Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Скачати курсова робота на тему: Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.

Загрузка...

Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр. / сторінка 10

Назва:
Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,07 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Перед партизанами часто-густо ставилися завдання, які перевищували їхні реальні можливості, що призводило до невиправданих втрат. Саме з цієї причи-ни було змушене повернутися з Карпат з'єднання С.Ковпака, а формування Я.Мельника не зуміло закріпитися на теренах Вінниччини. Не вдалося пробити-ся у південні райони України та в Молдавію іншим партизанським загонам і з'єд-нанням.
У ході виконання оперативного плану на весняно-літній період 1943 р. ра-дянські озброєні формування зустріли несподівано сильний опір з боку ОУН-УПА на теренах Волині — Полісся. Саме ця обставина не дозволила вивести оператив-ні групи ЦК КП(б)У й УШПР на територію Дрогобицької, Львівської, Станіслав-ської та Чернівецької областей. Крім з'єднання С.Ковпака, на терени Галичини не зуміла пробитися решта партизанських формувань.
Масове звільнення території УРСР від нацистів, яке розпочалося після по-разки німецько-фашистських військ у битві під Курськом, висунуло перед уча-сниками руху Опору України нові відповідальні завдання. Йшлося про те, щоб партизанські загони і з'єднання надали активну допомогу наступаючим частинам Червоної армії в подоланні так званого "Східного валу" по Дніпру, а також інших водних рубежів. 15 вересня 1943 р. Військова рада Воронезького фронту затвер-дила розроблений УШПР план захоплення збройними загонами переправ через Десну, Прип'ять, Дніпро й сприяння радянським військам у справі визволення Києва. Для участі в накреслених діях передбачалося залучити 11 формувань чи-сельністю понад 17 тис. бійців. 22 вересня того року УШПР проінформував ко-мандуючого Центральним фронтом генерала армії К.Рокоссовського про те, що українські партизани отримали вказівки взаємодіяти з його військами.
Як показав час, партизанським формуванням України вдалося впоратися лише з першою частиною згаданого оперативного плану. Починаючи з 19 верес-ня 1943 p., вони на Чернігівщині та Київщині приступили до організації й утри-мання переправ для радянських військ на Десні, Прип'яті, Дніпрі, в зоні дисло-кацій Центрального, Воронезького і Степового фронтів. Всього було організовано 25 переправ, у тому числі 3 — на Десні, 12 — на Дніпрі, 10 — на Прип'яті. Війсь-кова рада Воронезького фронту в наказі від 10 жовтня 1943 р. відзначила, що партизанські формування І.Бовкуна, М.Таранущенка, В.Ушакова, Ю.Збанацького, І.Хитриченка та Г.Покровського "поставлене їм бойове завдання щодо захо-плення й утримання до підходу частин Червоної армії переправ на ріках Десна, Дніпро і Прип'ять виконали успішно".
Що стосується участі учасників руху Опору у звільненні від фашистів столиці УРСР, то безпосередньо ця акція не вдалася. Партизанські формування, які дислоку-валися на Правобережній Україні, не зуміли своєчасно вийти у визначені їм райони, а противнику, із свого боку, вдалося зірвати наступ радянських військ на Київ із Букринського плацдарму. Лише кавалерійське з'єднання М.Наумова зуміло наблизитися з північного заходу до столиці України на 40—50 км, але було відкинуте фашистами.
За цих обставин УШПР поставив перед партизанськими формуваннями зав-дання розгорнути бойові та диверсійні дії в оперативному тилу німецького вій-ськового угруповання, яке утримувало київський плацдарм. 9 жовтня 1943 р. у донесенні коменданта 585-го армійського району (4-а танкова армія) повідомляло-ся, що партизани, отримуючи постачання з повітря, готуються до ударів по ні-мецьких військах на захід від Киева. В зв'язку з цим командування противника зажадало від своїх частин активними діями знищити останніх у зоні своєї дисло-кації (частина Житомирської області й Київська).
Після звільнення Червоною армією столиці України та з огляду на потуж-ний контрнаступ вермахту на київському напрямку, який розпочався 13 листопа-да 1943 p., партизанські формування брали активну участь в оборонних боях ра-дянських військ, які продовжувалися фактично до кінця грудня того ж року. При цьому варто відзначити захоплення учасниками руху Опору райцентру Ємільчине (з'єднання М.Наумова) й міста, і залізничної станції Овруч (з'єднання О.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок