Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Cтановлення Карпатської України як держави в процесі її боротьби за незалежність від агресії сусідніх держав та внутрішніх протиріч.

Cтановлення Карпатської України як держави в процесі її боротьби за незалежність від агресії сусідніх держав та внутрішніх протиріч.

Назва:
Cтановлення Карпатської України як держави в процесі її боротьби за незалежність від агресії сусідніх держав та внутрішніх протиріч.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,09 KB
Завантажень:
184
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 
Курсова робота з історії України
На тему:
Cтановлення Карпатської України як держави в процесі її боротьби за незалежність від агресії сусідніх держав та внутрішніх протиріч.


План
Вступ ……………………………………………………….. 3
1. Державотворчі основи ……………………………………….... 12
1.1. Міжнародні Підоснови виникнення Підкарпатської Русі 12
1.2. Становлення автономної Руської Країни ……………… 15
1.3. Боротьба за автономію ………………………………….. 16
2. Автономна Підкарпатська Русь
2.1. Перший уряд А. Бродія ………………………………….. 17
2.3. Новий уряд А. Волошина . Політичні та соціально-
економічні аспекти діяльністю уряду …………………………… 21
3. Шлях до незалежності ………………………………………….. 31
3.1. Вибори до Першого Сойму Карпатської України …… .. 31
3.2. Передумови скликання Сойму ………………………….. 33
3.3. Засідання Сойму. Проголошення незалежності ………... 36
4. Боротьба за назалежність ……………………………………….. 43
4.1. Підготовка Угорщини до окупації ……………………….. 46
4.2. Боротьба за незалежність. Відносини з чеськими
військами. Карпатська Січ …………………………………………. 48
4.3. Окупація угорськими військами Карпатської України …... 52
 
Висновки ………………………………………………… 57
Список використаної літератури ……………………….. 60
 


Карпатська Україна - територія південних схил Карпат, і заселена переважно українцями, словаками, угорцями.
Етнографічно до Карпатської України входять землі заселені слов'янами ще в ранньому середньовіччі в складі сучасної Закарпатської області України та Пряшівського району Словакії.
В Карпаській Україні велику кількість населення становлять угорці, румуни, словаки та німці, які прийшли та осіли на цих територіях в минулих століттях.
Місцеве населення цих земель давню самоназву "Русини", яка проіснувала до початку ХХ ст. і в усвідомленні населення була замінена на "Українці" під впливом визвольно-революційної боротьби Українського народу 1917-1920 х років. Відтоді Підкарпаття стає осередком Українського національного руху, який вилився в боротьбу за утворення державності.
 
Тематикою даного дослідження є становлення Карпатської України як держави в процесі її боротьби за незалежність від агресії сусідніх держав та внутрішніх противоріч.
Боротьба українського населення Підкарпаття за самостійність, самовизначення та державність і незалежність в 1938-1939 х роках стала завершальним етапом боротьби Українського народу за самостійність.
Важкий процес здобуття автономії, а згодом незалежності Карпат-ської України висунув цю невелику частинку Українського народу в центр його боротьби за самостійність в складних внутрішньо і зов-нішньо політичних умовах передвоєнної Європи.
Всі внутрішньо-політичні процеси пов'язані з формуванням передумов державності, національний рух українського населення, зовнішньо-політичне становище Карпатської України складає собою єдину проблематику досліджуваної теми, висвітлюючи всю складність боротьби Українського народу за державність, самостійність в першій половині ХХ ст.
Актуальність теми
Протягом століть Український народ Закарпаття перебував у ярмі іноземних поневолювачів. Історичне становище підневоленого Підкарпаття різко змінилося, настав час коли ця невелика частина Українського народу, яка довгий період була відірвана від соєї матері-Вітчизни, на повен голос заявить про свою незалежність і доведе, що вона є господарем на своїй землі.
Історія Підкарпаття в період Карпатської України, досить фунда-ментально досліджена істориками, але оцінки її існування досить неоднозначні.
Угорська історіографія розглядає Закарпаття як історично невідємну частину Великої Угорщини, і тому події 1938-1939 рр. розглядаються як випадкова помилка в ході Підкарпатської історії внаслідок Чехословацького, та Українського націоналістичного впливу. Загарбання Угорщиною Карпатської України в 1939 році розглядається як відновлення історичної справедливості, воз'єднання угорців Закарпаття з історичною батьківщиною.
Російська Радянська історіографія також неоднозначно розглядала існування Карпатської України. Чітко помітний вплив націоналістичних елементів, проникнувших з Галицької України, в формуванні державності Карпатської України ,орієнтація уряду Августина Волошина на Гітлерівську Німетчину, з метою забезпечення міжнародного визнання Карпатської України як держави, зумовили тотальну критику в руслі антифашизму Радянськими істориками, скривлення ними історичних фактів, підтримка ідей боротьби за радянську владу в Закарпатті в 1938-1939 х роках та абсолютне відкидання прогресивного значення досягнень Карпатської України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32 Курсова робота на тему: Cтановлення Карпатської України як держави в процесі її боротьби за незалежність від агресії сусідніх держав та внутрішніх протиріч.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок