коли в документі дата відсутня або ж помилкова, вона встановлена на підставі вивчення змісту даного та інших документів. Зважаючи на те, що документи Хмельницького, адресовані королю і польській шляхті, датовані, як правило, за новим (григоріанським) стилем, а інші здебільшого за старим (юліанським) стилем, всі документи мають подвійну дату. На першому місці поставлено дату за старим, на другому — за новим календарем. Дописані дати і в першому, і в другому випадках взяті в дужки.
У ході рішення поставлених задач автор використовує досвід джерелознавства, особливо таких авторів як: .......
Дана робота складається з введення, трьох глав, висновків та узагальнень, пропозицій і додатків. У першому розділі розглядається сама постать Б. Хмельницького, як видатного діяча і дипломата Визвольної війни, у другому - основне місце приділяється аналізу та історії написання універсалів Хмельницьким, у третьому розглядаються самі універсали по роках їх написання. Відзначимо, що в зв'язку з обмеженістю обсягу роботи багато висновків є викладені в ній у тезовій формі без докладного обгрунтування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39 Курсова робота на тему: Універсали Богдана Хмельницького

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок