Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія України -> Діяльність ОУН-УПА у повоєнні роки

Діяльність ОУН-УПА у повоєнні роки

Назва:
Діяльність ОУН-УПА у повоєнні роки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,45 KB
Завантажень:
556
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
«Діяльність ОУН-УПА у повоєнні роки»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Партизанська війна Української повстанської армії в 1944-1946 pp.
Розділ 2. Українська повстанська армія на Закерзонні. Рейди УПА.
Розділ 3. Підпільна діяльність ОУН-УПА в 1947-1953 pp.
Висновки.
Список використаних джерел та літератури.
 


Вступ
Актуальність теми дослідження. Мабуть, історія жодної країни не паплюжилась, не перекручувалась та не піддавалась остракізмові так, як прадавня і пребагата історія України. Поневолювачі усіх мастей намагались зробити наш народ покірним виконавцем своїх забаганок, а його багату землю – джерелом власного достатку. Комуністична імперія, крах якої відбувається на очах, як і попередні загарбники, робила шалені потуги, аби позбавити українців національної свідомості. Проводячи русифікаторську політику під виглядом творення "единой общности – советского народа", Москва накладала заборону на правдиву історію, підміняючи її низькопробними вигадками. За псевдонауковими теоріями, виникнення України припадало десь аж на кінець середньовіччя, з усіх гетьманів єдиновірним оголошувався Богдан Хмельницький, який одним розчерком пера у Переяславі здійснив не менше і не більше, як віковічну мрію українського народу.
Найлютішим ворогом України були буржуазні і небуржуазні націоналісти, які тільки те й робили, що думали, кому запродати власний народ. Анафемі піддавались Мазепа, січові стрільці, воїни УПА.
Щодо останніх, за часом визвольних змагань, то цілковиту рацію має професор Макмастерського університету (Канада) Петро Потічний, стверджуючи, що цей період "в офіційній радянській історіографії та публіцистиці злочинне перекручений". Ці матеріали, які нав'язувалися українським читачам, не що інше, як скандальні речі, зразки тотального плагіату, тотальної неправди, недоговорювання, фальші.
Викладене вище і зумовлює актуальність теми дослідження курсової роботи.
Об’єктом дослідження курсової роботи є боротьба з окупаційною радянською владою у післявоєнний період.
Предметом дослідження є діяльність ОУН-УПА у повоєнні роки.
Метою курсової роботи є дослідження діяльності ОУН-УПА у повоєнні роки.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:–
дослідити партизанську війну Української повстанської армії в 1944-1946 pp.;–
охарактеризувати діяльність Української повстанської армії на Закерзонні. Рейди УПА.–
дослідити підпільну діяльність ОУН-УПА в 1947-1953 pp.
Матеріали і висновки курсової роботи можуть бути використані у навчально-педагогічній практиці шкіл, училищ та ін.
 
 


Розділ 1. Партизанська війна Української повстанської армії в 1944-1946 pp.
Наближення Червоної Армії поставило перед УПА важке завдання: перейти німецьке-радянський фронт і опинитись у більшовицькому тилу. Відступаюча німецька армія не становила вже великої небезпеки для українських повстанців, тим паче, гітлерівці, розуміючи, що УПА буде боротись проти сталінізму, розпочинають звільняти із тюрем раніше заарештованих членів ОУН – С.Бандеру. Я.Стецька, Д.Гнатківську та інших. Коли на Україну дійшла вістка, що німці таки випустили з концтабору Степана Бандеру, Ярослава Стецька й інших націоналістів, то Р. Шухевич скликав в лютому 1945 р. конференцію ОУН. На цій конференції він запропонував, а конференція обрала головою ОУН Степана Бандеру, а заступником – Ярослава Стецька. Таким чином Степан Бандера став політичним вождем Української Повстанської Армії. [2, 37]
Словацькі частини вже давно не вступали в бої з українськими повстанськими відділами, а угорське військове командування підписало навіть таємний договір з УПА про взаємний ненапад. Зате наступ радянських військ створював серйозну загрозу для УПА. Місцевий люд з жахом чекав повернення більшовицьких вандалів, пам'ятаючи репресії 1939-1941 pp.
Двомісячні великі бої УПА, в яких червоні війська наступали цілими дивізіями, застосовуючи важкі гармати, літаки і танки, спричинялися до значних людських втрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Діяльність ОУН-УПА у повоєнні роки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок