Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Історія -> Виникнення та характерні риси Єгипетської Держави

Виникнення та характерні риси Єгипетської Держави

Назва:
Виникнення та характерні риси Єгипетської Держави
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
37,24 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
План

Вступ 3

Розділ І. Утворення, розвиток і загибель Єгипетської держави 6

1.1. Утворення Єгипту 6

1.2. Історія розвитку 7

1.3. Загибель держави 16

Розділ ІІ. Суспільний лад Єгипту 17

2.1. Панівні верстви населення 17

2.2. Селяни і ремісники 18

2.3. Раби 19

Розділ ІІІ. Державний устрій Єгипту 20

3.1. Апарат управління 20

3.2. Збройні сили 22

3.3. Судові органи 23

Розділ IV. Джерела та характерні риси права 25

4.1. Джерела права 25

4.2. Право власності 25

4.3. Зобов’язальне право 26

4.4. Шлюбно – сімейне і спадкове право 28

4.5. Кримінальне право 30

Висновок 32

Використана література 33

Вступ

Єгипет, як і інші східні держави виникли в сприятливих природних умовах, їхні великі повноводні ріки “зумовили швидкий перехід людства від кочового осілого землеробського способу життя”. У Єгипті здавна навчились використовувати повноводдя Нілу і використовувати його родючий намул. Створювались цілі іригаційні системи для зрошення .Підняття рівня води на річці Ніл забезпечувало зрошення цих земель і також покриття шаром родючого мулу.

Досягнувши певного суспільно-економічного розвитку утворюється держава і система права. Спочатку, процес утворення єгипетської держави йшов так: спочатку утворились два царства Північне і Південне. В ІІІ тисячолітті до нашої ери пройшло об’єднання двох царств в єдину

державу, яку називали Єгипет. Першим фараоном якої став Менес.

На території утвореної держави проживали племена лівійців, нубійців, севітів.

Після війн, переможці - єгиптяни перетворювали захоплених людей в військовополонених, яких називали рабами. Їх використовували там, де була сама важча робота: будівництво пірамід, храмів, іригаційних систем.

До виникнення першого суспільства і держави, тобто до появи первіснообщинного ладу, зумовило розвиток рабства, високопродуктивне землеволодіння, виникнення приватної власності.

З розвитком сільського господарства стало вигідно використовувати роботу військовополонених, що призвело до виникнення приватної власності, соціального розподілу суспільства, виділення родової знатті і перехід її поступово в класовий експлуатаційний клас.

Перед виникненням держави склалась досить розвинена організація управління, котру Ф.Енгельс назвав військовою демократією. “ Навколо вождя складається державний апарат, який складався із членів його сім’ї, його слуг, так формується вона із древніх систем державного управління.” Перші держави “номи”, вони займали територію декількох поселень і були скоріше не державами, а військово-демократичними організаціями. “В силу особливих природних умов номи древніші самостійні державні утворення, розміщенні в долині Нілу або дельти Нілу - тяготили до об’єднання, що привело до утворення великих царств.”

Приблизно в кінці IV тис. до нашої ери виникають два крупних царства: Верхній та Нижній Єгипет, які пізніше об’єднались. Єгиптяни проводили активну зовнішню політику з Передньою Азією по Суецькому каналу, по Нілу - з країнами Африки, морем - з Аравією.

Історія Єгипту, у тому числі держави і права була поділена на три великі періоди:

1) Стародавнє царство ( приблизно 3000 - 2400 рр. до н.е.);

2) Середнє царство ( 2160 – 1750 рр. до н.е.);

3) Нове царство ( приблизно 1600 - 1100 рр. до н.е.).

Далі наступає в історії єгипетської держави період занепаду.” В 1206 р. на Єгипет наступають одні за одним іноземці, в середині держави виникають повстання, влада стає безсилою і поступово занепадає. Внаслідок цих подій країна розпадається на два царства, тобто дві частини. На півдні панують жерці, а на півночі - фараони.

В період Пізнього царства ( до І ст. до н.е.) Єгипет почав повільно занепадати. Починаються нашестя завойовників на єгипетську державу, ефіопами, асирійцями. Потім в VI ст. до н.е. на країну напали перси і завоювали її. Отже, Єгипет опинився під владою персів ( 525 р. до н.е.).

У 322 р. до н.е. під час правління Олександра Македонського закінчується історія Єгипту, як держави.

Єгипет залишив багато пам’яток своєї культури ( наприклад піраміди, письмові пам’ятки), з яких можна отримати уявлення про державу. Із письмових джерел нам відомі “Аннали Тутмоса ІІІ” записані на стінах храму Амона-Ра в Фівах, також твори жерця Монефона на грецькій мові ( IV-III ст. до н.е.), які описують історію Єгипту з древніх часів. Збереглись також архіви юридичних текстів і документів з храму царя Неферіка “ Поучення” Фараонів, які містять інформацію про державний устрій.

Також уявлення про устрій держави в Древньому Єгипті дають і творчість античних істориків: Геродота, Даодора Сицилійського, Плутарха, Страбона.

До нас дійшли прояви релігійного характеру – “Книга Мертвих”, “Мемфисский богословный трактат”, - який містить обряди, заклинання, що дозволяли померлому пройти всі труднощі , добитись вічного спокою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Виникнення та характерні риси Єгипетської Держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок