Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Східне питання" в зовнішній політиці Російської імперії 1826 - 1855

Східне питання" в зовнішній політиці Російської імперії 1826 - 1855

Назва:
Східне питання" в зовнішній політиці Російської імперії 1826 - 1855
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,87 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему:
„Східне питання" в зовнішній політиці Російської імперії 1826 - 1855


Зміст
1. Вступ
2. Розділ 1. Суть політики, предмет закономірності формування політики Росії щодо Османської імперії та її реалізація у II чверті XIX століття 10
3. Розділ II. Російсько-турецька війна
4. Розділ НІ. Кримська війна
5. Висновки
6. Список використаних джерел і літератури


Вступ
На даному етані історичного розвитку в умовах мово полярності світу велику увагу вчених привертає Росія як наймогутніша Євразійська країна, яка може протистояти США. Зрозуміло, що велику цікавість у дослідників викликає зовнішньополітична діяльність Росії. В зв'язку з цим посилюється інтерес до історичних, традиційних напрямків її зовнішньополітичної діяльності. Розгляду одного з них. а саме східного і присвячено дану роботу. Саме в цьому і полягає актуальність даної роботи, вона дає змогу провести певні історичні паралелі між минулим і сьогоденням, і в свою чергу сприяє розумінню політики Російської Федерації відносно східних країн.
Предметом даного дослідження виступає роль "Східного питання" в зовнішній політиці Російської імперії в період правління імператора Миколи I (1826-1855).
Об'єктом нашого дослідження виступає зовнішньополітична діяльність Російської імперії у досліджуваний період.
Виходячи з теми даного дослідження автор ставив перед собою мету визначити яку роль відігравало "Східне питання" в зовнішній політиці Росії у II чверті XIX століття.
Виходячи з мети автор поставив перед собою ряд завдань, а саме:
- визначити в яких історичних умовах розвивалися контакти між
Російською і Османською імперіями у І чверті XIX століття;
- простежити певні закономірності у зовнішній політиці Росії щодо
"Східного питання" в ї половині XIX століття;
- визначити роль і місце російсько-турецької війни 1828-1829 рр. в
загальній картині зовнішньополітичних відносин обох імперій;
- простежити вплив ""Східного питання" на розгортання Кримської
війни 1853-1856рр.;
- виділити основні тенденції у позиції Російської імперії щодо
"Східного питання" у досліджуваний період:


Дана тема на даний момент є досить розробленою, однак у нових обставинах, після розпаду СССР, вона потребує перегляду.
Зокрема даній проблематиці присвячено ряд статей та монографій.
Кудрявцева Е.П[17] у своїй статті простежує взаємовідносини обох Імперій на рубежі ХVIII-ХIХ століття, На широкому фактичному матеріалі дослідниця простежує еволюцію взаємозв'язків обох країн.
Дослідження Шеремета В. І. [18] присвячене проблемі завершення російсько-турецької війни 1829-1830 рр. Основна увага акцентується на аналізі мирного договору.
Фадеев А.В. у своїй монографії "Дореформенная Россия (1800-1861)”[10] простежує вплив зовнішньополітичної діяльності Російської імперії та внутрішнє становище країни. Ще однією його працею яка стосується даної теми є "Роль Росії у східній кризі 20-х років”[11].
Проблемі «Східного питання" присвячена колективна монографія [4] автори якої розглядають вплив даної проблеми на загальне становище Російської імперії у світі.
Цікавою є публікація К,Хадзопулоса [8] у якій подається публікація звернення грецьких повстанців до Олександра І у 1821р.
Проблему "Східного питання'' розглядалося також, у ряді загальних підручників по історії [13,14,15,16].
Велику кількість досліджень присвячено Кримській війні 1853-1865 рр. зокрема це монографії Горева Л.[6], Тарле Е.В.[9], Безкровного Л.Т.|2] та ряду інших авторів.
Методологічні підходи автора базуються на принципах історизму і об'єктивізму. Відповідно до цього при роботі автор користувався такими методами дослідження, як збирання інформації, її аналіз, вивчення статистики, так і власне історичними методами. Все це дало змогу висвітлити проблематику досліджуваної темі І.


Структура роботи побудована за проблемно-хронологічним принципом. Робота складається із вступу, трьох основних розділів, висновків і списку використаних джерел і літератури.


Розділ І
Суть політики, предмет закономірності формування політики Росії щодо Османської імперії та її реалізація у II чверті XIX століття
Зацікавленість Росії в рішенні Східного питання пояснювалося насамперед тим, що вона була єдиною європейською державою, що мала широкий вихід до Чорного моря, того чи іншого рішення Східного питання залежали і безпека її південних границь, і господарське освоєння її степових окраїн, неухильно зростала роль в економічному житті всієї країни [17, 54].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Східне питання" в зовнішній політиці Російської імперії 1826 - 1855

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок