Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Скачати: Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.

Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,07 KB
Завантажень:
412
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КУРСОВА РОБОТА
Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.


ПЛАН
Вступ
1. Особливості дослідження радянського партизанського руху в Україні
2. Умови зародження радянського партизанського руху в СРСР, зокрема на території України під час Другої світової війни
3. Основні періоди становлення та розвитку радянського партизанського руху 1941-44 рр.
3.1. Перший період партизанського руху
3.2. Другий період руху Опору
3.3. Третій період радянського партизанського руху
4. Роль радянського партизанського руху в Україні 1941-44 рр.
в Другій світовій війні
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Актуальність даної теми зумовлена тим, що про трагічні дні Великої Вітчизняної війни написано багато праць і проведено чимало наукових досліджень, більшість з них претендують на правдивість та об’єктивність, але чимало робіт висвітлюють її проблеми з точністю до навпаки, з іншим ідеологічним тлумаченням.
Про події в тилу ворога залишається багато невідомого. Рух Опору на нашій землі, а особливо в нашому регіоні, й досі залишається, по суті, “невідомою війною”.
Головною метою даної роботи слід вважати визначення ролі й місця партизанської боротьби в розгромі німецько-фашистських загарбників через призму бачення цієї проблеми радянськими, українськими та зарубіжними істориками. Методами дослідження виступають аналіз, порівняння та узагальнення історичних джерел та фактів.
Сутністю дослідження є спроба відповісти на питання: чи дійсно використання партизанського руху було важливим аспектом перемоги на теренах нашої держави під час Великої Вітчизняної війни.
Подвиг простого радянського народу не знає собі рівних в історії. Він був здійснений в ім’я захисту своєї Батьківщини й розгрому фашизму. За лінією фронту, в тилу ворога, існував ще один фронт – партизанський. Він характеризувався різноманітністю форм і способів ведення боротьби, яка стала виключно важливим військово–політичним фактором майбутньої перемоги над нацистською Німеччиною та її союзниками.
Правда, мовлена істориками про “малу війну” в Україні, її здобутки й роль у розвитку подій на Східному фронті Другої світової війни, аж ніяк не принижує гідності тих, хто в умовах жорстокого окупаційного режиму зі зброєю в руках боровся в партизанських лавах з грізним ворогом. У перші повоєнні десятиліття історики СРСР завуальовували прорахунки й неймовірні втрати, яких зазнало наше суспільство внаслідок не тільки фашистської агресії, а й тотальних методів ведення війни.
Дана курсова робота написана на підставі широкого кола різноманітних літературних джерел, у ній буде висвітлено стано-влення і розвиток партизанського руху 1941-1944 pp. в Україні, аналізується бойо-ва, диверсійна і розвідувальна діяльність народних месників та її вплив на вигнан-ня нацистів з української землі. Будуть розглянуті прорахунки і помил-ки в організації партизанської боротьби, на стосунки партизанів з ОУН і УПА.


1. Особливості дослідження
радянського партизанського руху в Україні
Історія людства, яка сягає глибиною в тисячоліття, неодноразово була свідком кривавих збройних конфліктів та воєн, внаслідок яких гинули цивілізації, зникали могутні колись держави, йшли з життя мільйони людей. Не стало винятком і XX ст. Страшний слід у пам'яті людства залишила Друга світова війна 1939—1945 pp.
Однією з особливостей останньої став широкий антифашистський рух Опору, який розгорнувся на теренах Європи та Азії, окупованих гітлерівською Німеччиною й її союзниками. Найефективнішою формою його став партизанський рух. За опри-людненими даними, на території СРСР діяли 1 млн., в Югославії — від 500 до 800 тис., Франції — 500 тис., Польщі — 130 тис., Греції — 122 тис., Албанії — 70 тис., Бельгії — 23 тис. партизанів та бійців руху Опору Антифашистское движение Сопротивления в странах Европы в годы Второй мировой войны. — М., 1962. — С.215, 499; Вторая мировая война. Кн. третья. Движение сопротивления. — М., 1966. - С.40; Pokreti otpora v Evropi 1939—1945.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота на тему: Партизанський рух на Україні у 1941–1944 рр.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок