Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Українсько-польські стосунки в Галичині (1890 - 1914): генеза, особливості протікання, наслідки

Українсько-польські стосунки в Галичині (1890 - 1914): генеза, особливості протікання, наслідки

Назва:
Українсько-польські стосунки в Галичині (1890 - 1914): генеза, особливості протікання, наслідки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,51 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему:
Українсько-польські стосунки в Галичині (1890 - 1914): генеза, особливості протікання, наслідки


ЗМІСТ
Вступ
Розділ І. Українські-польські стосунки кін. XVIII ст. до 1890p.: спроба
ретроспективного аналізу
Розділ ІІ. “Нова ера” в українсько-польських стосунках
Розділ III. Особливості українсько-польських взаємин
Висновок
Список використаних джерел та літератури


ВСТУП
Українсько-польські стосунки - ключова проблема історії Галичини. Вони були визначальними в політичній, економічній, соціальній та культурній сферах життя галичан. Саме українсько-польські стосунки в Галичині, їх генеза, особливості протікання і наслідки покладені в основу даної курсової роботи.
Актуальність даної теми пов'язана із виключною важливістю українсько-польські взаємини в становленні української державності і, взагалі, збереженні українського народу як такого.
Актуальність теми полягає в неоднозначному трактуванні подій польськими та українськими істориками, в недостатньому опрацюванні джерельних матеріалів по даному питанню на науковому рівні.
Предметом нашого дослідження є весь комплекс причин, що привели до зіткнення інтересів українського і польського населення в Галичині, а також всі можливі наслідки цих суперечностей.
Об'єктом дослідження виступають умови зародження українсько-польських стосунків в Галичині, взаємовідносини між основними станами суспільства.
Метою даної курсової роботи є комплексне дослідження українсько-польських стосунків в Галичині, їх генеза, особливості протікання і наслідки.
Основне завдання даної роботи-на основі вивченої літератури висвітлити:
умови переходу Галичини під владою Австрійської імперії;
українсько-польське протистояння з кінця XVIII ст. до 1890 року;
участь в ньому різних прошарків суспільства;
роль, яку відігравала австрійська адміністрація в українсько-польських взаємовідносинах;
особливості угоди 1890-1894 pp.;
посилення українсько-польської. конфронтації на межі ХІХ-ХХ століть;
вплив українсько-польського протистояння на розвиток Галичини.
Хронологічні рамки даного дослідження охоплюють кінець XVIII - 1914рік.
Джерельну базу курсової роботи склали записки, спогади сучасників подій, твори авторів другої половини ХІХ - початку ХХ ст., об'єднані в хрестоматійному виданні [1;2].
Необхідною умовою для будь-якого історичного дослідження є наявність максимального охоплення доступного кола наукової літератури. Автор хотів би звернути увагу на деякі проблеми з приводу даного питання.
Перш за все в радянській історичній літературі узагальнюючих праць по даному питанню немає. Увагу приділяється окремим питанням, які акцентують увагу на “визвольній боротьбі трудящих мас”. Це, зокрема, стаття В. Бориса, присвячена українсько-польським відносинам під час революції 1848р. в Галичині [6]. Автор прагне показати всю складність ситуації, яка склалася на 1848р. в Галичині, розбіжності повсталих поляків і українців Галичини.
Значна увага приділена боротьбі низів за свої права. В.Іщенко зображає селянський рух в Галичині в 1905-1907 pp. як відгук революційному руху в Російській імперії [14].
Тема українсько-польських стосунків присутня в праці С. Трусевича “Суспільно-політичний рух у Східній Галичині в 50-70-х pp. ХІХ ст.” [25]. Автор, зокрема, висвітлює боротьбу “прогресивної громадськості проти буржуазного націоналізму”, за єднання революційних сил російського, українського та польського народів.
В сучасній українській історіографії з'явилося ряд праць, присвячених окремим питанням українсько-польських відносин. О. Аркуша розкрила протистояння поляків і галичан під час виборчих компаній 1889 і 1895рр. [3], висунула проблему консолідації національно-політичних сил українського галицького суспільства у 90-х pp. ХІХ ст. [4]. Автор залучила до роботи ряд важливих джерельних матеріалів, які раніше були недоступні.
Ґрунтовне висвітлення українсько-польських відносин в Галичині містять праці І. Чорновола. Особливе місце займає його монографія, присвячена угоді 1890-1894 pp.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Українсько-польські стосунки в Галичині (1890 - 1914): генеза, особливості протікання, наслідки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок