Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Страхування -> Страхування життя та пенсії

Страхування життя та пенсії

Назва:
Страхування життя та пенсії
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,20 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЗМІСТ
ВСТУП РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ 1.1. Сутність і необхідність страхування життя 1.2. Страхування життя та його основні види
1.3. Страхування пенсії РОЗДІЛ 2. Проблеми страхування життя в Україні та шляхи їх вирішення
ВИСНОВОК СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

ВСТУП
Усі види людської діяльності й усе життя в суспільстві пов'язана з ризиком втратити життя, здоров'я і майна, внаслідок зміни ринкової кон'юнктури можуть не виправдатися розрахунки прибутку. Причому час і масштаби подібних подій заздалегідь не можуть бути оцінені. Вони визначаються широким набором випадкових факторів.
Наявність непередбачених обставин, що супроводжують господарську та побутову діяльність людини, визначає необхідність у заходи запобігання або відшкодування втрат, що виникають у результаті випадкових подій. Розробка, впровадження в практику і повсякденне застосування системи подібних заходів стають частиною людського побуту і культури.
Страхування - це такий вид необхідної суспільно корисної діяльності, за якої громадяни і організації заздалегідь страхують себе від несприятливих наслідків у сфері їх матеріальних і особистих нематеріальних благ шляхом внесення грошових внесків у особливий фонд спеціалізованої організації (страховика), яка надає страхові послуги, а ця організація при настання вказаних наслідків виплачує за рахунок коштів цього фонду страхувальнику або іншій особі обумовлену суму.
Актуальність теми: в умовах переходу до ринкових відносин страхування стає об'єктивно необхідним елементом всього господарського механізму. Сфера його застосування значно розширюється, охоплюючи всі форми власності, сімейні відносини, залучаючи широке коло нових зацікавлених страхувальників.
Мета: виявлення проблем та перспектив розвитку страхування життя в Україні.
Об’єкт дослідження: страхування, як вид соціального захисту.
Предмет: страхування життя та страхування пенсії.
Завдання: розібрати поняття страхування життя; розглянути його форми та види; провести аналіз страхування життя в Україні; окреслити проблеми і перспективи розвитку страхування життя.


РОЗДІЛ 1
ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СТРАХУВАННЯ ЖИТТЯ
1.1. Сутність і необхідність страхування життя.
Для того щоб громадяни мали можливість понад чи крім виплат і пільг за спеціальним страхуванню задовольняти свої соціальні потреби, широко проводиться особисте страхування, страхові внески за яким сплачуються за рахунок сімейних доходів.
Особисте страхування являє собою механізм захисту від ризиків, пов'язаних із суспільним виробництвом, стихійними лихами, втрати здоров'я та інших життєвих обставин, що потребують значних фінансових коштів, які у конкретної людини можуть бути відсутні.
Особисте страхування в Україні існує вже багато років і отримало велику популярність. По особистому страхуванню виявляється грошова допомога громадянам і їх сім'ям, що дозволяє повністю або частково подолати втрати в доходах у зв'язку з втратою здоров'я застрахованим особам або настанням смерті члена сім'ї.
Особисте страхування постійно вдосконалюється, поліпшуються умови діючих видів страхування, вводяться нові його види з метою більш повного задоволення потреб населення у страховому захисті.
Особисте страхування в свою чергу підрозділяється на 2 підгалузі - страхування життя та страхування від нещасних випадків.
Страхування життя - підгалузь особистого страхування, що включає в себе сукупність видів страхування, за умовами яких страховик виплачує застрахованій особі або її правонаступника певну грошову суму при дожитті застрахованого до певного віку, події чи дати, або в разі його смерті.
До страхування життя відносяться такі види: страхування на дожиття; страхування на випадок смерті; страхування життя ризикове (наприклад, на випадок смерті і втрати працездатності); страхування життя з знижується внеском; страхування дітей; страхування до певного терміну (страхування освіти, стипендія, засобів на обзаведення домашнім господарством тощо); страхування життя з понижуючою страховою сумою, коли страхувальником є особа, яка взяла кредит або оформила покупку в кредит, страхування життя змішане; страхування вкладів та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Страхування життя та пенсії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок