Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Данило Галицький

Данило Галицький

Назва:
Данило Галицький
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,43 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
Данило Галицький


План
Розділ І. Юнацькі та дитячі роки Данила Галицького.
Розділ ІІ. Збирання батьківської спадщини.
Розділ ІІІ. У зусиллях об’єднати Русь проти монголо – татарських поневолювачів.
Висновки
Список використаної літератури


Розділ І. Юнацькі та дитячі роки Данила Галицького.
Роман Мстиславович загинув у Польщі в зеніті своєї могутності й слави. Заведений ним „ добрий порядок ” мав підтримуватися його нащадком і наступником. На жаль, старшому синові Романа Данилові в годину батькової смерті ледве виповнилося чотири роки. Підняло голови бунтівне галицьке боярство, розбите, але не викоренене Романом. Сутички між боярством і центральною владою дедалі частішають. Галицький літописець з гіркотою зауважує: „ Великі чвари почалися в Руській землі ” [ 1.14, с. 8 ].
Більшість удільних князів і бояр, що раніше смирно сиділи в галицьких і волинських землях і містах з ласки й дозволу великого князя, в усьому корилися йому і платили данину, по смерті Романа відчули себе повновладними панами. Та якщо волинське велике боярство загалом підтримувало синів загиблого, Данила і дворічного Василька, то галицьке зовсім вийшло з – під їхньої, ще дитячої руки.
По загибелі Романа під Завихостом його заступила дружина Ганна, яка правила Галицько – Волинським князівством від імені малолітнього Данила. Державні права княгині були визначені угорським королем Андрієм і малопольським князем Лєшком. Ганна спиралась на частину вірного Романовичам волинського боярства, зобов’язаного покійному князеві особистим збагаченням. Адже, могутність великих бояр у Галицькій землі пояснюється не тільки різноманітністю їхніх прибутків ( розвинуте сільське господарство, солеварні промисли, торгівля ), а й тим, що в ході боротьби за утвердження своєї династії на Прикарпатті Романовичі мусили залучити на свій бік місцеву боярську верхівку. Для цього був один шлях – надання їм посад і, головне, маєтків, які стали базою зростання впливу боярських родів, дали їм змогу протидіяти спробам зміцнення князівської влади [ 1.2, с. 88 ].
Дізнавшись про смерть грізного Романа, колишній київський князь Рюрик Ростиславович вийшов з монастиря, куди заслав його галицько – волинський володар за зраду загально руських інтересів, за наведення половців на рідну землю і варварське розгромлення Києва. У союзі з чернігівськими князями Ольговичами й половецькими ханами, Рюрик вдерся в Галичину. Князівська військова дружина зустріла їх біля міста Миколина, на річці Серет. Битву виграв Рюрик і наближався до Галича. Але під стінами міста наштовхнувся на народне ополчення галичан, які розгромили половецьку кінноту й примусили Рюрика з Ольговичами тікати з Галичини.
Проте в 1206 році над Галицько – Волинським князівством нависла нова, ще гірша небезпека. Чернігівські князі Ольговичі організували новий похід на Галич. Становище ускладнювалось тим, що із заходу до кордонів Волині рушив польський князь Лєшко.
У цей загрозливий не тільки для державної єдності Галицько – Волинського князівства, а й для життя її самої та її дітей час Ганна звернулася по допомогу до давнього Романового союзника угорського короля Андрія. Той радо відгукнувся на прохання вдови, і між ними відбулося побачення в галицькому місті Сянику. Ганна змушена була визнати зверхність Андрія. Це відбилося у літописній формулі: „ король прийняв Данила як малого сина свого ”. Відтепер Андрій титулує себе в своїх писаних латинню грамотах королем Галичини й Волині: „ Galiciae Lodomeriaegue rex ” [ 1.18, с. 64 ].
Угорський король перешкодив польському вторгненню, але не зміг, чи не схотів завадити наступові Ольговичів та їхніх союзників на Галич.
Андрій, тільки – но уклавши дружню угоду з Ганною, кличе князя Ярослава Всеволодовича з Переяслава в Галич. Король невипадково обрав для ролі свого ставника в Галичині північного князя, який не мав опори ні серед народу, ні серед боярства цієї землі й неминуче перетворився б на угорську маріонетку.
Ярослав дізнавшись, що на Галицький престіл претендують Ольговичі, повертається додому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Данило Галицький

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок