Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Скачати курсова робота безкоштовно: Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.

Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр. / сторінка 8

Назва:
Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,07 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Ще у жовтні 1942 р. батальйон пропаган-ди німецьких збройних сил на південній ділянці Східного фронту повідомляв, що наступальні дії більшовиків, особливо тривалі бої під Сталінградом і ширші мас-штаби діяльності партизанів, розглядаються місцевим населенням України "як слабкість німецького вермахту", а тому "явно відчувається зростаюче негативне ставлення до німців та зневіра до їхніх заходів" Кентій А.В. Українська повстанська армія в 1942—1943 pp. — К., 1999. — С.З.. Із такого перебігу подій нео-дмінно мала скористатися радянська сторона.
Особливістю цього періоду слід визнати й виникнення на теренах Волині — По-лісся Української повстанської армії (УПА), яка стала фактором, котрий помітно впливав на дії радянських партизанів у західних областях України. Повстанці та під-пільники, згуртовані в лавах ОУН-УПА, виявилися гідними супротивниками остан-ніх.
Основним змістом партизанської боротьби в Україні у другому періоді ста-ла реалізація розроблених ЦК КП(б)У й УШПР оперативних планів бойових дій на зимовий період 1942—1943 pp., на весняно-літній 1943 p., зокрема плану за-хоплення та утримання переправ через ріки Десна, Дніпро, Прип'ять і допомоги Червоній армії щодо оволодіння Києвом (вересень — жовтень 1943 p.). Ці плани були схвалені вищим партійно-радянським керівництвом й узгоджені з команду-ванням відповідних фронтів.
Упродовж грудня 1942 р. — березня 1943 р. відбулося становлення системи управління партизанським рухом в Україні. У підпорядкуванні УШПР перебува-ли представництва при військових радах Воронезького, Південно-Західного та Південного фронтів й обласні штаби руху Опору. Перші здійснювали керівниц-тво партизанською боротьбою в прифронтовій смузі, другі — у глибокому тилу противника. Сам УШПР із квітня 1943 р. перебував в оперативному підпорядку-ванні Ставки Верховного Головнокомандування. Політичний контроль за діяль-ністю останнього і його системи здійснював ЦК КП(б)У.
У процесі виконання плану бойових дій партизанів України на зимовий пе-ріод з 1 листопада 1942 по 1 квітня 1943 р. чисельність особового складу бойових формувань, які перебували в підпорядкуванні УШПР, збільшилася майже втричі. У лавах 74 формувань та з'єднань налічувалося 15 тис. бійців, не рахуючи місце-вих озброєних загонів та груп. За неповними даними, резерв кадрів парти-занського руху обчислювався в 200 тис. чол., готових при наявності зброї стати до боротьби з фашистами. Гучний резонанс серед населення окупованих територій ма-ли рейди з'єднань С.Ковпака, Я.Мельника, М.Наумова, О.Сабурова й О.Федорова з Лівобережної України на правий берег Дніпра, у район білорусько-українського По-лісся.
Для потреб партизанів було перекинуто літаками за лінію фронту значну кількість зброї, боєприпасів, вибухівки тощо. В доповіді рейхскомісара України у Берлін про становище в регіоні за березень — квітень 1943 р. зазначалося, що завдяки постачанню партизанів із радянського тилу їхня діяльність у північній частині Волинської, Житомирської та Київської областей помітно активізувала-ся. Водночас Е.Кох був змушений відзначити, що за січень — квітень 1943 р. кількість диверсій на залізницях Ковель — Київ, Брест — Козятин — Київ стано-вила відповідно 110 і 56. Німецькі експерти констатували, що диверсійними діями "завдані колосальні матеріальні збитки з великою кількістю людських жертв" ЦДАГО України. - Ф.1. - Оп.22. - Спр.54. - Арк. 71.. Не обійшли увагою гітлерівці й зрослий рівень централізованого упра-вління партизанськими силами. Ще в січні — лютому 1943 p., оцінюючи їх мо-жливості у так званому "мокрому трикутнику", між pp. Прип'ять та Дніпро, по-ліція безпеки і СД Німеччини дійшла висновку, що великі партизанські форму-вання мають єдине керівництво, з яким підтримують постійний зв'язок, і що го-ловним завданням цих останніх е дезорганізація тилу німецьких військ, особли-во руйнування шляхів сполучення, зрив постачання військових частин на фронті тощо.
Але найбільш: дошкульного удару учасники руху Опору України завдали по фашистах у ході реалізації оперативного плану бойових дій на весняно-літній пе-ріод 1943 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок