Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> Фразеологічне багатство творів А.Дімарова

Фразеологічне багатство творів А.Дімарова

Назва:
Фразеологічне багатство творів А.Дімарова
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,17 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
3
Вступ.
На сучасному етапі розвитку мовознавства досліджуються усі рівно рівні одинці мовної системи. Неабияку увагу приділяють фразеології. Цю проблему вивчали такі вчені: О.М.Бабкін, В.П.Жуков, О.В.Кунін, Л.Г.Скрипник, М.І.Сидоренко.
Важливим здобутком у галузі фразеології є праці присвячені дослідженню семантики, розкриттю особливостей організації фразеологічних одиниць різних мов.
Однак ще не всі питання фразеологічних одиниць у творчості А.Дімарова досі не були предметом окремого дослідження.
У нашій роботі ми ґрунтовно досліджуємо фразеологію, аналізуємо граматичні та семантичні особливості фразеологізмів на матеріалі творів А.Дімарова. Оскільки кожен письменник певною мірою збагачує українську літературну мову тими чи іншими лексичними і фразеологічними одиницями. Це і визначає актуальність бакалаврської роботи, і є по-своєму значущим для розвитку мовної системи.
Метою бакалаврського дослідження: Дослідити фразеологічне багатство творів А.Дімарова. Із вказаної мети випливають такі завдання:
- дослідити лінгвістичний статус;
- здійснити класифікацію фразеологізмів у творах А.Дімарова;
- визначити частотність використання фразеологізмів з позитивною і негативною характеристикою;
- дослідити фразеологізми зі значенням морально-психологічної характеристики людини.
Об’єктом дослідження є мова творів А.Дімарова.
Предметом дослідження є фразеологічний склад мови творів А.Дімарова.
Матеріалом дослідження є фразеологічні одиниці які використовуються у творах А.Дімарова ( ” Квартира ”, ” Відьма ”, ” Листи з небуття ”, ” Три наречені для нашого тата ”, ” Медалі ”, ” Блакитна дитина ”, ” Сабантуй ”.)
 

4
Творчість А.Дімарова є недостатньо дослідженою. Фрагментарно досліджувалися лише окремі питання, які стосуються життя автора, тематики творів. Це дослідження є новим, в якому порушуються питання мови творів А.Дімарова, зокрема використання автором фразеологічних одиниць.
Практичне значення бакалаврського дослідження полягає в тому, що одержані результати можна використовувати на заняттях із лексикології і фразеології як у вищих навчальних закладах, так і в загальноосвітній школі та при укладанні словників.
Мета і завдання зумовили таку структуру роботи: вона складається зі вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.
5
І. Поняття про фразеологічні одиниці та їх властивості.
1.1. Фразеологізми: семантичні і граматичні особливості та їх
дослідження
Фразеологія ( від грец. – спосіб вираження, зворот і слово, вчення ) – це розділ мовознавства, в якому вивчається фразеологічний склад мови – фразеологічні одиниці, їх ознаки, закономірності функціонування у мовленні та процес утворення [ 56, 252].
Слово Фразеологія означає також сукупність фразеологічних одиниць мови. З таким значенням воно вживається у висловах ” українська фразеологія ”, ” білоруська фразеологія ” та ін…
Об’єктами вивчення фразеології є фразеологічні одиниці, або фразеологізми [ 30, 9].
Нема потреби повторювати, яке важливе значення для будь-якої науки має застосування єдиної термінології. Не секрет також, що не рідко під одним і тим терміном розуміють різні поняття, вкладають у слово різний зміст. Нема єдиного, прийнятого всіма, визначення поняття ” слова ”. Великий різнобій спостерігаємо у розумінні терміна речення [ 17, 10 ].
В останні роки особливу увагу звертали на термін ” фразеологія ”, що проникає зі сторінок мовознавчих праць.
Що ж вкладається тепер у значення цього терміна? Чи є загально прийнятий погляд на обсяг і зміст поняття фразеології? На останнє запитання слід відповісти негативно. Слово фразеологія поділимо в цьому відношенні долю багатьох інших лінгвістичних термінів. Академік В.В.Виноградов писав про це : ” Взагалі становище фразеології в колі інших лінгвістичних дисциплін лишається вкрай невизначеним” [ 58, 8 ].
Слово фразеологія відоме в східнослов’янських мовах ще з 18-го століття. М. Яновський у ” У новом словотолкователе ” так визначав його : ”Фразеологія, гр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Фразеологічне багатство творів А.Дімарова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок