Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Проблема етногенезу українського народу: історіографічний аспект (ХІХ – початок ХХІ ст.)

Проблема етногенезу українського народу: історіографічний аспект (ХІХ – початок ХХІ ст.)

Назва:
Проблема етногенезу українського народу: історіографічний аспект (ХІХ – початок ХХІ ст.)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,37 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Проблема етногенезу українського народу: історіографічний аспект (ХІХ – початок ХХІ ст.)


Зміст
Розділ І Вітчизняна історіографія ХІХ - початку ХХ ст.
про походження українського етносу…………………………. С.
Розділ ІІ Витоки українського народу у наукових
концепціях та теоріях дослідників ХХ ст.:
концепції радянських вчених…………………………………С.
діаспорна історіографія……………………………………….С.
Розділ ІІІ Сучасні концепції етногенезу та
формування українського етносу……………………………….С.
Висновки……………………………………………………………………..С.
Список використаної літератури……………………………………………С.


Вступ
Після досягнення Україною незалежності надзвичайно гостро постала необхідність наукового та ідеологічного обґрунтування права нашого народу на власну самостійну державу. У цьому контексті на перше місце висувається пошук витоків та джерел становлення українського етносу. Адже, не дивлячись на особливості мислення у різні часи і у різних країнах світу, дослідження власного етногенезу було і залишається базою для побудову усієї подальшої етнічної історії народу, складення певної думки про себе з-поміж інших етносів.
Водночас, при вивченні історичних витоків народу, дослідник повинен опиратися на надбання попередніх поколінь істориків, детально вивчити і проаналізувати усі концепції та теорії походження етносу. Адже для обґрунтування нової версії україногенезу потрібно навести усю сукупність писемних, археологічних, лінгвістичних та інших даних, які б підтверджували її достовірність. А це неможливо без врахування доказів на користь тієї чи іншої теорії, які доводять інші науковці. Саме тому, зважаючи на важливість аналізу досвіду розробки питання про походження українського етносу, темою даної наукової роботи обрано «Проблема етногенезу українського народу: історіографічний аспект (ХІХ-початок ХХІ ст.)».
Актуальність даного дослідження полягає у тому, що, по-перше, проблема походження українського народу і донині залишається найбільш дискусійною і найменш дослідженою в українській науці. Тому необхідно розкрити погляди минулих поколінь науковців на дану дилему. По-друге, історіографічні аспекти формування українського етносу розроблялися недостатньо активно. У новітній українській історіографії узагальнюючих і спеціальних праць такого характеру дуже мало, а окремі з них ми можемо вважати лише свідченням започаткування процесу напрацювання сучасних методологічних підходів до наукового вивчення різних версій етногенезу українців.
Об’єктом дослідження є увесь комплекс праць вітчизняних науковців ХІХ - початку ХХІ ст., присвячених проблемі походження українського народу; виявлення та аналіз тієї інформації, що міститься в них і відображає процес становлення українського етносу.
Предметом дослідження є закономірності формування та використання історіографічної бази вивчення історії походження та розвитку українців як етносу.
Метою даної роботи є вивчення та аналіз особливостей відображення в історіографії передумов виникнення, етапів формування та завершення етногенезу українського народу, тобто розробка історіографічних аспектів проблеми україногенезу відповідно до сучасного стану та вимог до історичної науки.
Завдання роботи визначено відповідно до мети і поставлено автором згідно логіки розкриття проблем:
охарактеризувати вітчизняну історіографію ХІХ – початку ХХ ст. про походження українського народу;
розкрити проблеми дослідження процесу формування українського етносу у Радянському Союзі;
зробити огляд праць дослідників діаспори, у яких вони торкаються питання етногенезу українців;
проаналізувати основні тенденції у вивченні україногенезу на сучасному рівні розвитку історичної науки;
виділити загальні закономірності процесу дослідження історичних витоків українського народу у ХІХ – на початку ХХІ ст.
Історіографічна база даного дослідження охоплює велику кількість праць дослідників, де застосовано різні концептуальні підходи до розкриття проблеми походження українського етносу. Зокрема, науковець Ісаєвич Я. надав розгорнуту характеристику історіографічного та політичного аспектів питання про етногенез українців [ ].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Проблема етногенезу українського народу: історіографічний аспект (ХІХ – початок ХХІ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок