Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Українською курсова робота: Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.

Загрузка...

Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр. / сторінка 12

Назва:
Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,07 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Результативними були також диверсійні дії партиза-нів.
Якщо на теренах Волині — Полісся і Поділля партизанські формування в цілому впоралися з поставленими перед ними бойовими завданнями, то їх спро-би пробитися у Галичину виявилися невдалими. Крім з'єднань П.Вершигори, М.Наумова, М.Шукаєва, у той регіон фактично не вийшло жодне інше формуван-ня. Однак з'єднання П.Вершигори й М.Наумова не довго затрималися в Дрого-бицькій та Львівській областях і були змушені з втратами відступити на польсь-ку територію, а формування М.Шукаєва перейшло у Словаччину. Головна причи-на цих невдач крилась в активній протидії ОУН-УПА й відсутності підтримки партизанів із боку місцевого населення. Ще 17 березня 1944 р. заступник началь-ника УШПР І.Стариков в одній з інформацій до штабу писав, що радянським учасникам руху Опору на території Тернопільської та Львівської областей буде діяти важче, ніж на території Німеччини!
Разом із тим, перейшовши на територію Польщі та відчуваючи підтримку її населення, з'єднання П.Вершигори, М.Наумова, інших партизанських командирів завдали чимало клопоту гітлерівцям. Вже 1 березня 1944 р. відділ "Іноземні армії Сходу" Генерального штабу сухопутної армії Німеччини відзначав, що у північно-західній частині тилу групи армій "Південь" добре озброєні формування партиза-нів вступили на територію Польського генерал-губернаторства й здійснюють чи-сленні диверсійні дії, загрожуючи залізничним лініям Перемишль — Люблін, Ль-вів — Люблін та деяким військовим і промисловим об'єктам. А відомий німець-кий історик В.Герліц назвав рейд з'єднання М.Наумова "чудовим прикладом веден-ня оперативної партизанської війни". За його словами, радянські озброєні з'єднан-ня тривалий час завдавали ударів із лісових районів у витоках рік Західний Буг та Стрий по важливих комунікаціях, і німецьким військам не вдалося їх розбити Война в тылу врага. О некоторых проблемах истории советского партизанского движения в годы Великой Отечественной войны. — Вып. 1. — М., 1974. — С.164..
На завершальному етапі визволення території України в січні — серпні 1944 р. партизанські загони й з'єднання підірвали 1015 ешелонів противника, зруйнували 464 залізничних і шосейних мости, розгромили 52 штаби та гарнізо-ни, знищили 638 одиниць бронетехніки, 4647 автомашин, завдали ворогові втрат у живій силі. Оцінюючи діяльність українських учасників руху Опору на тому етапі, можна, на нашу думку, послатися на твердження відомого гітлерів-ського воєначальника, генерал-полковника Г.Гудеріана. "Дії партизанів напри-кінці війни, — згадував він, — особливо активізувалися й охоплювали всі райони бойових дій. Це примушувало використовувати для боротьби з партизанами цілі з'єднання, які були вкрай необхідні на фронті" Гудериан Г. Танки - вперёд. - М., 1957. - С.169..


4. Роль радянського партизанського руху в Україні 1941-44 рр.
в Другій світовій війні
Партизанський рух у 1941—1944 pp. в УРСР, як свідчать історичні докумен-ти, спогади його учасників та праці дослідників, пройшов складний і часом дра-матичний шлях розвитку, перетворившись на зламі 1942/1943 pp. у важливий фактор розгрому й вигнання з української землі німецько-фашистських окупан-тів. Якщо в 1941—1942 pp. дії нечисленних загонів партизанів (від 25 до 100 бій-ців) мали переважно розрізнений характер, то вже з весни 1943 р. проти ворога вели бойову діяльність їх формування чисельністю від 800 до 1,5 тис. бійців і більше, озброєні гарматами, мінометами, автоматичною зброєю, їхні дії координу-валися спеціальними штабами. Системний характер мали диверсії партизанів на комунікаціях гітлерівської армії, які призводили до зриву військових перевезень, тяг ли за собою втрати ворога у живій силі та техніці.
На тлі відомих здобутків учасників руху Опору, які змушений був визнати й їх противник, варто зазначити, що вище партійно-радянське керівництво у Кре-млі недостатньо використало потенціал партизанського руху на окупованій фаши-стами території СРСР і особливо в Україні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок