Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Колективізація в Україні

Колективізація в Україні

Назва:
Колективізація в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,09 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
«Колективізація в Україні»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ І. Початок та цілі колективізації
1.1. Зміна економічного курсу СРСР 1927 р.
1.2. Ліквідація “куркульського прошарку”.
Розділ ІІ. Хід колективізації в Україні
2.1. Темпи колективізації в Україні
2.2. Форми колективного господарства.
3.3. Завершення суцільної колективізації
Розділ ІІІ. Труднощі становлення колгоспного ладу  та наслідки колективізації
Висновки.
Література.
 


Вступ
Робота присвячена висвітленню проблем радянської колективізації 1928-1933 р. В сферу роботи потрапляють питання дослідження причин та передумов колективізації, особливостей колективізації в Україні та дослідження наслідків переведення села на планові рейки. Важлива роль відводиться особистісному фактору партійного керівництва республіки у тогочасних подіях, зокрема, висвітлюється діяльність Косіора, Молотова, Шліхтера.
Актуальність роботи полягає у дослідженні мотивів і особливостей колективізації в Україні, що дає право вказувати на тоталітарний характер радянського правління і антидемократичність комунізму. В умовах майбутніх президентських виборів констатація даного факту є досить актуальною.
Метою роботи є прослідкувати утвердження радянської влади на селі.
Досягнення мети здійснюється через реалізацію таких завдань:–
дослідити причини і передумови початку колективізації у 1927 р.;–
визначити і прослідкувати темпи колективізації 1927-1933 рр.;–
розглянути “куркульський” фактор у колективізації;–
визначити наслідки колективного ведення господарства.
Об’єктом дослідження є радянизація сільського господарства у 1928–1933 роках, тобто період “великого перелому”.
Предметом дослідження виступають методи і характер колективізації сільського господарства в Україні.
Історіографія дослідження.
Тему колективізації сільського господарства досліджували вітчизняні і зарубіжні вчені.
Вітчизняну історіографію, у свою чергу, можна поділити на радянську і новітню. Радянська історіографія розглядає колективізацію у позитивному значені: визначаються успіхи, високі показники заготівлі продуктів і замовчуються геноцид проти українського народу 1932–1933 рр. Новітня українська історіографія подає проблематику у новому баченні. Досліджуються дійсні масштаби колективізації, її грабіжницька і злочинна мета та наслідки (С. Кульчицький, В. Марочко, В. Даниленко, І. Білас та ін.).
На увагу заслуговує зарубіжна історіографія, що знайшла своє відображення у працях української діаспори (О. Субтельний, В. Жуковський та ін.) та західних істориків (Р. Конквест, Дж. Мейс та ін.). Проблематика знайшла своє висвітлення у злочинному світлі радянської тоталітарної системи, що пройшлася “чорним вороном” по українському селі, зруйнувавши його традиційне господарювання і прирікши до сьогодні на злиденне, нужденне існування.


Розділ І. Початок та цілі колективізації
1.1. Зміна економічного курсу СРСР 1927р
У партійно-державному керівництві СРСР точилася гостра боротьба навколо питань щодо подальшого розвитку країни. Прискорення економічного розвитку, створення новітніх галузей промисловості, модернізація сільського господарства, всіх сфер життя були об'єктивною необхідністю, з якою в ке­рівництві ВКП(б) погоджувалися всі. Без цього надії на ство­рення соціалістичного суспільства всередині країни і близьку світову революцію розвіювались, як міраж. Розбіжності виник­ли лише щодо темпів розвитку, джерел індустріалізації, пріо­ритетів різних галузей народного господарства. Навколо цих питань розгорнулася боротьба, коли особисті та групові амбіції керівників заступали суспільство з його реальними потребами.
Гострої критики зазнав, зокрема, потенціальний суперник Сталіна у боротьбі за лідерство у партії Л. Троцький. Його зви­нувачували у «підкопі під неп», закликах до індустріалізації за рахунок зниження закупівельних цін на сільськогосподарську продукцію і підвищення їх на промислову. Майже всі керівники України, в тому числі Л. Каганович (тоді генеральний секретар ЦК КП(б)У), Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Колективізація в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок